in , , ,

Як в різних країнах світу вирішують проблему безпритульних тварин (Німеччина нас особливо здивувала)

Напевно, вам приходилося відганяти на вулиці здоровенного пса, який намагався засунути носа до вашої сумки з продуктами. До таких тварин зазвичай відчуваєш змішані почуття: з одного боку, їх шкода, а з іншого – усвідомлюєш, що вони можуть становити реальну небезпеку. Навіть в США, де діють досить суворі правила утримання тварин, від нападу собак щорічно гинуть від 20 до 30 осіб .

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка зацікавився, як в різних країнах світу вирішують проблему тварин-безхатьків і чому в Німеччині вже майже неможливо зустріти собаку, що вештається без господаря.

Франція: штрафи для безвідповідальних господарів

У кожного гідного французького собаки обов’язково повинні бути татуювання з його даними або електронний чіп, щеплення від сказу і соціальна страховка. За ігнорування будь-якого з цих вимог власника оштрафують на € 450. Крім того, влада жорстко стежить за тим, щоб кількість кошлатих представників на вулиці не збільшувалася: господар, який викинув собаку або викритий в жорстокому поводженні з нею, повинен буде заплатити штраф у розмірі € 30 000.

Нідерланди: боротьба за права тварин

У Нідерландах жорстоке поводження з тваринами вважається найсправжнісіньким злочином. За собаку або кішку завжди готові заступитися зоозахисники. Відповідно до законів цієї країни, жорстокість, проявлена до тварин, карається штрафом в розмірі € 17 000 і навіть позбавленням волі.

Китай: один господар – один пес

У 2009 році, щоб запобігти зростанню числа безпритульних тварин, влади деяких китайських міст заборонили жителям тримати в квартирі більше одного собаки.

У Пекіні такі обмеження теж діють уже не перший рік. Тут можна утримувати не тільки одну собаку, але головне, щоб кожен вихованець був не вище 35 см висоти. Щорічно пса потрібно ставити на облік і платити за нього податок в розмірі близько ¥ 1 000.

Туреччина: апарати для годування тварин

У Туреччині тварин-безхатьків відловлюють, стерилізують, тим самим знижуючи рівень агресії і знову випускають на вулицю. Щоб вони не померли з голоду, тут встановили спеціальні автомати, які видають корм безпритульним тваринам в обмін на порожні пластикові пляшки. Виходить подвійна користь: і про собак можна подбати, і навколишнє середовище від забруднення вберегти.

США: правила вигулювання собак

Щоб собаки не втікали і не губилися під час прогулянок, в США введені обов’язкові правила вигулювання. Згідно з ними, тварини повинні знаходитися на повідку і бути забезпечені ідентифікаційними жетонами із зазначенням своєї клички і даних господаря.

Мабуть, найактивніше про тварин піклуються в Німеччині

Німеччина стала першою країною світу, де конституція включає в себе розділ про захист тварин. Тут офіційно визнана професія «Захисник тварин» і активно діють громадські організації, які борються за права бродячих кішок і собак. Якщо тварина виявляється на вулиці або піддається жорстокому поводженню, його власника чекає штраф до € 25 000 або реальний тюремний термін до 3 років.

Турботі про братів наших менших тут починають вчити з ранніх років: ще в 90-ті в німецьких школах були введені уроки захисту тварин. Держава і зоозахисники намагаються робити так, щоб тварин брали саме з притулків, пропагуючи, що породисті собаки часто мають ослаблене здоров’я, а дворняжки зазвичай не створюють жодних проблем в утриманні.

Якщо тварина все ж таки опинилася на вулиці без нагляду, її відловлюють і забирають до притулку. Господар може знайти свого улюбленця через базу даних таких «загублених тварин». Якщо ж власник не з’явиться, тварині підшукають новий будинок. Крім того, собак з притулку можуть передати в будинки для людей похилого віку або товариства сліпих.

На цьому фото – притулок для тварин в Берліні, і щоб забрати звідти навіть звичайного безпородного кота або пса, доведеться заплатити мінімум € 100-150. За ці гроші вашому майбутньому вихованцеві зроблять щеплення і підготують необхідні документи. Частина суми, що залишилася піде на підтримку роботи притулку.

До речі, просто так свого підопічного тут не віддадуть. У потенційного власника перепишуть паспортні дані, зажадають довести, що в будинку вистачить місця для тварини і навіть поцікавляться графіком роботи. Якщо ви працюєте 8-10 годин на добу, то співробітники притулку зроблять висновок, що собака або кішка буде нудьгувати вдома на самоті. В цьому випадку ви отримаєте важливу, але рішучу відмову.

Так, в Німеччині досить суворі правила утримання домашніх тварин. Але у господарів є і помічники – спеціальні фірми з догляду за тваринами з виїздом додому. При прийнятті на роботу співробітники цих організацій проходять обов’язкову перевірку в поліції.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

11 причин, чому виноград корисний для вашого здоров’я

Я дуже часто згадую цей епізод…