Блискучі поради від Ів Сен-Лорана. Все, про що він говорив, досі актуально!

Ів Сен-Лоран малював з тих самих пір, як навчився тримати олівець. Уже в 8 років він наряджав у власноруч склеєні костюми маленьких ляльок для іграшкового театру, винаходив декорації зі старих ганчірок і взагалі розважався як міг. Мріючи стати справжнім творцем, Ів прославився, коли йому виповнилося 17: розроблений ним проект маленької чорної сукні виявився кращим на солідному конкурсі, обійшовши варіант Карла Лагерфельда.

Молодого дизайнера запросив до себе на роботу Крістіан Діор, і так почалася кар’єра модельєра, якого потім прозвали Король-сонце. Завдяки Іву Сен-Лорану в моду увійшов стиль унісекс, стерлася чітка грань між чоловічим і жіночим одягом. У смокінгах, високих чоботях і брюках жінки стали почувати себе вільніше і впевненіше. 40 років цей дивовижний чоловік працював на терені моди, вкладаючи безмежну любов в те, що робить. Його ставлення до речей, жінок і життя в цілому вражає.

“З роками я зрозумів, що найголовніше в сукні – це жінка, яка її одягає”.

Найелегантніші наряди повинні бути чорними, без всяких сумнівів. Чорний колір захоплював Іва Сен-Лорана. Він не був прихильником великих, блискучих прикрас, і цього у нього варто повчитися багатьом сучасним жінкам. Окуляри з широкою чорною оправою – його улюблений аксесуар. Ів обожнював сонячні окуляри і рекомендував доповнювати ними наряди. Крапля парфумів, на думку Сен-Лорана, значить більше для образу, ніж дорогі прикраси з дорогоцінних металів.

“Для того, щоб бути красивою, жінці достатньо мати чорний светр, чорну спідницю і йти під руку з чоловіком, якого вона кохає”.

Гардероб – це стиль життя. Якщо людина серйозно захоплюється своїм одягом, вона завжди повинна бути напоготові: випадковий погляд на вітрину може виявитися фатальним і нова річ неминуче буде куплена. Ів любив піджаки і радив носити їх не тільки чоловікам, але і жінкам. Різкі лінії в одязі, незвичні пропорції – ознака авангардного погляду не тільки на одяг, але і на спосіб життя. Те, що ти робиш і що носиш, має перебувати в гармонії.

“Мода проходить, стиль вічний”.

Досконалість – ось до  чого потрібно прагнути. Ів Сен-Лоран не гнався за сенсаціями і нововведеннями, він ретельно працював, створюючи унікальні речі і заглиблюючись у тонкощі справи. Його одяг був не тільки естетично досконалий – Ів цінував практичність. Особливі почуття дизайнер відчував до джинсів: «У них є вираження, скромність, сексуальна привабливість, простота – все, на що я сподіваюся в моєму одязі».

“В цьому житті я шкодую лише про одне – що джинси придумав не я”.

Одягайся як людина. «Мені фізично боляче бачити жінку, яка своїми руками перетворила себе в жертву моди і виглядає смішно і дивно». Сен-Лоран був не тільки законодавцем моди і яскравим представником богеми. Він цікавився життям і мистецтвом в різних проявах! Створивши костюми для фільму Луїса Бунюеля «Денна красуня», художник подружив французьку моду і світове кіно назавжди. Обмежена людина не може бути красивою за визначенням, вважав Ів.

“Одяг має підкорятись особистості жінки, а не навпаки”.

«Найкращий одяг для жінки – це обійми люблячого її чоловіка. Але для тих, хто позбавлений такого щастя, є я!». Сен-Лоран став першим нарцисом в світі моди: ця людина вміла любити себе. Випустивши лінію парфумів, названих на честь себе, він знявся для реклами абсолютно голий. Дуже провокаційний крок в 1971 році …
Ів переконливо радив всім жінкам не шукати щастя в любові, яка має властивість проходити і часто буває нещасною. Набагато простіше регулярно радувати себе новим одягом і косметикою, а любов отримувати як приємний бонус.

“Кохання – найкраща косметика, але косметику купити легше”.

Сліпучо красиву сукню не вдягають двічі. Ів Сен-Лоран радив не шкодувати гроші на вбрання, якщо плануєш відвідати дуже важливий захід. Відчувати себе комфортно і виглядати не гірше за інших – святе правило. Жінка – прекрасна істота, цього не заперечував дизайнер, який ввів моду на андрогінність і переодягнув жінок в штани. Закохана жінка – поза конкуренцією …

Смерть Сен-Лорана стала кінцем прекрасної епохи для світу французької моди. Але його фірмові прийоми, такі як сукні у вигляді трапецій і смокінги для жінок, до сих пір користуються небувалою популярністю. «Я був би щасливий в раю лише за умови, що ангели одягнені зі смаком і носять свої німби з витонченим нахилом», – висловив своє ставлення до життя і смерті геніальний дизайнер.

За матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close