12 фактів про їжу, які варто знати кожному

Здається, ми знаємо все чи майже усе про те, що ми їмо, особливо, якщо уважно читаємо етикетки. Але чи так це насправді?

Тутка пропонує вам добірку цікавих фактів, які дозволять поглянути по-новому на звичну їжу.

12. Вирощування ГМО дозволено в більшості країн світу

У більшості країн світу генно-модифіковані рослини вирощуються без будь-яких обмежень, так як на сьогоднішній день не знайдено переконливих доказів шкоди таких культур порівняно з немодифікованими. Найпоширеніші ГМО — це соя, кукурудза, бавовник, ріпак та цукровий буряк.

11. Справжній бальзамічний оцет не може бути дешевим

Справжній бальзамічний оцет виготовляється із соку свіжого винограду, який варять до густоти, поки він не перетвориться в густий темний сироп, а потім витримують у бочках як мінімум 3 роки (кращі сорти — до 100 років). Зрозуміло, це не може не позначитися на ціні, тому не варто очікувати, що в пляшечці вартістю кілька доларів виявиться справжній бальзамік.

10. Печиво з передбаченнями родом не з Китаю

Це миле печиво традиційно асоціюється у нас з китайською кухнею, але це не більше ніж міф і в Китаї навряд чи ви їх знайдете. Насправді печиво з передбаченнями було створено в Сан-Франциско американцями японського (а зовсім не китайського) походження.

9. Підроблений васабі

Справжній васабі можна знайти тільки в Японії, де його вирощують в особливих умовах: у проточній воді і при температурі 10-17 °C. Коріння васабі готові до вживання в їжу у віці 3-4 років і коштують більше 200 євро за 1 кг. Тому за межами Японії часто використовують імітацію васабі на основі хрону, спецій і харчових барвників.

8. Самі того не бажаючи, ми їмо комах

Харчовий барвник кармін, також відомий як E120, використовується для надання продуктам червоного кольору. Але не всім відомо, що його отримують з кармінової кислоти, виробленої самками кошенільних червеців.

7. Кетчуп може бути зроблений не з томатів

Незважаючи на те, що томати зовсім не такі дорогі (на відміну від того ж васабі), їх теж інколи замінюють більш дешевими інгредієнтами, в числі яких яблучне пюре, загусники, барвники та інші добавки. Розпізнати підробку допоможе насамперед колір — він повинен бути червоним або темно-червоним, а також консистенція: справжній кетчуп не повинен бути дуже рідким.

6. Для чого потрібні дірочки у крекері

Дірочки на поверхні крекеру проробляють не в декоративних цілях, а для того, щоб випустити з тіста зайве повітря. Інакше печиво не вийде тонким і хрустким. До речі, у найперших крекерах, які почали виготовляти в США, дірки робили вручну в кількості 13 штук — по числу штатів, які входили в той час до складу держави.

5. Канола та рапсова олія — один і той же продукт

Назва «канола» (canola) утворена від словосполучення Canadian Oil, Low Acid, що означає «канадська олія зниженої кислотності». Від звичайної рапсової олії канола відрізняється лише зниженим (не більше 2 %) вмістом ерукової кислоти, яка не тільки негативно впливає на смакові якості продукту, але ще і є токсичною для серцевого м’яза.

4. Калорійність, вказана на упаковці, може бути неточною

Річ в тому, що методи підрахунку калорійності в продуктах застаріли і не враховують таких факторів, як вміст клітковини або особливості перетравлення того або іншого продукту. Так, наприклад, вчені з’ясували, що цілі мигдальні горіхи на 20 % менш калорійні, ніж було прийнято вважати раніше, а фісташки — на 5 %.

3. Деякі продукти можуть скоро зникнути

На жаль, з-за глобального потепління та інших факторів деяким видами продуктів загрожує зникнення. Серед них можна виділити:

  • Окремі сорти яблук, яким необхідні холодніші зими.
  • Авокадо — в основному тому, що його вирощування нерентабельне, так як для збору всього лише 1 кг цих плодів потрібно більше тонни води.
  • Банани — їх вразила епідемія грибкового захворювання, в результаті якої рослини швидко гинуть.
  • Мед — через зміни клімату активізуються паразити, які завдають шкоди бджолам. Також бджоли гинуть з-за впливу гербіцидів та інсектицидів, якими фермери обробляють свої поля.
  • Шоколад — за заявами вчених, якість какао-бобів через кілька десятиліть значно погіршиться, а врожай може скоротитися вдвічі.

2. До складу жувальних цукерок входить той же віск, яким полірують автомобілі

Крім желатину, харчових барвників та інших компонентів до складу жувальних цукерок входить ще і карнаубський віск, який отримують з листя пальмового дерева. Точно такий же віск використовується для полірування автомобілів, меблів, а також в косметичній промисловості.

1. Кури-бройлери сильно збільшилися в розмірах

За останні 60 років кури сильно «підросли», особливо збільшилися їх окремі частини — стегна і груди. Багато хто вважає, що причина таких змін полягає в гормонах, якими «накачують» курчат. Але за твердженням виробників, річ тут не в «заборонених препаратах», а в покращеному утриманні, правильному харчуванні, догляді та своєчасній вакцинації курей

Бонус: найдорожча піца в світі

В начинку піци входять трюфелі, чорна ікра, англійський сир стілтон з блакитною цвіллю, а також тонкі листочки 24-каратного їстівного золота. Не зовсім зрозуміло, чи вартий смак цієї піци витрачених коштів, але якщо у вас є зайві $ 2 700, то ви можете спробувати це блюдо ресторані Industry Kitchen в Нью-Йорку.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close