in

РЕЦЕПТ: Легендарні «Балабушки!» Рецепт сухого київського варення просили навіть паризькі гості

Від конфітюру, джему і повидла варення відрізняється тим, що фрукти і ягоди в ньому зберігають первинну форму і плавають в тягучому сиропі. А ви знали, що варення може бути сухим?

Саме воно – сухе варення від київського підприємця Миколи Балабухи – прославилося настільки, що стало популярним не лише в Російській імперії, але і в країнах Європи. Гості з Парижа, Відня, Італії (представники знатних сімейств) по дорозі до царського двору спеціально заїжджали в Київ, щоб купити ці солодощі.

У 1834 р. заповзятливий винахідник солодощів купив на Подолі маєток із садом. У нежитлових будинках на прилеглій території він облаштував цехи варення. У своєму ж домі, що виходив на багатолюдну Андріївську вулицю, він організував фірмовий магазин солодощів.

З приходом більшовиків приватний бізнес сімейства Балабух був ліквідований, а рецепт київського сухого варення з часом (і внаслідок великих потрясінь) незаслужено забутий.

Інгредієнти:

  • ягоди – 2,5 кг;
  • цукор – 1,25 кг;
  • вода – 2 л.

Приготування

1. Ягоди переберіть, видаліть черешки, промийте. У вишень і черешень видаліть кісточки. Ягоди перекладіть в глибокий таз, засипте цукром, залиште на годину, щоб пустили сік.

2. Через годину вміст із миски відкиньте на сито. У ягідний сироп влийте воду, доведіть до кипіння, варіть 5-7 хвилин, знімаючи шумівкою піну.

3. Ягоди залийте гарячим сиропом, залиште на 3-4 години. Знову злийте сироп і знову доведіть до кипіння. Залийте гарячим сиропом ягоди і знову почекайте 3 години. Повторіть процедуру ще 2 рази, щоб ягоди як треба просочилися сиропом.

4. Останній раз злийте сироп, ягоди в один шар викладіть на деко, застелене пергаментом, і відправте на 5-6 годин в духовку сушитися при 40-50 градусах. Сушити можна і на сонці, прикривши марлею, і в спеціальній сушарці. Висушені ягідки обкачайте в цукрі.

Сухе варення – першокласні ласощі для дітей, чудова начинка для пирогів, оригінальна прикраса для тортів. Із 2,5 кг ягід виходить приблизно 1,75 кг сухого варення. Приємного чаювання!

Сподобалось?

13 типів людей при вирішенні проблем. Знайдіть себе серед них

10 речей, які знає масажист про свого клієнта, навіть якщо бачить його вперше