Розбиту чашку неможливо склеїти? Японці так не вважають!

Кінцугі (яп. 金 継 ぎ – золота латка) – японське мистецтво реставрації кераміки вставками із золота. Як завжди у японців, тут є філософія – адже саме шрами та тріщини роблять предмет унікальним. Згадуємо про це, коли відчуваємо себе розбитими і вчимося приймати свою недосконалість!

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Це у нас «розбиту чашку не можна склеїти», в Японії ж такі речі часто виправляють, заповнюючи тріщини за допомогою лаку, отриманого з соку лакового дерева (урусі), змішаного з золотим, срібним або платиновим порошком. Вада стає унікальністю і додає предмету краси і цінності. Одна тільки медитація з такою чашею допоможе прийняти свої недоліки, а значить і до чужих відноситися з більшим розумінням.

 

Філософська основа мистецтва кінцугі полягає в тому, що несправності та тріщини неминучі, а значить невід’ємні від історії об’єкту. Забувати або маскувати їх не варто – краще навчитися правильно сприймати невдачі та цінувати красу недоліків.

Знайти красу в зруйнованому, перетворити страждання в ресурс, зламати стереотипи і впоратися з розчаруванням – цього варто навчитися. Життя обов’язково принесе біль, а ось повернути йому красу і радість – це вже наше завдання.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close