ТОП-5 найцікавіших місць на Землі (ФОТО)

Наша планета має безліч надзвичайно цікавих місць, які варто було б обов'язково відвідати. Дізнайтеся про 5 найцікавіших місць на Землі

1. Скелі Каша-Катуве

Це незвичайне гірське утворення розташоване в Нью-Мехіко і було створено природою близько семи мільйонів років тому. Вулканічний попіл, ерозія і вивітрювання призвели до того, що утворилися такі незвичайні гостроверхі гори.

Скелі мають досить цікаву висотну різноманітність, яка підноситься на тридцятиметрову висоту загостреними піками подібно до туристичних наметів чи індіанських вігвамів. Свою назву утворення Каша-Катуве отримало по місцевості, в якій воно розташоване і в перекладі звучать, як «Білі скелі».

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

2. Лід і вогонь вулкана Еребус

Вулкани є тими природними утвореннями, які завжди ваблять до себе любителів гострих відчуттів. Однак саме вони і є одними з найбільш важкодоступних місць на землі, а якщо ще додати до такого місця складний антарктичний клімат, то вийде що саме крижані вежі і печери Еребусу є недосяжною мрією для більшості туристів.

При цьому найбільш цікавим туристичним місцем є навіть не самі вершини вулкана Еребус, які підносяться вгору на 4 кілометри, а лавове озеро вулкана і крижані печери на його схилах. Лава в цьому озері є унікальною і ніде в світі подібної більше не знайти.

Крім печер ще одним з найцікавіших явищ є крижані димоходи на схилах вулкана. Вони утворюються в процесі виходу з підземних печер парів теплого повітря, які стикаючись з сорокаградусним морозним антарктичним кліматом нарощують ці димоходи.

3. Філліпінські рисові тераси

Двадцять років тому ця рукотворна краса людських рук була внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І зараз рисові тераси є яскравим прикладом того, як природа допомагає людині при належній повазі до неї з боку людини.

Вважається, що деяким рисовим терасам Банауе близько шести тисячі років. Найцікавіше в них навіть не те, що їх загальна площа понад 10000 квадратних кілометрів і якби їх можна було розташувати один за одним впритул, то вони б зайняли половину земної кулі, а те, що всі вони є рукотворними і повністю зроблені вручну.

Ще однією цікавою особливістю цього найцікавішого на землі місця є оригінальна система поливу – прісна вода надходить в тераси за старовинними іригаційними способами прямо з тропічних лісів, які розташовані вище в горах. А якщо врахувати той факт, що всі рисові тераси Банауе створені на висоті півтора кілометра, то їх точно сміливо можна прирівняти до нового чуда світу.

Тим більше що всі ці тераси не тільки не спотворюють Філіппінські Кордильєри, а навпаки точно повторюють всі їхні вигини, підкреслюючи красу величних гірських хребтів. Це чудо зараз вабить тисячі туристів, які бажають подивитися не тільки на ніжну зелень рисових плантацій, але простежити за роботою місцевих жителів, які досі вирощують рис за технологіями старовинного племені рисівників

4. Підковоподібна кальдера в Шотландії

Долина Гленко, яка розташована в північній частині Великобританії, по-праву вважається одним з наймальовничіших і пам’ятних місць на британських островах. Вона простяглася на 16 кілометрів в жерлі найдавнішого вулкана і володіє унікальними пам’ятками природи та історії.

Британці їдуть сюди заради приголомшливого розмаїття флори, річки з прозорими водами, що розрізає долину навпіл і чудовим піками гір. Пишність природи і тиша – що ще потрібно для гарного відпочинку на природі та відпочинку подалі від цивілізації.

Саме гори ваблять сюди любителів альпінізму і гірських лиж. Крім того це місце сумно знамените своїми подіями чотирьох-вікової давнини, під час яких на схилах долини було жорстко придушено повстання якобінців. Останні події послужили причиною до ще однієї назви долини – «Долина сліз».

5. Індійський парк «Долина квітів»

Уздовж західних схилів Гімалаїв на площі в 90 квадратних кілометрів розмістився національний індійський парк «Долина квітів». При цьому власне сама долина квітів, яка і дала назву парку – це всього лише п’ята частина парку.

На висоті в 3,5-4 кілометри над рівнем моря можна побачити майданчик завдовжки у вісім кілометрів і шириною в два. Саме тут можна спостерігати унікальне природне явище – в заповідній зоні долини росте близько шестисот представників альпійської, субальпійської і високогірної фауни. Причому окремі їх представники, як наприклад, блакитний мак або ж гімалайський клен можна побачити тільки в цій долині.

У цьому цікавому місці можна насолодитися природною красою альпійських луків, притому особливо цікаво йти в «Долину квітів» під час сезону мусонів, коли вона повністю перетворюється і набуває особливого колориту. В цей час вона встеляється найрізноманітнішими квітами, загальне число видів яких налічується понад п’ятсот типів.

За матеріала

ми

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close