16 теплих доказів від тварин того, що чужих дітей не буває

Діти повинні завжди бути оточені любов’ю, теплом і турботою, і мудрі брати наші менші на особистому прикладі доводять цю тезу.

Тутка зібрав для вас 16 зворушливих прикладів того, що батьківська любов не має меж, розмірів та видової приналежності.

16. Лев Бондіггер і такса Міло

У Парку екзотичних тварин в Вінвуді, США, від левенятка відмовилася мати (як з’ясувалося пізніше, через остеопороз) і працівниками було прийнято рішення відселити малюка в окремий вольєр разом з таксою Міло, яка прийняла на себе всю відповідальність за виховання маленького царя звірів. До речі, для догляду за Бондіггером залучали ще двох такс, і вони теж легко знайшли спільну мову з левом.

15. Бегемот Оуен і черепаха Мзі

У парку Момбаса в Кенії врятували після цунамі маленького бегемотика, який відірвався від своєї сім’ї. 300-кілограмовому бідоласі дали кличку Оуен і підселили у вольєр до 130-річної черепахи Мзі. Спочатку Мзі не сподобалося таке сусідство, але потім її серце потеплішало, і протягом цілих двох років Мзі була наставником Оуена. Історія цієї пари настільки відома, що їй присвячені книги і цілий сайт.

14. Голуб Ной і кроленята

В реабілітаційний центр Техасу після нападу собак потрапила пара осиротілих кроленят. Там вже знаходився одноногий голуб Ной, який сам потребував лікування, але взявся доглядати за малюками, гріти їх. Кроленята швидко зміцніли, а Ною згодом довірили турботу за оленям і білочкою.

13. Собака Претина і малюки-опосуми

Після нападу на сім’ю опосуми, які нещодавно з’явилися на світло в Бразилії і ще навіть не відкрили очі, осиротіли. На щастя, їх вчасно виявили і передали біхевіористу Стефані Мальдонадо. Але і вона не могла забезпечити належний догляд, адже опосумів треба було годувати кожні дві години. Тоді в справу вступила собака Претина, яка не тільки годувала, але і гріла малюків, і навіть як справжня мама-опосум возила своїх дітей на спині.

12. Тигриця Сай Май і свинки

Тигриця в тайському зоопарку, сама виплекана колись свинею, стала мамою для декількох свинок, після того як втратила власних малюків, що народилися раніше терміну.

11. Дикий кабан Банан і стадо корів

В околицях Гамбургу в Німеччині на фермі в стаді корів оселився невеликий кабанчик. Фермер Дірк Різ називає його Бананом та визнає, що чужинець гармонійно вписався у свою нову сім’ю, корови ніжно підштовхують його головами і, судячи з усього, він їм подобається. Швидше за все, Банан відбився від своєї сім’ї, але зміг знайти собі новий притулок. До речі, це далеко не перший випадок турботи корів за кабаном.

10. Вівця Альберт і слоненя Тембо

Після того, як 6-місячне слоненя Тембо залишлося сиротою і було кинуте своїм стадом, співробітниками заповідника Шамварі в Південній Африці було прийнято рішення його врятувати. Спочатку вівця Альберт агресивно сприйняла чужинця, але швидко відтанула і стала другом і наставником слоненяти.

9. Макака Нів і курча

Чорна макака Нів, що живе в ізраїльському зоопарку в місті Рамат-Гані, не змогла знайти собі пару серед родичів і почала дбати про курча з сусіднього вольєра. Примат піклується про птаха, а той завжди, коли йому страшно, шукає захисту і ночує поруч зі своєю прийомною мамою.

8. Вівчарка Інго і сич Польді

Совеня Польді вилупився набагато пізніше за своїх братів і сестер і був уразливий перед дикою природою. Після того, як він потрапив в будинок до фотографа з Німеччини Тані Брандт, він не тільки отримав шанс на виживання, але і прекрасного опікуна і друга вівчарку Інго. А їх господиня регулярно робить милі фотографії цієї незвичайної пари.

7. Кішка Тіта і білченя

У Колумбії в парку Рубен Гавіріа врятував поранене білченя і віддав на виховання своїй кішці, яка в цей час годувала ще й своїх кошенят. Прийомного досить охоче прийняли, і малюк незабаром зміцнів.

До речі, це не перший випадок. Білченя, якому дали ім’я Роккі, кішка Емма не тільки вигодувала, але і навчила мурчати по-котячому.

6. Горила Коко і кошенята

Горила Коко широко відома всьому світу не тільки тим, що чудово оволоділа більш ніж тисячею слів на мові жестів, але і своєю любов’ю до кошенят. Сама Коко не змогла стати матір’ю і ось уже кілька років дарує свою любов муркаючим малюкам.

5. Левиця Камуняк і дитинчата антилопи

Левиця Камуняк («благословенна») усиновила не менше 6 дитинчат антилопи, після того як на полюванні вбила матір одного з них. Левиця не могла дати незміцнілим дитинчатам молока, тому кликала на допомогу людей, дозволяючи годувати антилоп під своїм наглядом. На жаль, левиця не змогла захистити всіх своїх дитинчат від нападів лев’ячого прайду.

4. Мопсихи Капа і Ася і тигренята

У зоопарку сочинського санаторію «Жовтневий» дві мопсихи Капа і Ася всиновили чотирьох тигренят, яких покинула рідна мама, що вже двічі відмовлялася від свого потомства. Мопси швидко поставили на ноги не тільки своїх цуценят, але і смугастих приймаків.

3. Кашалоти і дельфін

Дивовижні усиновлення зустрічаються і у водному світі. Біля Азорських островів помітили сім’ю кашалотів, яка опікала дельфіна з деформованим хребтом як власне «теля». Швидше за все, дельфіну було важко встигати за своїми, він був самотній і вразливий, тому сім’я кашалотів прийняла його і почала оберігати.

2. Кіт Маркіз і щенята

Взимку в Анапі самовідданний кіт врятував шістьох цуценят! Він не тільки грів малюків, але і ловив для них мишей. Велике сімейство було виявлено волонтерами випадково, і на сьогоднішній день всі цуценята і сам котик знайшли люблячих господарів.

1. Собака Рубі і «Місія Едгара»

В австралійському центрі «Місія Едгара», який рятує тварин, постраждалих в результаті дій людини або з уродженими хворобами, живе багато дивовижних звірів. Серед них і собака Рубі. Перший господар купив її для охорони овець, але вирішив, що собака не справляється, і доручив другу застрелити пса. Але в останній момент серце цієї людини здригнулося, і він відвіз Рубі в «Місію Едгара». Рубі живе в центрі з 2009 року і за цей час допомогла адаптуватися і повернутися до нормального життя безлічі осиротілих малюків, ставши мамою для свинок, козенят, телят, поні та ін. Рубі тут називають справжньою ветеринарною медсестрою.

Бонус: Капібара Гері і кіт Флопсі

У цієї прекрасної пари немає історії про чудесне спасіння і виховання, але є дружба, що виникла після того, як їх господарі полюбили без пам’яті чудових водосвинок і вирішили привезти капібару додому. І як можна не милуватися, дивлячись на ці телячі ніжності 50-кілограмової істоти?!

За матеріалами