17 відмінностей між Заходом і Сходом в яскравих ілюстраціях

“Захід є захід, схід є Схід і разом їм не зійтися”, — написав майже півтора століття тому великий англієць Редьярд Кіплінг. До цих пір вислів це найчастіше трактується в плані принципової несумісності східного і західного менталітету. Мовляв, надто вже ми різні, годі й намагатися зрозуміти одне одного! Однак ті, хто читав всю баладу поета, знають: в ній йдеться аж ніяк не про відмінності, але про загальні риси у світогляді західної і східної людини! Схожих рис у нас на багато більше, ніж можна собі уявити спочатку.

Художниця Ян Ліу, яка намалювала цю серію ілюстрацій, належить одразу до обох світів. До 14 років вона жила в Китаї, після — переїхала до Німеччини. Таким чином, дівчина змогла на собі відчути всю суть відмінності східної і західної культур. А її творчий дар дав можливість доторкнутися до цього досвіду й нам. На ілюстраціях західний підхід до ситуації показаний зліва, в синьому квадраті, а східний — праворуч, в червоному.

1. Як людина викладає свою точку зору

 

2. Поведінка в черзі

3. Поведінка на вечірці

4. Місце свого «Я» в загальній системі та його важливість

5. Рішення проблем

 

6. Взаємозв’язок між настроєм і погодою

7. Повсякденне життя старшого покоління

8. Рівень шуму в питних закладах

9. Сприйняття начальства

10. Особливості суспільних зв’язків

11. Основний вид транспорту

12. Місце дитини в сім’ї

13. Поведінка туриста за кордоном

14. Модна їжа

15. Улюблене питво

16. Особливості повсякденного харчування

17. Розуміння пунктуальності

Як бачите, відмінностей вистачає. Однак, розуміння їх — вже крок до розуміння одне одного. Ось, мабуть, чого хотіла добитися Ян Ліу своїми ілюстраціями. Сподобалась підбірка?

За матеріалами