in , ,

23 поради від Григорія Остера для тих, хто хоче стати хорошими батьками

© dialog-eduekb.ru

Всі ми добре пам’ятаємо «Шкідливі поради» улюбленого дитячого письменника Григорія Остера, які не раз дарували нам усмішку і, дійсно, допомагали поводити себе добре. Тепер ми виросли і нам самим потрібні поради з виховання дітей — і неповторний письменник знову готовий прийти на допомогу.

Тутка пропонує познайомитися з дотепними, мудрими й кумедними настановами, які допоможуть стати найкмітливішими мамою і татом.

1. Відповідаючи на питання своїх дітей, не забувайте: все, що ви скажете, може бути використано проти вас.

2. Пам’ятайте, що ви не тільки самі маєте право зберігати мовчання, але й можете веліти дитині, щоб вона теж хоч хвилину помовчала.

3. Перед сном читайте дитині не казки, а нотації. Так вона набагато швидше засне.

4. Якщо після вашої відповіді на її питання дитина почала заїкатися, скажіть їй, що ви пожартували.

5. Не вимагайте від дитини неможливого. Спочатку самі спробуйте з’їсти цю кашу.

6. Якщо ваша дитина вимагає друге тістечко, купіть їй цілий торт. І нехай це буде для неї гарним уроком.

7. Якщо ви сховали від дітей сірники і самі не можете знайти, тому що забули, куди їх засунули, запитайте у дітей — вони покажуть.

8. Пам’ятайте, що дитина безгрішна, тому що вона ще не їла ніяких райських яблук і не вміє відрізняти добро від зла.

9. Не привчайте своїх дітей до того, від чого їм потім доведеться довго і болісно відвикати.

10. Поясніть своїй дитині, що вона повинна навчитися вести себе скромно і пристойно, щоб ніхто не здогадався про її справжні наміри.

11. Якщо ви переконані, що дитина сама знає відповідь на своє питання, так їй і скажіть. Запропонуйте їй самій відповісти на її питання і похваліть за правильну відповідь.

12. Майте на увазі: якщо ваша дитина-підліток нагла, самовпевнена, весь час в собі сумнівається, безжалісна і добродушна, жадібна і безкорислива, довірлива і хитра, безглузда і геніальна — значить, у вас абсолютно нормальна дитина.

13. Відішліть дитину до матері — нехай вона відповідає на її питання.

14. Якщо дитина вимагає, щоб ви любили її такою, яка вона є, — нехай спочатку вмиється.

15. Балуйте свою дитину якомога частіше і вона виросте чуйною, м’якою і поблажливою до самої себе людиною.

16. Пам’ятайте, що в відношенні дитини-підлітка до батьків від любові до ненависті не просто один крок, а буквально одна маленька щілина. Не варто вкладати в неї пальці.

17. Ніколи не репетуйте на свою дитину в присутності гостей. Дочекайтеся, поки вони підуть. А якщо затримуються, прошепотіть їй на вушко все, що ви про неї думаєте.

18. Готуючи дитину до життєвих труднощів, дивіться, не відірвіть їй вуха.

19. Поясніть дитині, що людина, яка порушує правила вуличного руху, перед виходом на вулицю повинна міцно обійняти батьків і щиро попрощатися з домашніми тваринами, тому що, швидше за все, бачить їх в останній раз.

20. Ніколи не кажіть своїй дочці, що вам гидко на неї дивитися. Скажіть, що, взагалі, вона красуня, але крейда, варення і кетчуп на носі трішки псують її красу.

21. Пам’ятайте: відтермінування розмови про сексуальні стосунки з вашої дорослою дочкою не вбереже її від вагітності.

22. Якщо ваша дитина народилася дівчинкою — втіште її. Скажіть їй, що це ще не найстрашніше. Могло бути і гірше — вона могла виявитися хлопчиком.

23. Якщо дитина навмисно намагається вивести вас з себе — не виходьте. Замкніться зсередини, забарикадутеся і викликайте підкріплення — кличте на допомогу дружину.

За матеріалами

Сподобалось?

14 пасток мислення, які таємно керують нашим життям

15 популярних оман, які не мають нічого спільного з реальністю