in , ,

5 упереджень, які заважають нам бути щасливими

© reddit.com

Всього кілька невірних думок здатні отруїти нам життя. Тутка зібрав п’ять поширених упереджень, позбувшись від яких ви станете щасливішими.

1. Життя складається з «гарного» і «поганого»

Люди називають гарним те, що їм подобається, а поганим — те, що заперечують або не розуміють. Витрачати своє життя на роздуми чи суперечки про те, що таке добре, а що таке погано, — безглузде заняття.

«Правильно» або «неправильно» — це всього лише судження. Що прийнятно для одного, категорично неприпустимо для іншого. Не прагніть дати всьому однозначну оцінку. Діючи в рамках категоричних уявлень, ви позбавляєте себе відтінків життя, роблячи свій світ виключно чорно-білим.

Вирішіть самі для себе, ефективна або неефективна ваша поведінка з точки зору законних цілей, і дійте виходячи з цього рішення.

Якщо хтось намагається довести, що ви неправі, просто запитаєте: «Яку я приношу шкоду іншим своїм способом життя або поглядами на світ?» Якщо не отримаєте аргументованої відповіді, значить, ви всього лише зачепили чиєсь (одне з тисяч) уявлення про хороше і погане.

2. Щастя треба заслужити

Поширена помилка, яка призводить до постійної незадоволеності. Багато людей вважають, що щастя потрібно заробити, виконуючи пункти невідомого переліку. В один прекрасний день всі галочки будуть поставлені і щастя прийде. А поки чогось не вистачає: блискучої кар’єри, зразкової сім’ї, вічного кохання або валізи грошей.

Важливо розуміти, що кожен народжується з правом бути щасливим і для цього не потрібно особливих досягнень.

Ніякі зовнішні умови не гарантують спокійне життя і задоволення.

Відшукайте своє щастя всередині себе, в дрібницях, які приносять радість, в праці, яка  задовільняє. І дозвольте собі отримувати задоволення вже зараз, без оглядки на власні заслуги.

3. Люди діляться на везунчиків і невдах

Якщо ви думаєте, що вас переслідують невдачі, а іншим просто щастить більше, значить, ви в пастці небезпечної омани.

Невдача не ознака того, що з вами щось не так. Найвидатніші, найпродуктивніші і найщасливіші люди теж переживають невдачі. Головне — не вішати на себе негативних ярликів і продовжувати працювати.

Будьте обережні з будь-якими негативними твердженнями про себе: вони можуть перерости в комплекси або створити емоційні блоки.

Пам’ятайте, що варто розділяти свою особистість і діяльність. Невдача — це всього лише помилка в роботі або відносинах, але не показник вашої неспроможності.

4. Не можна розчаровувати інших

Жити з оглядкою на інших людей — невдячне заняття. Спробуйте провести хоча б тиждень, намагаючись догодити абсолютно всім. Швидше за все, це вас жахливо вимордує.

Що б ви не зробили, комусь це сподобається, а комусь — ні. Враховуйте конструктивні зауваження, якщо потрібно — запитуйте поради. Але не кладіть своє життя на те, щоб вписатися в чужі стандарти чи нікого не образити.

Яка різниця, що подумають родичі про вашого партнера? Який сенс вибирати професію, спираючись тільки на бажання батьків? Ви не отримаєте ніяких бонусів, відповідаючи чужим очікуванням. Тільки витратите час на речі, які вам нецікаві, і на людей, які вам не подобаються.

5. У щасливої людини завжди гарний настрій

Хоча журнали і книги радять бути «на позитиві», це не означає, що ми зобов’язані мати гарний настрій 24 години на добу. Життя не було б життям без конфліктів, гніву, ворожості, страху і смутку. Можна виховати свій характер так, щоб ці почуття не ставали руйнівними, але не потрібно намагатися повністю виключити з життя всі негативні переживання.

Почуття, як і інші явища в житті, отримують ярлики. Радість — добре, гнів — погано. Насправді всі емоції мають рівне значення. Не варто прагнути загнати їх всередину, надівши маску завжди гарного настрою.

Усвідомлюйте свої емоції, проживайте їх, ставте собі питання, выплескуйте роздуми на папір. Знаходите місце для смутку і для радості. Індіанці не дарма кажуть: «У душі не буде веселки, якщо в очах не було сліз».

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

Ми з тобою однієї крові: як допомогти своїм дітям стати кращими друзями

9 таємниць, про які вам не розкажуть працівники кінотеатрів