Розкішно жити не заборониш: найдорожчі в світі продукти

Для більшості це недозволена розкіш.

Що таке дорога їжа? Питання доволі неоднозначне. Для когось це червона риба, для інших — рідкісні білі трюфелі.
Однак є ще багато інших продуктів, вартість яких точно змусить вас вирячити очі.
Тож пропонуємо вам ознайомитися з 10-кою найдорожчих продуктів у світі.

1. Гриб мацутаке

Рідкість цих грибів піднімає їх ціну до $ 600 за 1 кг. Мацутаке родом із Японії і ростуть у декількох азіатських країнах, але їх чисельність значно скоротили комахи, що знищують дерева, в тіні яких зазвичай і ростуть ці гриби. Оскільки способу культивувати мацутаке немає, є ймовірність, що вони можуть узагалі зникнути.

© myplanet.com.ua

2. Кава Копі-Лувак

Найдорожчу в світі каву виробляють із зерен, який вийшли з кишечника цівети – маленького ссавця з родини віверових. Сорт називається «Kopi Luwak» (з індонезійської, Kopi – кава, Luwak — назва тварини). Каву вирощують на островах Ява, Суматра і Сулавесі. Цівета — дрібниЙ хижак, але їй до вподоби і стиглі та ароматні зерна кави. Їх цівета з’їдає набагато менше, ніж здатна перетравити. У свій час її навіть вважали шкідником. Але потім з’ясувалося, що травні ферменти звірка покращують смак кави, надаючи гіркоту. Місцеві мешканці збирають не переварені твариною кавові зерна, кілограм яких коштує 300-400 дол.

© myplanet.com.ua

3. Ікра білуг-альбіносів

Найдорожча ікра у світі – аж ніяк не чорна. Найбільше цінується ікра білуги-альбіноса «Алмас». Ця риба водиться в Каспійському морі біля берегів Ірану. Ікринки мають різні відтінки: від блідо-сірого до білого. Чим ікра світліша, тим вона дорожча. Ікра «Алмас» експортується з Ірану і фасується в баночки з чистого золота. 100 грамів такої ікри коштують близько 2 тис. дол. Цей делікатес дуже швидко псується, тому вживати його потрібно одразу після покупки. Вартість її така висока через те, що білуги-альбіноси метають свою ікру золотистого кольору вкрай рідко — приблизно раз у 100 років.

© myplanet.com.ua

4. Суп з ластівчиних гнізд

Гнізда цих птахів складаються практично з однієї слини без будь-яких домішок або рослинних включень. Саме за це й цінуються пернаті: їхні гнізда — ласий делікатес у китайській кухні. Висока ціна пояснюється просто: збирання Ластівчиних гнізд є досить небезпечним заняттям. Птахи в’ють собі будиночки на прямовисних скелях, тому є великий ризик зірватися. Вартість такого делікатесу до $ 3 000 за 1 кг.

© myplanet.com.ua

5. Шафран

Найдорожча пряність у світі — шафран. Справжній шафран — не що інше, як тичинки рослини сімейства крокусових (Crocus sativus). Є ще і «фальшивий» шафран, який також називають імеретинським. Він виготовляється з тичинок квіток чорнобривців. Вартість кілограма справжнього шафрану може доходити до 6 тисяч доларів. Така нечувана ціна пояснюється тим, що його важко вирощувати і збирати: для отримання 1 кг сухого шафрану потрібно перебрати приблизно 2000 квіток. З 1 га плантації в перший рік можна зібрати лише 6 кг шафрану, в другий — до 20 кг. Яскраво-оранжеві рильця вирізають вручну в перший день розкриття квітки і сушать.

© myplanet.com.ua

6. Білі трюфелі

Висока вартість цих грибів пояснюється специфічними умовами для їх росту, методом збирання, зберігання і, звісно ж, витонченим смаком і ароматом. У Європі 1 кг білих трюфелів коштує близько 2 000 євро.

© myplanet.com.ua

7. Чорна курка «аям цемані»

Курей «аям цемані» розводять в Індонезії, але в інші країни не постачають через небезпеку поширення пташиного грипу. Порода таких птахів настільки рідкісна, що одне курча в самій Індонезії коштує близько $ 200. А за її межами ціна може досягати декількох тисяч.

© myplanet.com.ua

8. Стейк із м’яса японської мармурової яловичини вагю

Стейк Wagyu A4 з японської мармурової яловичини — це один із найсмачніших, найзнаменитіших і найдорожчих делікатесів світу. Він має дивовижний аромат, насичену мармуровість А4 (з максимально можливих А5) і знамениту маслянисту текстуру. Протягом багатьох століть корів Wagyu розводили лише в Японії, зараз їх вирощують також в Австралії. Поводяться з ними, як з особами королівської крові: годують найкращою травою, натирають саке, дають пити пиво. М’ясо австралійських Wagyu ще дорожче за рахунок того, що корови п’ють червоне вино по 16 дол. за пляшку. Чистокровним бичкам породи Wagyu на їх батьківщині в Японії роблять масаж, поять пивом, ставлять класичну музику. Вартість 1 кг такого м’яса сягає $ 450.

© myplanet.com.ua

9. Сиров’ялений хамон

Найдорожчий свинячий окіст — хамон іберіко родом з Іспанії. Саме там пасуться чорні свині іберійської породи, яких годують виключно жолудями і для яких відведені величезні пасовища. Ціна 1 кг сиров’яленого хамона коливається в межах 365 євро.

© myplanet.com.ua

10. Лосиний сир

Одним із найдорожчих сирів є Лосиний сир, вироблений тільки в одному місці — на фермі Moose House у Швеції. Для його виробництва використовується лосине молоко. За кольором Лосиний сир білий, зовні нагадує фету. Вартість такого сиру становить 1 000 євро за 1 кг, і виготовляється він у дуже обмежених кількостях.

© myplanet.com.ua

11. Чай Данхупао

Cмак найдорожчого чаю майже нікому не знайомий. З 2006 року заборона його збирати, а останню партію (швидше порцію) продали в 2005 р. за шалені 25 000 дол. Усе, що залишається, — це наші знання про «пурпурову мантію» (так перекладається з китайської «дахунпао»). Цей чай високої ферментації зі щільним смаком робили з листя дерев, що ростуть біля стін китайського монастиря Тяньсинь. Цих кущів там росте рівно шість, а їх вік — 350 років. Щорічний збір становив не більше півкілограма чаю, у вільному продажу виявлялося по 20 грамів. Останній урожай, зібраний у 2006 р., ті найдорогоцінніші 500 г, стали експонатом Китайського національного музею. Тепер дахунпао можна тільки побачити.

© myplanet.com.ua

11. Картопля La Bonnotte

Банальна, здавалося би, картопля теж може бути делікатесом, якщо мова йде про сорт La Bonnotte. Він росте на французькому острові Нурмуатье в Атлантичному океані. Картопляні поля удобрюють лише морськими водоростями за технологією, яка передається з покоління в покоління. Садять і збирають цей сорт тільки вручну, а коштує він приблизно 500 євро за кілограм. Найдорожча у світі картопля сорту La Bonnotte на смак дуже ніжна. За легендою, цю божественну бульбу вивів не хто інший, як верховний бог інків Віракоча. Щорічно збирається не більше 100 тонн картоплі цього сорту.

© myplanet.com.ua

12. Шоколад

Найдорожчим у світі шоколадом є шоколад, випущений ліванською фабрикою Patchi для продажів у британській мережі магазинів Harrods — 5000 фунтів стерлінгів за коробку. В упаковці лежать 49 цукерок, загорнутих в індійський шовк ручної роботи, прикрашений шовковими трояндочками, кристалами Swarovski і навіть золотом. Коробка теж непроста: вона зроблена з шкіри і шовку, а перегородки в ній — золоті та платинові.

© myplanet.com.ua

13. Горіх

Найдорожчий у світі горіх — макадамія. Раніше вона становила значну частину раціону австралійських аборигенів, а тепер стала делікатесом.
Ці горіхи називають також муллімбімбі, бумера, кіндал-кіндал. За смаком вони нагадують лісовий горіх.
Є дев’ять видів макадамії, п’ять з них ростуть тільки в Австралії. Два види культивуються. Плантації є в Австралії, Бразилії, Південній Африці, на Гавайях і на півдні США. Висота дерева досягає 40 м, воно плодоносить до 100 років. Оскільки ядра макадамії насилу відокремлюються від шкаралупи, ці горіхи досить дорогі, і вирощують їх менше, ніж виробляється чорної ікри (не більше 40 т делікатесу на рік). Вартість кілограма макадамії навіть на «історичній батьківщині» горіха перевищує 30 дол.

© myplanet.com.ua

Фото заголовку mushroomer.info
За матеріалами myplanet.com.ua