10 популярних фактів, у які ми вірили. А даремно

З дитинства ми читаємо і чуємо безліч фактів, в правдивості яких навіть не сумніваємося. Проте багато з них — усього лише хороша вигадка.

Тутка згадав і зруйнував 10 найпоширеніших помилок.

1. Миття рук з милом вбиває бактерії

Насправді: мило тільки змиває бактерії, не вбиваючи їх. Миття рук з милом видаляє жир з рук, який є середовищем для розмноження бактерій.

2. Якщо проковтнути жуйку, вона застрягне в шлунку на 7 років

Насправді: хоча тягуча основа жуйки не сприйнятлива до шлункового соку і не розчиняється в нім, вона виводиться з організму природним чином завдяки мускульним скороченням шлунку.

3. Волосся від гоління стає товстішим

Насправді: після того, як ми зрізуємо зовнішню частину волосини, залишається частина з тупим, не конічним кінцем, який і дає ефект жорсткого волосся.

4. Якщо доторкнутись до жаби, з’являться бородавки

Насправді: бородавки — це доброякісне утворення, викликане вірусом папіломи людини, заразитися яким можна в громадських місцях або при контакті з хворим.

5. Волосся та нігті ростуть після смерті

Насправді: після смерті людини її шкіра зневоднюється і стягується, внаслідок чого і створюється ілюзія росту нігтів і волосся.

6. Велику Китайську стіну видно з космосу

Насправді: хоча протяжність Великої Китайської стіни понад 7 000 км, її важко побачити з космосу, оскільки колір стін зливається з навколишньою природою, на відміну від шосейних доріг, які чітко помітні. Побачити ж стіну можна тільки при відповідному освітленні та погоді і з низької орбіти.

7. Кажани сліпі

Насправді: хоча для орієнтації в просторі кажани використовують ехолокацію, при певному рівні освітлення миші орієнтуються за допомогою зору.

8. Вода проводить електричний струм

Насправді: електрику проводять розчинені у воді мінерали з позитивно і негативно зарядженими частинками, а самі по собі молекули води заряду не мають. Тому дистильована вода через відсутність в ній домішок електрику не проводить.

9. Антибіотики вбивають віруси

Насправді: антибіотики діють тільки на бактерії, вбиваючи їх або зупиняючи розмноження.

10. Пробу Манту не можна мочити

Насправді: вода на пробу Манту може вплинути, тільки якщо ввести її так само, як був введений туберкулін, тобто підшкірно.

Переклад Тутка за матеріалами