in , ,

14 звичайних логотипів, які насправді мають приховане значення

Логотип – це обличчя компанії. Варто нам побачити впізнавану символіку, і ми на підсвідомому рівні починаємо відчувати довіру до популярних брендів. Саме тому до створення логотипу дизайнери підходять особливо відповідально: вони хочуть зробити його не лише простим і таким, що запам’ятовується, а й передати певний прихований підтекст.

Тутка дізнався, який же таємний сенс ховається за логотипами відомих на весь світ брендів.

1. Airbnb

Інтернет-сервіс Airbnb, за допомогою якого можна знайти житло для оренди по всьому світу, вибрав дуже дивний логотип, який чимось нагадує скріпку. Однак емблема має набагато глибший зміст, ніж може видатися на перший погляд. Вона вміщує аж 4 елементи: голову людини, яка позначає користувача на сайті; значок геолокації, що позначає місце, де знаходиться житло; серце – знак любові; і всі ці символи об’єднані в букві А – Airbnb.

2. TripAdvisor

Американський сайт TripAdvisor дозволяє мандрівникам з усього світу вибрати, в якому готелі краще зупинитися, в якому ресторані перекусити, послугами якої авіакомпанії скористатися і навіть якусь пам’ятку відвідати – все завдяки відгукам інших відвідувачів. Логотип TripAdvisor виконаний у вигляді сови, яка уособлює мудрість і знання, а ось її очі символізують вибір, який робить мандрівник: зелений колір – варто їхати, а червоний – безумовно, ні.

3. MasterCard

Міжнародна платіжна система MasterCard в своєму логотипі вирішила зробити ставку на психологію кольору. Червоний колір означає мужність і пристрасть до дій, які дарують відчуття радості. Насичений жовтий колір говорить про процвітання. Компанія MasterCard вважає, що саме ці якості необхідні людині для того, щоб розбагатіти, тому кольори зливаються воєдино.

4. Dell

Американська компанія Dell, яка займається виробництвом комп’ютерів, виділила букву Е в своєму логотипі неспроста. Засновник корпорації Майкл Делл хотів передати сенс популярної ідіоми «turn the world on its ear», яка в перекладі означає інновацію, зміну чогось незвичайним способом. А ось окремо «turn (something) on its ear» перекладається як «перевернути догори ногами/навпаки, поставити на вуха – прим.перекл.». Так, компанія вирішила скористатися грою слів і перевернула букву Е.

5. National Geographic

Популярний телеканал National Geographic, який показує документальні фільми аж в 171 країні світу, своїм логотипом зробив жовтий прямокутник. Він символізує двері, які відчиняються в світ знань про природу, науку і культуру. Жовтий колір теж обраний невипадково: він виступає тут як метафора сонця, яке осяває собою весь світ і є джерелом сили і енергії.

6. Vodafone

Британський оператор стільникового зв’язку Vodafone в якості свого логотипу вибрав загадкову закарлючку, яка багатьом нагадує навушник, однак насправді це звичайні лапки. Лапками на папері виділяється пряма мова і відкрита лапка в цьому випадку символізує початок розмови. Таким чином, дизайнери хотіли показати, що з Vodafone користувачі можуть розмовляти буквально постійно.

7. Haribo

Виробник солодощів Haribo відомий завдяки своїм мармеладним ведмежаткам, які обожнюють як діти, так і дорослі. Назву компанії придумав сам творець: він об’єднав перші дві букви свого імені і прізвища – Ханс Ригель (Hans Riegel), додавши до них перші дві букви назви свого рідного міста Бонн (Bonn). Спочатку Ханс продавав льодяники на ярмарку, де були популярні виступи живих ведмедів, які танцюють. Надихнувшись цим, він вирішив створювати цукерки у вигляді ведмедиків.

8. ГАЗ

Спочатку Горьківський автомобільний завод (ГАЗ) (Росія) співпрацював з американською компанією Ford. Завод не лише копіював моделі закордонних виробників, а й вирішив зробити схожий логотип. Так, наприклад, буква Г була виконана в тій же стилістиці, що і буква F у Ford. А ось оленя помістили на логотип, тому що ця тварина була розміщена на гербі міста, де знаходився сам завод.

9. Subway

Стрілки на першій і останній буквах логотипу мережі швидкого харчування Subway з’явилися не просто так: вони позначають вхід в метро і вихід з нього. Таким чином, компанія вирішила показати, що з Subway ви можете їсти на ходу. Не останню роль в логотипі відіграє і колірна палітра: зелений колір символізує те, що компанія виступає за здорове харчування і постачає відповідну продукцію, а жовтий означає радість, що отримується від життя, оптимізм і веселощі.

10. DC Comics

Відома компанія з виробництва коміксів DC Comics в 2016 році зробила ребрендинг і змінила логотип. Фанати обурювалися і вимагали повернути стару і звичну їм емблему. Однак нікому і в голову не приходило, скільки таємного сенсу ховається в цьому синьому лого. Співзасновник компанії Джим Лі в своєму інстаграм-акаунті розповів, що ж означає новий логотип: «Гострі кути уособлюють силу відразу декількох персонажів: S – Супермена, емблему WW – Чудо-жінки, а також логотип Бетмена».

11. Mozilla Firefox

Знаменитий браузер Mozilla Firefox на своєму логотипі зобразив лисицю, яка оперізує земну кулю. А якщо ми вам скажемо, що це зовсім не лисиця, а червона панда? Річ в тому, що більшість людей перекладають з англійської слово «firefox» дослівно як «вогняна лисиця», але насправді «firefox» – це англійський переклад китайського прізвиська червоної панди. Так компанія хотіла продемонструвати свою унікальність, адже цей вид панд дуже рідкісний і занесений до Червоної книги. А в 2010 році відділення Mozilla Firefox в США навіть прихистило 2-ох панд і взяло на себе відповідальність за їхнє життя.

12. Bacardi

Виробник рому Bacardi зовсім не хотів своїм логотипом налякати покупців. Існує легенда, що компанія довго не могла придумати емблему для своєї продукції, і одного разу дружина засновника Bacardi побачила на лікеро-горілчаному заводі кажана. Жінка сприйняла це як знак згори і вирішила, що саме він повинен бути зображений на логотипі. Крім того, на Кубі, батьківщині Bacardi, кажан вважається символом здоров’я, удачі й об‘єднання.

13. Orbit

Якщо придивитися до логотипу на упаковці жуйки Orbit, можна побачити, що велика літера О розділена на світлу і темну частини, а на задньому фоні можна розгледіти стилізоване зображення орбіти. Таким чином, стає зрозуміло, що буква О тут символізує день і ніч, тобто орбітальний рух Землі навколо Сонця.

Бонус: логотип Kappa 18+

Італійський виробник спортивного одягу Kappa на логотипі розмістив чоловіка і жінку, які сидять одне до одного спиною. Однак, якщо прикрити верхню частину картинки, можна побачити ноги дівчини в дуже провокаційній позі. Досі залишається загадкою, чи спеціально творці додали такий подвійний сенс зображенню або ж це всього лише здогадки споживачів.

За матеріалами

Про що жартують вчені

Мистецтво поваги до себе