15 фільмів про кохання, від яких зриває дах

У кінематографічному доробку є фільми про романтичне кохання, зворушливе і ніжне. А є фільми про кохання божевільне, яке змітає все на своєму шляху і змінює долі. І нехай воно не таке красиве, як в романтичних комедіях, але воно того варте.

Тутка зібрав 15 таких фільмів, де любов змушує забути і себе, і весь навколишній світ.

Останнє танго в Парижі

Ultimo tango a Parigi

Грандіозний фільм справляє сильне враження на глядачів уже яке десятиліття. Жодних імен, жодного минулого, жодних розмов – тільки шалена пристрасть в стінах обшарпаної квартири перетворюється для героїв на цілий всесвіт. Зв’язок американця середніх років і юної парижанки переходить в пристрасть, що доходить майже до нестями, пристрасть, межі якої навіть важко уявити.

Винні зірки

The Fault in Our Stars

Хейзел хвора на рак. Вона ходить в групу підтримки, де знайомиться з Оґастусом Уотерсом і миттю закохується в нього. Оґастус і Хейзел вирушають в подорож, повну пристрасті та їх мета – зробити свої останні дні повними життя, любові й сенсу. Можливо, їм не вдалося б досягти такої близькості та щирості в почуттях, якби вони не усвідомлювали, як мало їм залишилося.

За гранню

Beyond Borders

Фільм про любов, яка змінює і робить нас сильнішими і кращими. Молода заміжня американка Сара приходить на добродійний вечір і чує полум’яну промову, виголошену доктором Ніком Келлахеном. Його заклик про допомогу дітям країн, залучених у військові конфлікти, перевернув життя Сари назавжди. Вона розлучається з чоловіком і спрямовується назустріч ризику, небезпеці та… своєї любові. Впродовж десяти років доля буде зводити Сару і Ніка в різних «гарячих точках» нашої планети і приготує закоханим справжні випробування.

Коханці з Нового мосту

Les amants du Pont-Neuf

П’яниця та майже пропащий вуличний факір Алекс живе на найстарішому паризькому мості Понт-Неф. Одного разу він зустрічає там молоду художницю Мішель, яка, втративши зір, вирішила залишити будинок і друзів. У Алекса і Мішель виникає стрімкий і п’янкий, але цілющий для обох роман. Пронизливе кіно, що оголює суть любові, яка вона є.

Розсікаючи хвилі

Breaking the Waves

Цей фільм більше схожий на притчу про те, на що здатна безмежна любов. Молода дівчина Бес із віддаленої громади в Шотландії закохалася в гарного хлопця – Яна, що працює на буровій вишці в морі. Бес просить Бога, щоб Ян завжди був поруч з нею, і Ян повертається до неї покаліченим після нещасного випадку на буровій. Любов дівчини, яка хоче врятувати хлопця, штовхає її на такі жертви, які мало кому під силу.

Гіркий місяць

Bitter Moon

«Гіркий місяць» – один з найскладніших і найбільш жорстких фільмів про те, що може зробити з людьми любов. Випадкова зустріч раннього весняного ранку в паризькому автобусі на ціле життя визначила долю Оскара і Мімі. Їх не цікавила піднесена любов – вони хотіли досліджувати свою пристрасть. І їм це вдалося до повного саморуйнування.

Любов, що збиває з ніг

Punch-Drunk Love

Баррі Іган – невротик з купою комплексів. Йому далеко за тридцять, але він страждає від раптових спалахів люті й не вміє нормально спілкуватися з людьми. З жінками особливо. Але доля ще не поставила на Баррі хрест – одного разу він зустрічає дивну дівчину, якій судилося перевернути ціле його життя. Щире авторське кіно, яке розкриває Адама Сендлера з абсолютно несподіваного боку, і таким ви його більше ніде не побачите.

Вічне сяйво чистого розуму

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Любов – це і біль, і страх бути відкинутим. Це правда, і тому головний герой вирішує стерти кохану з пам’яті. Тільки якщо мова йде про справжні почуття, не можна просто взяти і натиснути кнопку delete. Любов зранює, так. Але вона того варта.

Три метри над рівнем неба

Tres metros sobre el cielo

Двоє молодих людей належать до різних світів. Бабі – багата мила дівчина, Аче – бунтівний, імпульсивний байкер, схильний до ризику і небезпеки. Це малоймовірно, практично неможливо, але їхня зустріч неминуча, і між ними виникає любов, яка піднімає вище неба. Любов, як електричний струм.

Закохайся в мене, якщо насмілишся

Jeux d’enfants

Це кіно про любов, але зовсім не таку, якою ми звикли її бачити. Вона нездорова, божевільна, позбавлена рамок і кордонів, врешті руйнівна. Хлопчик і дівчинка придумали гру «наважишся – не наважишся» і брали одне одного «на слабо». Гра росла разом з ними, і одного разу вони стали дорослими, але зупинитися не могли.

Жага

Bakjwi

Це майже «Сутінки», теж про кохання вампіра і звичайної жінки, але набагато ближче до мистецтва і справжнього кіно. І – по-дорослому. Жага – один з найбільш чуттєвих фільмів останніх років про палке кохання, гріх і спокуту.

Колір ночі

Color of Night

Брюс Вілліс грає нью-йоркського психолога, який після трагічного випадку перестав бачити червоне (він втратив пацієнтку – вона викинулася у вікно прямо під час сеансу). Він закохується в юну дівчину, психіка якої теж покалічена подіями минулого. Герої занурюються в любов миттєво, і почуття захоплюють їх з головою.

Убий мене ніжно

Killing Me Softly

Фатальна зустріч з чарівним і загадковим хлопцем змінила розмірене життя Еліс. Вона розлучається з надійним другом і кидається в обійми Адама, розуміючи, що знайшла другу половину. І лише після весілля Еліс усвідомлює, що нічого не знає про чоловіка.

Грозовий перевал

Wuthering Heights

Екранізацій знаменитого роману Емілі Бронте купа, але цей, 1992 року, з Жюльєт Бінош і Рейфом Файнсом – найсильніший. Саме в цьому фільмі вдалося передати весь відчай, трагізм і біль любові Кеті та Гіткліфа, якій судилося перевернути і зламати їх життя.

Одержимість

Wicker Park

Метью помічає в ресторані свою колишню кохану Лізу, яка таємничим чином зникла два роки тому і пристрастю до якої він досі одержимий. Забувши про все, Метью ступає на шлях обману і підозр, щоб вистежити її. Він навіть не підозрює, що сліпа любов зробила його жертвою віртуозної інтриги.