20 незбагненних фактів, які раз і назавжди змінять ваше уявлення про власне тіло

Всередині нас — цілий світ, повний загадок. І чим більше ми дізнаємося про нього, тим більше він нас дивує. Ви могли уявити, що людський язик вміє розрізняти запахи не гірше носа, кров може ставати зеленою, а для довгого і щасливого життя іноді вистачає лише однієї половини мозку?

Тутка стежить за роботою вчених, які пильно вивчають наш організм і не припиняють вражати своїми відкриттями та спостереженнями.

Цікаве
Loading...

20. Кров людини змінює колір

Наприклад, кров стає зеленою, якщо людина п’є ліки, що містять естроген, або забарвлюється в синій при тяжкому отруєнні.

19. Мозок на 60 % складається з жиру і не може нормально працювати без нього, тому заважає вам дотримуватися дієти

Ліпіди, що входять до складу жирових клітин, — це матеріал, з якого побудовані оболонки клітин мозку. Від їх стану залежить робота нейронів. Тому, якщо зовсім відмовитися від жирної їжі, мозок буде працювати погано. Щоб подобатися і собі, і мозку — вживайте їжу, багату корисними жирами.

18. Непомітну інфекцію в організмі можна розгледіти через смартфон

Для цього використовується простий тепловізор, який надівається на смартфон. З його допомогою не можна поставити діагноз, але можна розгледіти роботу імунної системи.

На фотографії вище у людини порізаний палець: у місці, де тіло бореться зі збудником, температура зросла. А обличчя виглядає червоним, тому що там розташовується безліч активних м’язів, в яких весь час циркулює кров.

17. Найнебезпечніший жир ховається між органами, повільно вбиваючи людину зсередини

Жирова маса може тиснути на органи, заважаючи роботі легенів і шлунково-кишкового тракту і порушуючи роботу гормональної системи. З одного боку, саме цей жир йде швидше всього, коли людина починає вести активний спосіб життя. З іншого, навіть після схуднення організм не завжди може відновити нормальну роботу органів, що й робить вісцеральний жир таким небезпечним.

16. Зуби можуть вростати один в одного, і це норма

Якщо зуби мудрості врізаються в сусідні сімки, то разом з ними залишаються в яснах назавжди. Це не викликає ускладнень, просто у людини виростає на одну або кілька пар зубів менше.

15. Тіло швидше позбудеться від синця, якщо в це ж місце вкусить комар

Слина комара, потрапивши у кров, викликає запалення. Імунна система направляє до цього місця клітини, які борються з інфекцією і заодно видаляють кров, яка згорнулася  в районі гематоми.

14. У момент народження жінка втрачає мільйони яйцеклітин

До 19-го тижня у плода жіночої статі розвиваються мільйони яйцеклітин. У момент народження їх кількість зменшується до 1 млн, а до початку статевого дозрівання — до 300 тис. Природа створює певний запас на всяк випадок, а в міру дорослішання організм позбавляється від «непотрібних» клітин.

13. На один мізинець припадає 50 % сили всієї руки

Кисть людини влаштована так, що без мізинця інші пальці стають менш функціональними, а сама рука — слабшою у 2 рази. Відсутність же безіменного, середнього або вказівного пальців не грає настільки важливу роль.

12. Найменша кістка людини важить всього 2,5 мг

Вона знаходиться в середньому вусі й називається «стремено» — через свою схожість з пристроєм, завдяки якому вершник сідає на коня й утримує рівновагу під час їзди. Ця кістка теж рухається, у неї є свої крихітні суглоб і м’яз.

Коли звук потрапляє у вухо, барабанна перетинка починає коливатися. Кістки, що знаходяться за нею, збільшують потужність звуку і передають ці коливання стремену, яке направляє сигнал в середнє вухо. Там він перетворюється на нервові імпульси, які передаються мозку.

11. Одні запахи змушують волосся рости швидше, інші — тимчасово змінюють його структуру

Волосся людини вміє розрізняти запахи завдяки особливим рецепторам. Реакція може бути різною. Наприклад, від запаху сигаретного диму вони пушаться, щоб увібрати в себе більше чистого повітря, а аромат сандалу змушує їх рости швидше.

10.Тромби потрібні тілу, щоб лікувати рани

Білі волокна — це білок фібрин, який змушує кров згортатися і зупиняє кровотечу. Навколо нього — рожево-червоні еритроцити, а білі крихти — тромбоцити, які «закривають» рану і прискорюють загоєння тканин навколо неї.

9. У нирках можуть виростати корали

Це каміння специфічної форми, які утворюються в нирках. Найчастіше вони турбують жінок і з’являються в результаті інфекцій, пов’язаних з сечостатевої системою.

8. Тіло людини випромінює ледь помітне світло

Ми не здатні помітити це світіння неозброєним оком, і воно не має відношення до фотографій «аури», але в певному сенсі підтверджує її існування. Японським вченим вдалося довести, що пік світіння припадає приблизно на 4 годину дня, а інтенсивність змінюється протягом доби в залежності від стану людини.

7. У 39% сучасних людей знову з’явилися кістки, втрачені в ході еволюції

Йдеться про сесамоподібну кістку, яка знаходиться в сухожиллях із заднього боку коліна. Можливо, це пов’язано з поліпшенням якості життя і харчування: люди стали важчими, вищими та більшими, тому в тілі знову з’явилася кістка, яка зменшує тертя в сухожиллях.

6. Прискорене серцебиття корисне для здоров’я

Вважається нормальним, коли серце людини робить 115 тис. ударів на добу. Але, якщо воно б’ється частіше, наприклад під час сміху або короткої пробіжки, це не тільки загартовує самий м’яз, але й запускає роботу імунної системи, допомагаючи організму швидше позбутися від стресу.

5. Ваші очі теж дихають

Рогівка ока отримує кисень з повітря, тому що не має власного кровопостачання.

4. Легкі темніють, навіть якщо ви не курите

Це відбувається через пилюку, яка міститься в повітрі, особливо якщо більшу частину життя ви проводите в приміщенні або просто перебуваєте в мегаполісі.

3. Людський язик розрізняє запахи не гірше носа

На ньому є нюхові рецептори, схожі на ті, що знаходяться в носі. В майбутньому додавання в їжу речовин, які передають язику солодкий запах, допоможуть в боротьбі з ожирінням і цукровим діабетом, створюючи ілюзію більш солодкого смаку дієтичної їжі.

2. Під час вагітності всередині жінки деякі органи стають більшими

Це допомагає захистити маму і майбутнього малюка від небезпек. Велике серце потрібне наприклад, тому, що зростає навантаження на всі органи та збільшується звична вагу, а велика печінку допомагає скоріше позбутися від токсинів, які могли випадково потрапити в організм.

1. Людина може жити, маючи лише половину мозку

Про те, що у нього відсутня одна півкуля, чоловік дізнався випадково під час обстеження у лікаря. Відомо, що з такою особливістю він успішно закінчив школу, здобув вищу освіту, став інженером, відслужив в армії, влаштувався на роботу і завів сім’ю. За 60 з гаком років у нього не було будь-яких проблем зі здоров’ям, зором або психікою.

Вчені називають цей випадок прикладом нейропластичності мозку: орган перебудувався так, що одна півкуля змогла взяти на себе функції другої.

Який особливістю, реальною або фантастичною, ви б хотіли володіти?

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close