26 порад від користувачів мережі, які допоможуть у складних та критичних ситуаціях. Читати кожному

Наш світ — це не лише сонячні промінчики, веселки та милі пандочки. Світ повний небезпек, страхіть та катаклізмів, і кожна людина погодиться з нами, що наша власна безпека та безпека наших рідних має бути на першому місці.

Не варто жити у страху та щоразу озиратися через плече, але зберігати тверезий розум та критичне мислення конче необхідно. Злих людей світ також тримає у собі, і нам важливо знати, як дати їм чи неприємним обставинам гідну відсіч.

Тутка, заручившись підтримкою користувачів твіттер, котрі бурхливо прокоментували тред під назвою: “А що робити, якщо…”, публікує 26 корисних та життєвих порад. Сподіваємося, наша стаття вам пригодиться.

Тож які поради з допомоги та поведінки у неприємних ситуаціях варто знати кожній людині?

1.

Є тут пожежники?

Актуальні поради:

  • вночі спіть з відчиненими дверима (так ви зможете запобігти удушенню чадним газом посеред ночі);
  • навчіться насліпо (на колінах) виходити з кожної кімнати свого дому;
  • кожного члена сім’ї проінструктуйте, як поводитися під час пожежі.

2.

Неважливо, наскільки ця дика тваринка мила. Не наближайтеся до неї! Навіть не думайте!

3.

У ножа, який падає, немає ручки.

4.

Порада особливо актуальна для жінок. Якщо хтось ображає вас, посилає у ваш бік глузливі/хтиві/непристойні коментарі — не бійтеся стати “грубою” та дати гідну відсіч хамові. Не треба бути милою і доброю, ваша безпека та комфорт тут — понад усе.

5.

При будь-якому природному катаклізмові ніколи не стійте під високовольтними лініями!! Та що там не стійте — втікайте від них під всі чорти! Не ходіть під ними вулицями, не їдьте автівкою, не робіть з ними селфі. У них — неймовірна сила струму та їх основне призначення — вбивати.

6.

Не кажіть: “Будь ласка, викличте хтось швидку”, а самі зробіть це. І то негайно.

Людину, яка потрапила в аварію, підіймати не можна. Виняток — зовнішня загроза її життю та здоров’ю. Рану, яка кровоточить, закрийте пальцем і не дайте крові активно витікати. Виконуйте це до приїзду лікарів. Навчіться техніці непрямого масажу серця як для дорослих, так і для дітей. Не забудьте про прийом Геймліха.

7.

Якщо у вас сумочка на одне плече, а ви йдете вулицею — тримайте її на тому плечі, яке обернене до будинків, а не до дороги. Таким чином грабіжникові буде важче зірвати її з вашого плеча.

Хочете поглянути, котра година — не виймайте телефон посеред вулиці. Краще носити годинник, і тримати його на рівні очей, а не опускати очі додолу на зап’ястя. Не маєте годинника — спитайте годину у перехожого.

Також не вірте людині, яка просить повернутися та поглянути на “автівку позаду вас”.

Все заради вашої ж безпеки.

8.

При роботі одягайте захисні окуляри. Працюйте в захисних рукавичках. Носіть захисне взуття. Не шукайте собі виправдань: одна помилка може коштувати вам ока, пальця, життя.

9.

Якщо вас викрали — будьте грубою та хамкою. Чоловіки не люблять грубих дівчат та жінок. Змусьте себе вирвати, підіть під себе в туалет, рвіть на собі волосся. Бийтеся, кусайтеся, дряпайтеся. Усюди, де лише можливо, залишайте фізичні ознаки своєї присутності, які потім можуть бути використані під час слідства.

10.

Не змішуйте мийні засоби. Ніколи!

11.

У холодну пору року не сідайте за кермо в такому взутті, в якому ви б не змогли пройти і милі.

12.

Краще застерегти необережного друга, аніж потім нести його на цвинтар.

13.

Ніколи не вмикайте обігрівачі до подовжувача, а вішайте їх одразу на стіну! Саме вони стають найчастішою причиною займання.

14.

Робочий одяг чи уніформа (службовця, поліціянта, лікаря) можуть зіграти з вами злий жарт. Якщо людина в них одягнена, це не означає, що їй можна довіряти.

15.

Коли кип’ятите воду, розверніть ручки каструлі до середини плити. Так ви захистите дорослих (і особливо дитину) від ймовірності перекинути на себе кип’яток.

16.

Якщо дитина загубилася у вашому будинку, найперше перевірте всі потенційно небезпечні місця (біля труб подачі теплої води тощо), а потім всі інші локації.

17.

Ніколи не приймайте снодійне та послаблювальне разом.

18.

Якщо ви надто довго знаходилися надворі та вам здається, що ви дуже змерзли, — вам не здається. Миттю шукайте, де б зігрітися.

19.

Трикутник Генріха, або який ще відомий як аварійний трикутник — теорія, довкола якої зараз ще точаться запеклі суперечки. Це — теорія запобігання нещасним випадкам на виробництві. Вона показує взаємозв’язок між незначними аваріями, серйозними аваріями та невдачею. Знаєте, теорія теорією, але я наголошую на тому, що кожного разу, коли ви відмовляєтеся від захисного спорядження (будь-якого типу), чи опускаєте технічні умови поводження з тим чи іншим приладом, ви наражаєте на небезпеку і себе, й інших людей. Тож додержуйтеся всіх, навіть найменших правил, та бережіть себе.

20.

До руху транспорту треба ходити не спиною, а очима! Так ви побачите, що рухається до вас!

21.

У вуличних бійках немає переможця.

22.

Гострими лезами легше користуватися, ніж тупими: кухонними ножами, бритвами, кинджалами тощо. З ними ви уважніші, натомість з тупими лезами втрачаєте пильність, а вони теж можуть порізати, поранити чи боляче вколоти.

23.

Ніколи на світі, НІЗАЩО не підкрадайтеся позаду коня.

24.

Як швидко розпізнати серцевий напад?

  • Осувається обличчя. Один бік лиця ніби “спливає” донизу, німіє. Попросіть людину посміхнутися. Чи однакова її посмішка з обох боків?
  • Заніміння кінцівки. Чи одна рука людини “німіє”, стає в’ялою та нерухомою?
  • Труднощі у вимові звуків. Чи важко людині розмовляти?
  • Негайно викликайте швидку.

25.

Якщо ви зауважили в себе на шкірі невеличке коричневе утворення з розмитими несиметричними краями, яке має дивний відтінок червоного, виділяє рідину та довго не загоюється — НЕГАЙНО біжіть до лікаря. Це може свідчити про рак шкіри! Не зволікайте — меланома вбиває дуже швидко!

26.

Якщо бачите, що на вас от-от нападе лиходій, краще втікайте з усіх ніг, а не чиніть йому спротиву. Навіть якщо ви і себе вважаєте поганцем.

Фото: pexels.com