30 світлин предметів, розрізаних наполовину, котрі привідкриють невидимий бік речей

Якщо ви за характером – дитина, яка ладна розламати нову іграшку, щоб подивитися, що там всередині – наша стаття для вас. На світі є такий перелік предметів, запитання про які не перестає нас хвилювати: “А якщо їх розбити, що ховається всередині?” Що порадимо: беріть до рук ножиці чи ніж, однак деякі люди вже встигли зробити це за вас, тож немає потреби хвилюватися. У нашому переліку є все – від куль до хокейних шоломів, від перлин до баскетбольних м’ячів. Гортайте донизу всі знимки та обирайте найбільш вражаючі для себе!

1. Метеорит Фуканг

Цей приголомшливий метеорит був знайдений в горах поблизу Фукангу (звідси й назва), у Китаю ще в 2000 році. Космічний камінь належить до типу паласитів – залізно-кам’яних утворень із олійними вкрапленнями.

Вік небесного тіла Фуканга сягає приблизно 4,5 мільярди років – він майже того віку, що і наша планета Земля.

2. Розрізані стовбури бананових дерев

Цікаво, що бананове дерево – це навіть не дерево як таке, оскільки стебло не містить справжньої деревної тканини. Насправді це – велика трав’яниста рослина з листям, згорнутим одне над одним. М’яка серцевина бананових стебел (так званий стовбур бананового дерева) широко використовується в кухні Південної та Південно-Східної Азії, а місцеві жителі вважають, що стовбур є поживним овочем.

3. Шкіра гримучої змії (мова йде про кінчик хвоста, який продукує дивне торохтіння – дивись пояснення до картинки) – примітка перекладача

Родом з Північної та Південної Америки гримучі змії – це великі отруйні плазуни, які мастаки з шипіння, а також встигають кілька раз змінювати покрив свого тіла. Останній є порожнистим і зробленим з кератину (так само, як і людські нігті), котрий знаходиться на кінці хвоста змії. Коли гримуча змія піднімає хвіст і починає вібрувати його м’язами, ці сегменти сходяться один з одним, створюючи таким чином гримучий звук.

4. Перлини

Протягом століть люди вважали перли одним з найкращих матеріалів для ювелірних виробів. Їх краса незаперечна, і вони стали втіленням оригінальності та витонченості. Тим не менш, багато людей, можливо, не знають, що всередині перлина виглядає так само красиво, якщо не краще, ніж зовні.

Насправді перлина утворюється тоді, коли подразник (зазвичай паразит) проникає всередину молюска. Потім тварина захищає себе, покриваючи подразник рідиною. Покриття називається «перламутром», а шар за шаром воно формує блискучу, перламутрову перлинку

5. Птерокарпус або кровоточиве дерево

Уродженець Південної Африки кровоточиве дерево – це листяна рослина, тобто кожного сезону вона скидає листя. Сік стовбура, який нагадує кров яскраво-червоного кольору, вже нікого не дивує, через що дерево отримало свою назву в англійській мові. Pterocarpus дуже цінується в Африці, бо забезпечує гарну деревину, з якою легко працювати. Люди використовують його як для будівництва меблів, так і для каное, оскільки деревина не стискається і не розбухає.

6. Лічильна машина

Невід’ємний атрибут майже кожного офісу аж до 1970-х років, лічильна машинка була прототипом механічного калькулятора і зазвичай використовувалася для бухгалтерських розрахунків. Оскільки 70-ті роки наближували нас до калькуляторів, вони стали більш широко використовуватися, а на початку 90-х персональні комп’ютери перейняли на себе цю функцію. Таким чином, виробництво лічильних машин було припинено і вона повністю зникла із вжитку з більшості американських офісів до 2000 року.

7. Імітація того, що станеться, коли невеликий об’єкт космічного сміття потрапляє до космічного апарату

Фотографія показує лабораторні результати зіткнення невеликої кількості алюмінію, що рухається приблизно 6,8 км за секунду (приблизно 4,2 милі за секунду) і алюмінієвим блоком товщиною 18 см (близько 7 дюймів). Діаметр ударного кратера становить 9 см (3,5 дюйма), а глибина – 5,3 см (близько 2 дюймів).

8. Секвоя “Марк Твен Дерево” з історичними позначками від 550 до 1891 року

Перше згадка про гігантську секвою датується весною 1852 року, коли мисливець на ім’я Август Т. Дауд увійшов у ліс Норт-Гроув, переслідуючи ведмедя. Дерева стали дуже популярними і багато людей відвідали ці місцини, бажаючи заробити гроші на цих чудесах природи. У 1891 році було вирубано гігант “Дерево Марка Твена”. Частину його стовбура відправили до Американського музею природної історії в Нью-Йорку, а ще один шматок – до Британського музею природної історії в Кенсінгтоні, Лондон.

9. Скелет черепахи

Сухопутні черепахи, як і водні їх брати, є фактично єдиними рептиліями з твердими і кістковими оболонками. Не дивно, що панцир працює як захисна броня від шкоди навколишнього середовища. Зовнішній шар – панцир – це оболонка, яку ми бачимо на тварині, і під нею ховається внутрішній кістковий шар, потім ідуть (дивиться вниз) реберні кістки. Нижня оболонка черепахи називається пластроном. Якщо ви колись запитували себе, чому ці милі тварини так повільно пересуваються – спробуйте уявити собі, як це ходити навантаженими важкою захисною бронею. Безумовно, що вона тягне тварину додолу.

10. Маковий квітконос

Поперечний розріз квітки маку може декому дуже сподобатися, в той час як для інших він може викликати неймовірний страх, просто дивлячись на неї (зображення є ідеальним способом перевірити, чи є у вас трипофобія). Маки – трав’яні квітучі рослини, відомі не лише за зовнішнім виглядом, але й за використанням у сфері виробництва лікарських засобів. Зовсім нещодавно повідомляли про нашестя перелітних папуг на макові ферми Індії. Птахи залітали на угіддя понад 40 раз на день. Фермери переконані, що пернаті призвичаїлися до опіуму та відвідували поля так часто заради нової дози наркотику.

11. Камінь у Новій Зеландії

Скеля, що називається Tokangawhā або Split Rock Rock (розсічена скеля – прим. перекл), розташована в Тасманській протоці біля північного узбережжя Південного острова Нової Зеландії. Руйнування породи (в геології, це називається суглоб) сформувалося природно – такі шви притаманні граніту і відбуваються завдяки впливу дощу і хвиль. Проте традиційна маорійська міфологія говорить, що розлом стався, коли два боги розірвали скелю навпіл.

12. Феєрверк зсередини

Хоча всі ми знаємо, що китайці винайшли феєрверки, здається італійці можуть з ними суперничати – європейці перші запровадили кольорові вогні. До того, італійські піротехніки також розробили вдосконалені повітряні вогні ще в 1830-х роках. Що стосується сучасних феєрверків, то внутрішня анатомія антенної оболонки відповідає за небесне видовище феєрверка.

13. Деревина папоротника

Папороті вважаються одними з найстаріших рослин у світі, і на наш час відоме число,що вражає – 10 560 видів цієї рослини. Ці рослини є членами групи судинних рослин, які розмножуються спорами. Деревні папороті можуть досягати значних розмірів у висоту – до 25 метрів (або 82 фути). Одним з найбільш цікавих фактів про папороть є те, що люди за часів королеви Вікторії надзвичайно захоплювалися нею. Ці рослини з’являлися в кераміці, на дереві, металі, текстилі, друкованому папері і скульптурах, і така прив’язаність навіть отримала свою назву – папоротева лихоманка або птеридоманія.

14. Апарат КТ

Сама перевірка відома як комп’ютерна томографія (раніше вона називалася комп’ютеризованою осьовою томографією або CAT-скануванням (з англійської абревіатура CAT має повну назву Computered Tomography Scan і розшифровується власне як рентгенографія мозку – прим. перекл.). Вона дозволяє користувачеві зазирнути всередину об’єкта, що сканується, не чинячи втручання в нього. Сканер використовує комп’ютерно-оброблені комбінації багатьох рентгенівських вимірювань, які беруться з різних кутів – таким чином, створюються поперечні або томографічні зображення сканованого предмета.

15. Осине гніздо

Зазвичай вважається, що оси не є найбільш дружніми тваринами, але насправді ці комахи рідко бувають агресивними, якщо їх не провокувати. Вони живуть у кожному куточку світу, за винятком крижаної Антарктиди, тож на Землі їх пребагацько. Ці дзижчалки роблять свої гнізда з кори дерева. Вони звільняють її від деяких шарів, розжовують, додають ферменти і створюють свої чудові гнізда.

16. Шматок кабелю мосту “Золота Брама”

Міст Золота Брама має два основних кабелі. Кожен кабель складається з 27 572 дротів, які з’єднуються в 61 тримач. У цей факт важко повірити, але якщо б дроти були односкладової довжини, вони могли б тричі обійти навколо Землі.

17. Їжачок

Ця крихітна і неймовірно мила істота має десь приблизно від 5000 до 7000 голочок. М’язи вздовж спини тварини можуть піднімати і опускати їх у відповідь на загрозливі ситуації. Внутрішній простір колючок в загальному порожнистий, з серією складних повітряних камер, що робить їх легкими, але міцними.

18. Військовий танк

Всім відомо, що таке військовий танк, однак не кожен знає, що саме ввічливі британці вперше скористалися ним під час Першої світової війни. На початку 1916 року був введений прототип майбутнього танка. Важкий броньований транспортний засіб було вперше використано в битві при Флер-Курселет 15 вересня 1916 року.

19. М’яч для боулінгу

Всередині кулі ви можете побачити незвичайно складну структуру, яку називають вантажним блоком. Він надає кулі поштовху, необхідного для правильного ковзання по смузі. Однак не всі виробники виготовляють однакові ядра, тому деякі з м’ячиків мають форму лампочки, інші – еліпсу, а деякі навіть є комбінацією обох.

20. Метод посадки цибулин “Лазанья”

Цей тип посадки називають також двоповерховим насадженням цибулин і стосується він розміщення цибулин всередині контейнера. Різні цибулини розквітають в різні моменти часу, і, висаджуючи їх у один контейнер, такі насаджування гарантовано будуть цвісти цілу весну.

21. Підводний електричний кабель

Це, по суті, трансмісійний кабель для передачі електроенергії під шаром води. Такі кабелі зазвичай передають електроенергію під солоною водою – звідси і назва підводний або субаквальний. Однак такі дроти можуть використовуватися і під прісною водою, наприклад, щоб з’єднати материк з островами в річці cв. Лаврентія в США. Встановлення таких проводів – важка, виснажлива і дуже витратна робота і за потреби їх можуть дуже глибоко зарити – на глибину гори Еверест.

22. Старий дизайн запальничок Zippo

Знаковий американський бренд Zippo існує з 1933 року, і завдяки своїм знаменитим запальничкам не дивно, чому вони досі настільки популярні в цілому світу. Винахідник запальнички Джордж Блейсделл курив сигарету на ганку заміського клубу Бредфорда ще в 1932 році. Він зауважив чоловіка родом з Австрії, котрий використовував дивну запальничку. Джордж запитав чоловіка, чому він користувався таким незручним предметом, на що чоловік відповів: «Тому, що вона працює”. Пан Блейсделл розробив свою серію запальничок і назвав їх Zippo – йому сподобалося звучання цього слова. Перші моделі Zippo були продані в 1933 році за $ 1,95 (трохи більше $ 35 на сучасний курс).

23. Камера Canon

У 2014 році перша камера Canon відсвяткувала своє 80-річчя. Спочатку камера називалася Kwanon: її назвали на честь Кваннон – буддійської богині ласки. Інженери сподівалися, що їх витвір спонукає божество “змилосердитися” та допомогти їм створити найкращу на світі камеру.

24. Об’єктив Leica Summicron

Повна назва об’єктива – Leica Tri-Elmar-M 28-35-50mm, і він був випущений ще в 1998 році. Особливість об’єктива полягає в тому, що він є асферичним (лінза, профілі поверхні якої не є частинами або циліндром). Їх виробляли лише 9 років, з 1998 по 2007 рік через неймовірно складну конструкцію і дороге виробництво. Ви ще можете купити використаний об’єктив на Ebay, але як можна здогадатися, ціна на нього досить крута.

25. Контейнер для вакцин (“Бочечка життя”)

Контейнер має два металевих шари, між якими знаходиться високий вакуум, що сприяє зменшенню конвективних теплових втрат. Матеріал, який нагадує фольгу, використовується для зменшення радіаційних втрат тепла. Піна в кутах поглинає шок від крапель, а сині пластикові контейнери заповнюються льодом. Піна всередині є знімним елементом: дозволяє медичному працівнику мати доступ до вакцин.

26. Механічний калькулятор

Це може здатися неймовірним, але механічний калькулятор з таким чудернацьким механізмом набору був винайдений ще в 1642 році Блезом Паскалем. Сконструювавши п’ятдесят прототипів впродовж трьох років, він нарешті представив його публіці. Ця машина могла додавати і віднімати два числа безпосередньо і повторно множити та ділити.

27. Кактус

На світі росте близько 2000 різних видів кактусів і вони відрізняються за розміром, формою, кольором та місцем росту. Очевидно, що у кактусів замість листя є колючки. Останні мають дві основні функції: вони запобігають втраті води через випаровування і зберігають рослину в безпеці від тварин. Цікаво те, що деякі кактуси виробляють речовину під назвою мескалін, що викликає галюциногенні ефекти.

28. Ручна граната

Цей тип гранати отримав свою назву через те, що при вибуху він розпадається на багато дуже швидких і дуже маленьких фрагментів. Її корпус, як правило, виготовлений з твердого синтетичного матеріалу або сталі. Однак у сучасних гранатах часто використовується попередньо сформована матриця.

29. Акордеон

Цей музичний інструмент відноситься до духових інструментів. Його винайшов у Німеччині на початку XIX століття Фрідріх Бушман. По-німецьки інструмент називався акордеон, що походить від слова «акорд» і означав «музичний акорд, звук звуку».

30. Land Rover

Оригінальний Land Rover був спроектований інженером Морісом Вілксом, який змоделював його після американських джипів Другої світової війни. Моріс вирішив зберегти звичну конструкцію автомобіля та зробити його більше схожим на трактор, тому що спочатку його було задумано як сільськогосподарський автомобіль. Саме тому він розмістив основне колесо всередині.

За матеріалами