7 таємниць відомих речей, про які ми не підозрювали

Ми настільки звикли бачити деякі повсякденні речі, що перестали звертати увагу на деталі. А адже іноді навіть за самою маленькою і непомітною особливістю може ховатися геніальний задум або захоплююча історія.

Тому ТУТКА ТАМКА в черговий раз задався питанням: а для чого це потрібно? І зібрав для вас 7 самих приголомшливих задумів, які ніхто не помітив.

Загадковий зигзаг трамвая

© depositphotos

Якщо придивитися до трамвайних колій, можна помітити, що контактний провід висить не по прямій, а зигзагом.

На даху трамвая розташовується струмоприймач. Верхня частина струмоприймача стикається з проводом і при русі зношується. Щоб він не протирался в одному місці, провід укладають не строго уздовж шляху руху, а невеликим зигзагом. Ковзаючи, він як би полірує струмоприймач, і знос відбувається рівномірно.

Хто вбив короля?

© wikimedia

У відомому дизайні французької колоди у короля червового досить дивне зображення. Мало того що він єдиний безвусий король, так він ще і мітить мечем собі в голову. Є кілька теорій на цей рахунок.

  • За першою версією, ранні зображення цієї карти показують короля червів тримає сокиру під час битви. Згодом же з-за копіювання карт сокира «загубилася» і стала схожа на меч, яким король пронизує власну голову.
  • Інша теорія говорить, що червовим королем був Карл VII (король Франції). Він зійшов з розуму і в страху від того, що його хочуть отруїти, заніс меч над головою і вбив себе.
  • Треті думають, що король — це Аякс Великий. Вважається, що дама червів —Олена Троянська— найвродливіша з жінок. А самАякс Великий був одним з наречених Олени, який, не домігшись обраниці, покінчив із собою за допомогою меча.

Надійний щит Великобританії

© depositphotos

Якщо скласти британські монети номіналом 1, 2, 5,10, 20, 50 пенсів, то вони утворюють «Надійний щит Британії». А ось вже на монеті в 1 фунт цей самий щит зображений цілком. Це просто геніальна задумка.

Символ на етикетці — відкрита баночка

© wikimedia

Відкрита баночка, або символ PAO — період після відкриття (period-after-opening), позначає термін, протягом якого продукт можна використовувати без шкоди, починаючи з його відкриття.

Такий символ зображується на косметиці, поруч написано число і стоїть літера «М» — місяці. Це число показує максимально рекомендований термін використання, який не принесе шкоди споживачеві.

Корона статуї Свободи

© pixabay

Всі бачили статую Свободи. Але, ймовірно, ви не знали, що у короні статуї розташовуються рівно 7 шипів, які символізують 7 континентів і морів, через які має пройти свобода. І важить кожен такий пік рівно 100 кг.

Порожні сторінки в книгах

© wikipedia

Напевно, ви помічали, що в деяких книгах в самому кінці або на початку є одна, а то й кілька порожніх сторінок. Навіщо вони потрібні?

Справа в тому, що сторінки для книг зазвичай друкуються на дуже великих аркушах паперу, а не на окремих форматних. Тому якщо твір не входить на весь цей лист, то зайві сторінки залишаються порожніми. На деяких навіть пишуть «Для нотаток» або залишають інший напис, щоб читачі не думали, що це друкарська помилка.

Різнобарвна зубна паста

© bradleypjohnson

Ви не замислювалися, чому класична зубна паста має смужки з трьох кольорів: білого, синього і червоного? Виявляється, у кожного кольору різний склад і призначення.

  • Білий компонент — самий головний, містить у собі елементи, які допомагають видаляти наліт і відбілювати зуби.
  • Синій (або зелений) відповідає за свіжість дихання та антимікробну дію.
  • А червоний з’явився трохи пізніше. Він містить в собі елементи для захисту і зміцнення ясен.

Однак немає ніякої суворої потреби в розділенні цих компонентів. Просто так наочніше і красивіше.

Фото заголовку commons.wikimedia.org
За матеріалами youtube.com