8 фактів про реалії “Титаніка”, які ви не побачите у фільмі

Знаменитий “Титанік” досі не сходить з уст та сердець людей. Думаємо, що фільм про нього бачили усі: розкішний лайнер вирушив у свою першу та єдину подорож до Нью-Йорка, і так не досягнув пункту призначення.

Тутка прочитав 8 цікавих фактів про реалії “Титаніка” і поділиться ними з вами.

1. Незаміжні дівчата на борту

Цікаво, що перед відплиттям “Титаніка” вивішувався перелік всіх пасажирів, отож матусі могли обрати багатих наречених своїм незаміжнім донькам. Корабель — таке собі місце невинних і “незапланованих” зустрічей — мав стати відправною точкою у стосунках молодих дівчини й хлопця.

2. Меню на “Титаніку”

Кожен клас користувався меню, складеним спеціально для нього:

  • 1-ий клас частували вишуканими й багатими стравами: паштетом із гусячої печінки, сьомгою під вершками, устрицями тощо
  • 2-гий клас годували куркою, індичкою, фруктами й овочами, горіхами й морозивом
  • 3-тій клас задовільнявся вівсянкою з молоком, вареною картоплею, рибою, супами з хлібом, фруктами.

3. Зручності 1-го і 3-го класу

Заможні пасажири мали до свого розпорядження сауни, басейни, окремі ванні кімнати, масажні кабінети та навіть тогочасні солярії! Однак 3-тій клас таких вигод не мав: часто на найнижчих палубах люди не могли навіть піти в туалет, і ходили по потребі в закапелки лайнера.

За словами сучасників корабля, на ньому було дуже холодно — опалювальна система працювала з перебоями. І бідніші пасажири вночі настільки промерзали, що змушені були спати одягненими.

4. Люксові каюти

Лайнер досі дивує своїм розкішним інтер’єром. Останній нагадував собою кімнати Версальського палацу.

Найбільш заможні жили в апартаментах 2-го класу, де користувалися вітальнею, 2-ма спальнями, ванною, палубою для прогулянок і гардеробною. Кімнати 1-го класу обшивали червоним деревом, ліжка застелювали шовковими простирадлами, стіни прикрашали репродукціями відомих полотен і гобеленами.

5. Вартість квитка на судно

3-тій клас просив за квиток £7 (тоді ця сума складала до 190 гривень), каюти першого класу коштували до 620 гривень, а люксові апартаменти вартували до 24 тисяч гривень з перерахунку на сучасний курс.

6. Кількість рятівних човнів

За загальної пасажиромісткості 2558 осіб і 908 членів екіпажу “Титанік” передбачив тільки 1178 човнів! Не осуджуйте тогочасне керівництво судна: британська влада визначала кількість рятівних човнів за його грузовантажністю, а не за наявними пасажирами.

Зазначимо, що кожен човен був оснащений рятівним жилетом і провізією, та через небезпеку крадіжок весь провіант ховали у підсобних приміщеннях.

7. Зарплатня екіпажу “Титаніка”

Перший рейс знаменитого корабля доручили капітану з 25-річним стажем Едварду Джону Сміту. Чоловік рік до цього кермував судном-близнюком “Титаніка” — “Олімпіком”. Місячна оплата праці Едварда становила £105 (до 2830 гривень).

8. Побут на кораблі

Чого тільки не було на “Титаніку”. Заможні пасажири користувалися спортзалом з електричними велотренажерами, бібліотекою, перукарнею, медичним кабінетом. Вони грали у гольф та сквош, доміно і шахи, могли обміняти валюту, для них виступали співаки й танцюристи. Судно навіть мало своє видання.

У 2022-му році Австралія планує запустити у воду копію “Титаніка”. Ви б хотіли проїхатися на такому лайнері?