8 можливостей кухонного сита, про які ви не знали

Не вірите, що у звичайного сита великий потенціал? Наші кулінарні хитрощі допоможуть по-новому поглянути на сито і роздивитися в ньому небачену багатофункціональність.

У наборі посуду кожної господині обов’язково знайдеться металеве сито. Але коли мова заходить про сферу його застосування, більшість з них обмежуються проціджуванням ним чаю. Тоді як сито є дуже корисним і багатофункціональним посудом. Завдяки йому можна створювати смачні й красиві страви, та й взагалі сито можна і потрібно використовувати в найрізноманітніших ситуаціях.

Ми в Тутка ділимося з вами 8 дивовижними можливостями сита, які допоможуть з нового ракурсу поглянути на цей, здавалося б, дуже простий кухонний інвентар.

1. Готувати овочі на парі

Кухонне сито може стати найкращим інструментом для приготування на парі невеликої порції овочів. Все, що для цього потрібно: взяти невелике сито і каструлю, відповідну йому за розміром. За допомогою такої нехитрої маніпуляції овочі готуються набагато швидше, а виходять анітрохи не гіршими, ніж у пароварці. Єдине, що потрібно враховувати при приготуванні таким способом – це відстань від овочів до води: вона повинна бути не більше 2 см. А готувати овочі на парі за допомогою сита потрібно не більше п’яти хвилин. Так вони виходять смачними, соковитими і цілими.

2. Місити тісто

Досвідчені пекарі вже давно розгадали секрет отримання м’якого, повітряного і рівномірно пропеченого тіста. Виявляється, що величезний вплив на кінцевий результат має ретельно просіяне борошно. Справа в тому, що при тривалому зберіганні воно злежується, від чого його хлібопекарські властивості погіршуються. А якщо при цьому вологість була високою, в ньому взагалі можуть утворюватися грудки. Просіюючи борошно за допомогою сита, можна відновити початкові властивості продукту.

Крім того, при проведенні декількох процедур просіювання борошно злегка просушується, стає більш пухким і однорідним. В результаті воно легше змішується з іншими інгредієнтами, а вже готове тісто швидше доходить до потрібної консистенції. І як обійтися без сита при формуванні виробів з тіста: саме з його використанням найкраще вдається присипка.

3. Готувати домашній сир

Кожна господиня знає, що немає кращого сиру, ніж той, який був приготовлений власноруч. Якщо на вашій кухні немає спеціальних форм з гратками і пресом – це не привід засмучуватися. Замінити такі пристосування можуть сито, марля і звичайна банка, наповнена водою. Просто процідіть сирну масу через чисту марлю і сито. Тонкий сітчастий фільтр з марлі і більш велике сито дозволять добре відтиснути готовий сир. А опісля можете впевнено притиснути тягарем майбутній сир, досі обгорнутий тканиною.

4. Робити пюре

Звичайно, сучасне кухонне обладнання типу комбайна або блендера здатне миттю вирішити будь-які проблеми. Але що робити, якщо їх не знайшлося під рукою? Та й взагалі далеко не завжди буває зручно вмикати такі прилади заради невеликих порцій продукту. У цьому питанні знову не можна обійтися без кухонного сита. Якщо вам потрібно отримати пюре з варених овочів, фруктів і ягід, скористайтеся ситом. У ньому можна розтерти продукти за допомогою звичайної ложки. Таким чином, подрібнені продукти виходять максимально ніжними і повітряними, що не можна сказати про подрібненні блендером і комбайном. Спробувавши готову страву, ви миттєво відчуєте різницю.

5. Варити яйця пашот

Приготувати ідеальні яйця пашот не така вже й проста річ. Напевно, кожна друга господиня, перш ніж навчитися готувати таку страву, зіпсувала не одне яйце. Скільки б засобів для цього ви не застосовували, без сита й тут ніяк не обійтися. Воно в процесі приготування страви грає набагато важливішу роль, ніж це може здатися на перший погляд. У ситі зварити ідеальне яйце пашот дуже легко. Просто закип’ятіть воду, візьміть глибоке сито і занурте його в окріп. Потім розбийте в нього яйце і опустіть сито у воду. За допомогою легких кругових рухів сформуйте правильну форму і насолоджуйтеся смачною і красивою стравою до сніданку.

6. Освіжити черствий хліб

Всі помічали, що лише через кілька годин хліб втрачає свої апетитні властивості. А через добу стає черствим. Так, це прикро! Але виявляється, такий хліб можна знову зробити м’яким і тут ніяк не обійтися без сита. Наріжте черствий хліб на скибочки товщиною не більше 1 сантиметра, а потім складіть його в сито і покладіть на каструлю з водою так, щоб між ним залишилося кілька сантиметрів. Витримайте хліб на парі протягом 5 хвилин і знову насолоджуйтеся м’яким і ароматним хлібом.

7. Смажити дрібні інгредієнти

Використовувати ситечко можна і як посудину для занурення дрібних інгредієнтів в олію. Така проста маніпуляція допомагає швидко і якісно обсмажити такі дрібні інгредієнти, як часник, дрібно нарізану цибулю або розмарин і при цьому абсолютно не турбуватися про те, що вони підгорять або сильно просочаться олією.

8. Прикрашати і сервірувати страви

Кожен кулінар знає, що найголовнішим моментом в процесі приготування страви вважається її правильна і красива подача. Для забезпечення страві красивого вигляду, незалежно від того, салат це чи десерт, зазвичай використовуються порошкоподібні субстанції. Так ось, щоб ці речовини максимально ефектно виглядали і були рівномірно розподіленими на поверхні, потрібно їх висипати за допомогою сита. Найпростіший приклад такої дії – це прикраса десертів корицею або цукровою пудрою.

За матеріалами