in ,

9 дивних, але правдивих фактів про вагітність, про які вам не розкаже лікар

Що ми знаємо про вагітність? Нудота, біль у спині, незвичні смакові уподобання – про це знають навіть діти і чоловіки. А чи знали ви, наприклад, що новонароджені діти вміють плакати? Або що відсутність колінних чашечок відразу після народження лише поширений міф? Чи готові ви до виникнення плям на обличчі і на тілі в цей прекрасний період?

Тутка зібрав найбільш незвичайні факти про вагітність, пологи і новонароджених, про які не розкажуть мами на дитячих майданчиках і лікарі в жіночих консультаціях.

  • Виношувати дитину цілий рік – це не міф. У нормі від моменту зачаття до пологів проходить 266 днів або 38 тижнів. Однак насправді цифри можуть істотно відрізнятися в більшу або меншу сторону. Так, Бьюлі Хантер (Beulah Hunter) провела в цікавому стані аж 375 днів. Її плід розвивався повільніше, ніж зазвичай, а тому вагітність зайняла понад рік, але завершилася в результаті народженням абсолютно здорової дівчинки.
  • Під час 2-го триместру вагітності плід на добу випускає більше літри сечі, після чого частково її випиває.

  • За час вагітності матка збільшується майже в 500 раз, але вже приблизно через 2 місяці після пологів орган повертається до звичайних розмірів. Образно розмір матки до і після вагітності можна уявити у формі персика і половини кавуна.
  • У 3-му триместрі плацента виробляє в день більшу кількість естрогену, ніж залози не вагітної жінки протягом 3 років, а за всю вагітність – більше, ніж за подальше життя.

  • За час вагітності у жінки може збільшитися не тільки обсяг талії та грудей, але і розмір ноги. Це пояснюється цілою низкою причин: накопиченням зайвої рідини і її затримкою в організмі майбутньої мами; пом’якшенням сухожиль, викликане гормональними змінами; збільшенням тиску на склепіння стопи за рахунок збільшення ваги.
  • Немовлята вміють плакати ще до народження – в утробі матері. Нове вміння з’являється у плода в 3-му триместрі і є реакцією на віброакустичний вплив. На УЗД можна помітити ворушіння, морщення носу, сіпання брів і прискорене дихання.

  • Частий «друг» вагітних жінок – пігментація. З цією проблемою стикається 90% майбутніх мам. Характерні плями на обличчі (так звана маска вагітних) з’являються найчастіше в ділянках чола, носа, підборіддя, верхньої частини щік і навколо очей. Колір шкіри залежить від початкового відтінку: світла шкіра стає темнішою, засмагла – світлішою.

  • Відбитки пальців формуються в середньому з 10-го по 19-й тиждень. Після кінцевого становлення вони більше не змінюються протягом усього життя.
  • Плід відчуває смак і запах їжі, яку вживає майбутня мама. Вони просочуються через навколоплідні води і формують майбутні смакові уподобання.

Вагітність – це дивовижний час, коли з організмом відбуваються метаморфози, в які деколи складно повірити.

За матеріалами

Сподобалось?

5 капканів у стосунках: як мислять наївні жінки

Як ми забираємо і віддаємо енергію