9 реалій, в яких Азія випереджує нас усіх на багато кроків

В Азії мешкає майже 60% населення планети. Цей континент — колиска давніх цивілізацій, таких як Месопотамія та Індська цивілізація; саме тут винайшли динаміт та папір. І по сьогодні Азія не перестає дивувати нас технологічними та соціальними новаціями, які для нас, населення Заходу, мають якесь футуристичне забарвлення.

Тутка обожнює вивчати цікавенькі факти, які відбуваються по всьому світу. І сьогодні до вашої уваги азійські ноу-хау — сподіваємося, вам сподобається.

1. Японські квадратні яблука

Японія славиться тим, що перетворює наш звичайний світ у щось незвичайне. Яблуко, такий відомий фрукт, культивують вже тисячу років, але не кожному відомо, що у світі ростуть квадратні яблука. Саме в Японії, за допомогою плісняви, навчилися вирощувати такі диво-плоди. Там вважають, що такий різновид фрукта захищений від хвороб та комах. Окрім свого унікального смаку, диво-яблуко милує око незвичайною геометричною формою, має неймовірний вигляд у десертах та випічці.

2. День святого Валентина для людей без пари

Якщо у вас немає пари, але ви, як співає Селін Діон, “не хочете бути самотніми у День Валентина”, відвідайте Південну Корею. У цій країні запровадили своє свято — Чорний день, і відзначають його 14 квітня. В цей день самотні корейці влаштовують вечірки та зустрічі, розмовляють, діляться своєю самотністю та підтримують одне одного. Однодумці їдять чорну локшину з бобами, яку назвали Jajangmyeon.

3. Японські квадратні песики

Здається, що Японія усе робить на якомусь вищому рівні, і робить усе правильно! А ще складається таке враження, що в Японії одержимі геометрією. Цей тренд кілька років тому зародився у цій країні, де власники маленьких собачок робили їм зачіски геометричної форми. Можливо, нам це здасться дуже дивним, та нехай — хай би песикам подобалося!

4. Перше “лісове” містечко у світі

Китай — країна, де все роблять по-іншому, і усе вдало. Ви коли-небудь у своєму житті хотіли полишити галасливий мегаполіс та стати хоч на трішки ближче до природи? Це китайське містечко — “два в одному”, мрія, втілена в реальність. Ліужу проєктували саме з екологічною метою.

Так, щоби боротися із забрудненням довкілля, на даху кожної будівлі посадили дерева та рослини. Розробники вважають, що щорічно зелені насадження будуть здатні поглинути 10 000 тонн вуглекислого газу та виробити 900 тонн кисню.

5. Лікування слимаками

Якщо ви божеволієте від косметології та доглядової косметики, не можемо не поділитися справжнім проривом у цій галузі, який вперше випробували в Таїланді. Він називається “спа зі слимаками”. Нині люди вже не вечеряють слимачками в розкішних французьких ресторанах: якщо не боїтеся ризикувати та бажаєте випробувати щось нове, процедура, вартістю у $30 саме для вас. Саме за цю суму вам на личко накладуть цих милих тваринок. Як стверджують фахівці, після сеансу шкіра стане м’якшою, більш пружною, розгладяться дрібні зморшки. Час бронювати квитки до Таїланду, еге ж?

6. Громадське дрімання

В багатьох країнах тебе засудять, якщо ти заснув у громадських місцях та неминуче зарахують до безхатьків. Як ви вже могли здогадатися, в Японії все не так. На жаль, більшість японців страждає на хронічне недосипання, тому в їхній країні зародився концепт інемурі — сон в громадських місцях.

Японців шанують за відповідальне ставлення до своєї роботи, відданість їй, яка іноді зводиться аж до трудоголізму. Тому й не дивно, що після напруженого 60-годинного робочого тижня сон в метро чи в парку на лавочці не міг не стати хитромудрим видом мистецтва, бо сплять японці абсолютно всюди: в перерві на каву, під час обідньої перерви в офісах тощо. Ну чому таке не запровадять у решті країн світу?

7. Перший лікар-робот

Перший лікар-робот Xiaoyi (“Шаоєій”, що в перекладі означає “маленький лікар”) нещодавно успішно склав іспит з медицини в Китаї. Його розробили для допомоги лікарям ефективніше лікувати хворих. Здається, ніби це сюжет якогось фантастичного фільму, та насправді все реально. Робот набрав 456 балів — на 96 балів більше за прохідний бал.

8. Варення з блакитного яблука

Якщо хочете урізноманітнити свій сніданок, не йдіть далеко — лише погляньте на баночку цього дико апетитного яблучного варення. Ніжно-блакитний колір швидко заполонив собою Мережу, що й не дивно. Його виробляють в Японії з тайського синього чаю (анчану) або, як його ще називають, кліторії трійчастої (вид рослини роду Кліторія родини Бобових, — прим.перекл. Тутка). Рослина зростає в Таїланді.

9. Човен-пончик у Сінгапурі

В Сінгапурі неможливо пропустити погожої днини та не пообідати на березі океану. На щастя, не треба витрачати багато грошей та орендувати цілу яхту! Орендуйте човен-пончик! Вони є і для пар, і одноосібні, і повірте — цей яскравий спогад ще надовго закарбується у вашій пам’яті!

А які ще дивовижні факти вам відомі про Азію? Поділіться з нами в коментарях.