Чому більшість азійців сьогодні взагалі не користуються туалетним папером?

В наш час у багатьох країнах світу люди відмовляються від туалетного паперу та шукають його альтернативних замінників. Скажімо, в таких, як Індонезія, Філіппіни, Таїланд та Індія, вбиральні оснащені спеціальним пластиковим ковшем. А в Японії уже вигадали сидіння для унітаза, які одразу його очищують після використання. І біде не знадобиться.

Тутці було так цікаво дізнатися, що ж не так із туалетним папером в Азії. І ми напишемо, чому ж люди ним не користуються.

1. Сантехніка не призначена для туалетного паперу

У багатьох азійських країнах системи водопостачання та очищення води не такі досконалі, як на Заході. Через загрозу санітарних проблем виробники сантехніки не рекомендують змивати в неї туалетний папір. Замість нього азійці активно використовують біде, крани тощо. Перед тим, як змити папір в унітаз, уважно погляньте, чи немає поблизу смітника – він призначений саме для паперу.

2. Виникає ризик подразнення

Структура туалетного паперу може бути нещадною до осіб з «делікатними» проблемами в делікатних місцях – гемороєм тощо. Натомість вода чинить м’якший ефект та знімає больові відчуття.

3. Не забуваймо про ризик розвитку інфекцій сечовидільної системи

З туалетним папером по нашому організму розносяться різні інфекції. Ба більше, неправильне використання паперу жінками збільшує ризик захворіти на цистит та інші болючі захворювання. Якщо у вас є можливість скористатися вологою серветкою чи біде — зробіть це.

4. Річ у культурних звичках

У мусульманських країнах заведено митися після кожних відвідин туалету. Це — данина традиції, історії, релігії та культури. Те ж саме правило гарно прижилося і в Індії.

5. Це не достатньо гігієнічно

Воду вважають більш гігієнічним засобом, аніж туалетний папір. Останній не достатньо добре вичищає залишки продуктів життєдіяльності людини.

6. Туалетний папір – не дуже добре для довкілля

Статистика свідчить, що лише в США щорічно використовується до 3,5 мільярдів рулонів туалетного паперу, на виробництво яких іде 15 мільйонів дерев. А не забудьте ще про велику кількість води, відбілювача, електроенергії та пакувальних матеріалів. Як запевняють вчені, біде — більш екологічно правильна альтернатива.

А ви до якої думки більш прихильні? Що краще – туалетний папір чи біде?