Чому ванни настільки малі, що ми не можемо повністю витягнути ноги?

Коли починаєш думати та уявляти, як відпочинеш у гарячій ванній з бульбашками, навіть найважчий день стане коротшим. І дійсно, під час експерименту майже усі опитані учасники відзначили зменшення втоми та стресу після гарячої ванни. Та невже ефект не був би ще більш дивовижним, якби у ванній могли вільно поміститися ноги?

Ми в Тутка зацікавилися, хто ж забрав у нас можливість повністю розслабитися у ванній. І на це знайшлося аж 6 причин.

1. Повернімося до історії

Перші згадки про ванни ми знаходимо ще у давнину: наприкінці III ст. до н.е. древні римляни запозичили цю звичку у греків. Ванни, звичні до тих, які звикли бачити ми, з’явилися всередині XVIII століття у Нідерландах та швидко набули популярності в Англії в 1828 році.

Ванни найчастіше виробляли із заліза та облицьовували порцеляною. Ширші види ванн не зробили б їх виробництво надто дорогим, але в тогочасних будівлях розмістити їх було б неможливо.

2. Краще менше, та безпечніше

Ваша ванна — це потенційно найбільш небезпечне місце у вас вдома. У ній можна і заснути та сковзнути під воду, і впасти й знепритомніти. Гаряча вода у ванній розширює судини та здатна призвести до так званого сумнозвісного ефекту “смерті в джакузі”.

3. Ефективно використовуйте простір у ванній

Сучасні ванни досить невеликі, тому варто ефективно використовувати їх простір. Її розмір усюди різні, та загальноприйнятим стандартом вважається 152 см довжини, 81 см ширини та 46 см висоти. Цих розмірів досить для середньостатистичної людини, щоб рівно сісти та повністю занурити ноги у воду.

4. Душ стає пріоритетом

У багатоквартирних будинках ванна стає справжньою розкішшю, тому люди частіше обирають душ. При митті в ньому вода рівномірно стікає по всьому тілу, змиваючи усі забруднення.

5. Комфорт сьогодні дорого коштує

Не забувайте, що гаряча ванна — це витрати і на воду, і на електроенергію. Ціна, звичайно, для кожної країни різна.

6. В наш час люди свідомо відмовляються від ванн

Душ — це і швидше, і більш екологічно, люди сьогодні цінують свій час, тож і обирають душ замість ванни.

Бонус: Нестандартні форми ванни

  • Овальна, яка стоїть окремо: Відтворюють стандартні варіанти, та мають більш оригінальний та мінімалістичний вигляд. Однак те, що вона стоїть окремо, не дуже економить простір.

  • Кутові ванни. Мають багато місця для купання та економлять простір ванної кімнати.

  • Сходинки у ванній. Оснащена “сходинками”, на які ми сідаємо, а не лягаємо. Дуже економлять простір.

А ви любите ванну чи душ?