Цікаві факти з життя відомих людей, про які не розкажуть в школі

Нудний енциклопедичний матеріал краще представляти, розбавляючи його цікавими фактами: так інформація краще запам’ятовується. В школі більшість  часом несподіваних  фактів інтригування не беруть до уваги, а деякі й зовсім не розповідають через горезвісну даремність. Тому ми можемо багато знати про конкретні події, війни, відкриття, але значно менше – про людей, які в них брали участь. Приказку “Диявол криється в деталях” можна віднести й до історії. До таких дрібниць якраз і належать ці біографічні нариси.

Нетривіальні факти пробуджують цікавість і підштовхують до ретельного вивчення того або іншого питання. Ми в Тутка вирішили простудіювати книги та Інтернет у пошуках цікавих фактів біографії великих людей. Сподіваємося, що після прочитаного вам теж захочеться переглянути і вивчити хоча б декілька біографічних книг, які ви так довго відкладали.

Наполеон Бонапарт

Наполеон народився в Аяччо на острові Корсика, а всі його предки були з Флоренції, тому його сміливо можна назвати італійцем, точніше корсиканцем. Він навчався в школі на італійській мові, а французьку почав вивчати лише в 10 років. Бонапарт був імператором Франції та королем Італії. Тому він взяв участь в розробці італійського прапора, взявши за основу прапор Франції. Зі зміною лише одного кольору: синього на зелений.

Авраам Лінкольн

Авраам Лінкольн був одним з великих американських президентів. В молодості він був досить досвідченим борцем. “Чесний Ейб” (прізвисько Лінкольна) часто кидав виклик цілому натовпу, пропонуючи битися з будь-ким, хто бажав. Саме за такі подвиги він удостоївся почесного місця в Національному залі борцівської слави. До речі, своє прізвисько він заслужив за звичку повністю віддавати борги.

Жанна д’Арк

За часів Жанни д’Арк було неможливо зустріти дівчину з обрізаним волоссям. Як відомо з описів, Жанні певні голоси радили здійснювати різного роду вчинки. Одним з таких було обрізання довгої коси. Через майже 500 років з дня смерті французької героїні цей факт надихнув перукаря з Польщі, і той створив найпопулярнішу жіночу стрижку у всьому світі – короткий боб.

Альберт Ейнштейн

Великий фізик Альберт Ейнштейн покинув цей світ в далекому 1955 році. Причиною смерті Ейнштейна став розрив аорти, розтин проводив патологоанатом Томас Харві. Але він вирішив не обмежуватися тільки розтином. Харві зазирнув і в черепну коробку, вийняв мозок, а потім забальзамував його. До речі, мозок Ейнштейна важив 1 230 г при середній вазі мозку людини близько 1 400 г.

Мерилін Монро

У найкрасивішої і успішної актриси була досить важка і нещасна доля. Її мати довгий час лежала в психіатричній клініці, тому Мерілін виросла в притулку. Дівчинку 11 разів намагалися удочерити і в результаті кожного разу повертали назад в дитячий будинок.

Карл VII

Знаменита, практично крилата фраза: “Король помер, хай живе король!” – вперше  була вимовлена під час коронації Карла VII, і сталося це в далекому 1422 році. Цей вираз виголошувався перед похованням. Це висловлювання означає перехід влади від одного монарха до іншого.

Чарльз Дарвін

Мало хто знає, що відомий натураліст не отримав спеціальної біологічної освіти. Після закінчення школи Дарвін вирішив продовжити сімейну традицію і вступив на медичний факультет Единбурзького університету, проте незабаром йому довелося попрощатися з медициною. Причина була проста: він терпіти не міг вигляд крові.

Напевно, для багатьох буде відкриттям, що Чарльз Дарвін ніколи не стверджував, що людина пішла від мавпи. Він говорив тільки, що у людей і людиноподібних мавп існував загальний прародич, а це принципово різні речі.

Юлій Цезар

В Юлія Цезаря було присвоєне право: він міг скрізь носити лавровий вінок на голові. І він ним користувався, оскільки хотів приховати стрімке облисіння.

Король Іспанії Альфонсо XIII

При дворі короля існувала спеціальна посада – гімновик. Альфонсо XIII не мав музичного слуху, тому не міг відрізнити гімн від іншої музики. В обов’язки гімновика входило своєчасне попередження короля про те, коли заграє національний гімн.

Генрі Форд

У компанії відомого підприємця Генрі Форда було прийнято наймати працівників незалежно від стану їх здоров’я. Так, в 1917 році на підприємстві працювало близько 6 тисяч інвалідів. Це стало своєрідною традицією компанії.

Важливо, що оплата праці була рівною для всіх працівників. Форд також вважав, що люди з обмеженими фізичними можливостями краще підготовлені для виконання монотонної роботи.

Христофор Колумб

Існує легенда про заздрісників Колумба і його геніальну відповідь їм. Вони неодноразово говорили Колумбу, що відкрити Америку було не так вже й важко. Очевидно, іспанського мореплавця це дратувало. І Колумб вчинив таким чином: він попросив своїх недоброзичливців взяти яйце і поставити його вертикально. Нікому не вдавалося це зробити, як би вони не старалися. Тоді Христофор взяв яйце, різко закрутив його і поставив його вертикально, поки воно крутиться, доповнивши це фразою: “Ось так само “легко” було відкрити Америку”.

Вольтер

Згідно з історичними даними, Вольтер дуже любив каву: він випивав близько 50 чашок в день. Правда, це була не зовсім звична нам кава, а деяка шоколадно-кавова суміш. Через пристрасть до такого тонізувального напою філософові прогнозували ранню смерть. Але, всупереч схожим твердженням, він прожив 83 роки.

Який факт з життя відомих людей вас вразив найбільше?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close