Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II

Понтифік увійшов в історію людяними поглядами та чималою кількістю добрих справ, змінивши погляд на місію духовенства та, завоювавши величезну популярність у всьому світі.

В 2014 р. Іоанна Павла II зачислили до лику святих. За статутом католицької церкви, людину можна канонізувати, якщо вона суворо дотримувалася церковних законів і за її посередництвом сталося

Добрі справи, дива і мудрі цитати Іоанна Павла II

Понтифік увійшов в історію людяними поглядами та чималою кількістю добрих справ, змінивши погляд на місію духовенства та, завоювавши величезну популярність у всьому світі.

В 2014 р. Іоанна Павла II зачислили до лику святих. За статутом католицької церкви, людину можна канонізувати, якщо вона суворо дотримувалася церковних законів і створила декілька див.

Вважається, що саме молитви на той час вже покійного Папи допомогли 46-річній черниці Марі Симон-П’єр зцілитися від хвороби Паркінсона.

Медичного пояснення диву не знайшли, але відомо, що монахиня зцілилась у ніч, після того, як нерозбірливим через хворобу почерком вивела на папірці ім’я понтифіка.

Також вважається, що молитовне звернення про заступництво до папи допомогло зцілитися мешканці Коста-Ріки від хвороби головного мозку.

Отже, якщо дива довести важко і перераховані історії заледве подіють на скептиків,то в біографії Іоанна Павла II є чимало абсолютно матеріальних добрих вчинків.

Так, папа намагався налагодити діалог та закликати до гуманності мешканців всього світу – він здійснив 104 закордонні подорожі, подолавши шлях у більше, ніж 1 млн кілометрів. Відвідав 130 країн і понад 1000 міст. У 2001 році Іоанн Павло II відвідав з візитом Україну.

в Україні

Він став першим папою, який закликав до співпраці представників різних релігійних течій. Восени 1986 року провів Всесвітній день молитов про мир. Різні християнські конфесії, а також представники 13 інших релігій разом звернулися до Бога. Це стало безпрецедентною подією у світі релігійного протистояння.

З матір’ю Терезою

Папа відвідував православні церкви, вперше в історії завітав у синагогу та мечеть. У 1985 в Марокко звернувся до мусульман, закликаючи людей відстоювати мир та ідеали людяності. А у 2000 – доторкнувся до Стіни плачу в Єрусалимі, яка вважається найбільшою святинею іудаїстів.

Первосвященник відійшов від ролі “того, що завжди і у всьому має рацію” і кілька разів просив вибачення за діяння, якими католики образили представників інших конфесій.

З Єлизаветою II

Іоанн Павло II народився у Польщі й відіграв визначну роль у становленні демократії в країні. За словами Леха Валенси, саме після візиту папи на батьківщину, поляки повірили у власні сили.

“Без Святійшого отця, без його слова в Польщі панували застій, відчай і безнадія. Ніхто не вірив, що все може бути інакше. Коли Іоанн Павло II приїхав до нас у 1979-му році, він засіяв слово свободи, яке стало плоттю… вже наступного року. Він розбудив нас, поляків і ми повірили його слову, повірили, що є надія на зміни. Так народилася “Солідарність” (об’єднання профспілок, яке боролося за незалежність та проти комунізму, зрештою здійснило мирну революцію в країні – ред.Тутка), яка змінила обличчя Європи. Це заслуга Івана Павла II”, – запевняв Валенса.

Чимало зробив папа і для духовного та культурного розвитку людства. У 1981 році заснував благодійний фонд, який діє і в наші дні. Фонд займається підтримкою та розвитком освітніх, наукових, релігійних та благодійних програм, виплачує стипендії талановитим студентам.

Багато прихильників папи і досі згадують його слова, що закликали до миру та порозуміння.

Тутка зібрав яскраві висловлювання Іоанна Павла II.

♦ Не слід просити у Бога більше від того, що можеш зробити сам

♦ Майбутнє починається сьогодні, а не завтра

♦ Найжахливіша в’язниця – це замкнене наглухо серце

♦ Величезна небезпека для сімейного життя в суспільстві, де культивується задоволення, комфорт на незалежність, полягає в тому, що люди закривають свої серця одне від одного

♦ Лише любов може виключити використання однієї людини іншою.

♦ Мусите вимагати від себе навіть тоді, коли інші нічого від вас не вимагають.

♦ За війну відповідальні не тільки ті, хто її безпосередньо розв’язує, а й ті, хто не чинить усього можливого, що в їхніх силах, аби їй перешкодити.

♦ Соціальної справедливості не можна досягти жорстокістю. Жорстокість знищує те, що хоче створити

♦ Всім чоловікам та жінкам довірено завдання створити їхнє власне життя: у певному сенсі вони мають перетворити його на твір мистецтва, на шедевр

♦ Істина та свобода або будуть йти разом, рука об руку, або разом зникнуть у злиднях

♦ Священник  – це людина, яка живе самотньо для того, щоб інші не були самотні.

♦ Як можна любити невидимого Бога, не люблячи ближнього, який поруч?