Королева Єлизавета II: все життя у фото

Ціла епоха…

На 96 році обірвалось життя королеви Великобританії Єлизавети ІІ, величної жінки, яка творила історію сучасної Великобританії разом із такими визначними постатями як: Сер Ві́нстон Черчилль, Маргарет Тетчер та Тоні Блер. 

Велика Британія та весь світ оплакують смерть королеви. Вона мирно померла у четвер 8 вересня у своєму шотландському маєтку замку Балморал у Шотландії. Єлизавета була британським монархом з найдовшим життям і найдовшим правлінням, найстарішим і найдовше правлячим главою держави, а також другим за тривалістю правління суверенним монархом у світовій історії.

На її долю випало чимало випробувань, проте королева завжди гідно їх долала! Вона приклад мужності та незламності для всього британського народу! Щирі співчуття королівській родині та усьому народові великої держави!

Королева померла. Хай живе король! Чарльз, її старший син, тепер король. Він зраазу ж став новим монархом і тепер відомий як король Карл III. Він сказав, що смерть його матері була моментом «найбільшого смутку для мене та всіх членів моєї родини». Новопризначений прем’єр-міністр Ліз Трасс, яка зустрілася з королевою лише цього вівторка, сказала, що вона була «скелею, на якій побудована сучасна Британія».

Життя королеви Єлизавети II, яка правила понад 70 років, завжди було у центрі уваги публіки – від народження до коронації, і до останнього дня життя. Її життя було обов’язком і служінням.

У світі, що постійно змінюється, королева була незмінною. Це справді кінець епохи.

Єлизавета Олександра Мері Віндзор народилася в 1926 році

Вона була першою дитиною Альберта, герцога Йоркського, другого сина Георга V, і його дружини леді Єлизавети Боуз-Лайон. При народженні принцеси Єлизавети ніхто й не передбачав, що їй судитиметься сісти на престол.

Єлизавета і її сестра Маргарет Роуз, яка народилася в 1930 році, отримали домашню освіту

Єлизавета все життя була дуже близька зі своєю матір’ю.

 Після зречення престолу короля Едуарда VIII в 1936 році її батько став королем Георгом VI, а Єлизавета стала спадкоємицею престолу

У 1945 році Єлизавета почала службу в жіночому підрозділі Територіальної армії, де навчилася водити вантажівки

Юна Єлизавета, 18 років

21-річна принцеса Єлизавета

У 1947 році принцеса Єлизавета вийшла заміж за свого далекого родича Філіпа Маунтбаттена (на той момент принца Грецького і Данського), який отримав титул герцога Единбурзького

Після смерті свого батька Єлизавета стала королевою в 1952 році, а була коронована через рік, в 1953 році.

Церемонія коронації Єлизавети ІІ відбулася у Вестмінстерському абатстві 2 червня 1953 року. Це була перша коронація британського монарха, яка транслювалася на телебаченні. Її показували у прямому ефірі, переглянуло церемонію 27 мільйонів осіб.

Прохід української групи в Редінґу (Велика Британія) в день коронації королеви Єлизавети ІІ 2 червня 1953 року.

Разом із принцом Філіпом вони виховали чотирьох дітей, мали восьмеро онуків і дванадцять правнуків.

У Королеви мешкали до 30 собак коргі, які всі є нащадками коргі Сюзан.

Королева відзначає 25-річчя шлюбу з чоловіком Філіпом

Єлизавета II на кінних перегонах (1980 рік)

Її Величність королева Єлизавета ІІ вітає славетний український ансамбль “Шумка”.

Національний центр мистецтв в Оттаві. Гала концерт з нагоди прийняття Коституційного акту 1982 р.
“Шумка” за 60 років свого існування двічі виступала перед Її Величністю – у серпні 1978 р. та у квітні 1982 р.

Королева Єлизавета ІІ на відкритті українського парку «Українське Село» у Дофіні (Манітоба, Канада). 5 жовтня 1984 року.

Після загибелі Діани, принцеси Уельської, королівську родину критикували за стриманість офіційної реакції на її смерть. Королеву звинувачували у байдужості та відірваності від настроїв суспільства. Цей сплеск гніву вразив Єлизавету, і вона визнала, що “необхідно засвоїти уроки з її життя та надзвичайної реакції суспільства на її смерть”

Єлизавета, герцог Единбурзький, принц Уельський та герцогиня Корнуольська на іграх горян в Абердінширі

Філіп та Єлизавета

Королева одного разу зазначила, що принц Філіп, який помер у квітні 2021 року, часто був прихованою силою, яка підтримувала її стабільність.

Королева Єлизавета і принц Філіп знайомляться з правнуком

Попри те, що королівська британська родина офіційно дотримується нейтралітету за будь-яких воєн, її Величність з допомогою одягу, аксесуарів та квітів від 2014 року демонструвала підтримку України. А цього року, з початком повномасштабного російського вторгнення, пожертвувала велику суму для благодійного фонду, що допомагає українцям.

І на закінчення…