in ,

10 потужних драм, які варто переглянути

Серед цих фільмів обов’язково знайдеться той, який Вам захочеться переглянути або порадити своїм друзям. Не порожнє, глибоке, хороше кіно, яке залишиться в пам’яті.

Як малі діти / Little Children, 2006
США

Який вигляд має типове американське передмістя? Фасади облаштованих будиночків, домогосподарки, які щебечуть на дитячому майданчику або обговорюють “Мадам Боварі”, усміхнені сусіди, діти яких ходять в один басейн. Головні герої зустрічаються саме на майданчику, вона – Сара, мати і дружина, якій надокучили безглузді розмови квочок на сусідніх лавках, він – Бред, батько в декреті та вічний студент. Їх захоплення одне одним здається найяскравішим епізодом за довгі роки, а паралельно з цією історією режисер знайомить нас з іншим героєм – Ронні, педофілом, якого випускають з в’язниці і на якого тут же починається цькування з боку маленького містечка. “Як малі діти” – той окремий випадок, коли переклад назви фільму дуже вдалий, тому що саме так інфантильно, як маленькі діти, поводяться дорослі люди.

Далеко від неї / Away from Her, 2007
Канада, Великобританія, США

44 роки – саме стільки років прожило разом подружжя Гранта і Фіони, саме стільки років вони були нерозлучними. Але все змінює одна хвороба – хвороба Альцгеймера. Наважившись на лікування, Фіона йде в клініку, за правилами якої впродовж місяця до пацієнта не підпускають жодного відвідувача. Що може статись за 30 днів? Абсолютне забуття. Ви тільки уявіть реакцію чоловіка, коли місяць по тому він відвідує свою дружину, а вона зовсім не пам’ятає його і, до того ж, зустріла іншого. Цікаво, що зйомками фільму займалась акторка і режисер Сара Поллі, якій на момент зйомок було 27 років. За роботу над сценарієм вона також була номінована на “Оскар”.

Гран Торіно / Gran Torino, 2008
США, Німеччина

У “Гран Торіно” Клінт Іствуд попрацював і як актор, і як режисер, і як продюсер, а це означає, що перед вам приголомшливий драматичний фільм. Іствуд зіграв удівця, ветерана Корейської війни Уолта. З дітьми і онуками особливих теплих стосунків не склалось, він живе сам з улюбленим собакою у будинку і зеленим “Гран Торіно” в гаражі. Йому неприємно бачити як змінюється його рідна Америка, як всілякі іноземці псують повітря своїм бандитизмом і клоунським виглядом, йому огидно, що сім’я чекає на його смерть, уже ділячи його майно. Але все ж таки в одній сім’ї іммігрантів, хмонгів, Уолт знаходить собі друзів. Це потужна талановита драма з пронизливим фіналом про героїзм, про те, що означає бути батьком і наставником, про спокуту, і про те, що насильство породжує насильство.

Усе гаразд / Everybody’s Fine, 2009
США

Після того, як діти головного героя Френка виросли і розлетілись хто куди, він залишився зовсім самотнім у великому будинку. Він хоче зібрати усіх за одним столом як в старі добрі часи з барбекю, смачним вином, душевними розмовами, але у дорослих дітей, як це часто буває, “накопичились справи”. Тоді Френк збирає валізу з речами і вирушає в подорож, щоб побачити кожного з них. Ніхто не хоче засмучувати його своїми проблемами, адже “тато завжди повинен ними гордитись”. Батьки і діти – тема не нова, але подивитись з боку на помилки і шляхи їх вирішення може бути корисно кожному з нас.

Третя зірка / Third Star, 2010
Великобританія

Думаєте, найкраща роль Бенедикта Камбербетча – Шерлок? Ви просто не бачили його Джеймса у “Третій зірці”. Це історія про людину, яка знає, що її життя добігає кінця. У Джеймса остання стадія раку, але він не має наміру помирати у лікарняній палаті на очах у батьків. Разом з трьома своїми друзями Джеймс вирушає у свій останній похід до затоки Барафандл, щоб назавжди заснути на хвилях. Це подорож-історія, повна спогадів про дитячі мрії, жартів і сміху, болю і сліз на тлі прекрасної і сумної природи – по суті не нова. Схожих фільмів було немало знято. Схожих. Але не таких самих.

Де б ти не був / This Must Be the Place, 2011
Італія, Франція, Ірландія

Хто цей чоловік, який змиває макіяж? Червона помада, неакуратно підведені чорним очі, готичний одяг і копиця чорного, як смола волосся, тонкі діалоги, які можна цитувати – це усе Шон Пенн, який грає у фільмі Паоло Соррентіно рок-співака на пенсії. Зараз Шайєнн, так звати героя Пенна, живе в зеленій Ірландії серед різноколірних дахів. Несподівано йому приходить звістка, що в Америці помер його батько, залишивши незавершеною одну справу – батько хотів знайти свого мучителя з концентраційного табору Освенцім. І Шайєнн вирішує зробити це замість нього, у результаті пошуки ката-нациста в цій філософській драмі перетворяться ще й на пошуки самого себе.

Іржа і кістка / De rouille et d’os, 2012
Франція, Бельгія

Один з головних номінантів на Канському фестивалі в 2012 році, який так і не отримав “Золоту пальмову гілку”. Але тоді її абсолютно справедливо віддали фільму Міхаеля Ханеке “Любов” – ще одній несамовитій драмі, про яку ми писали декілька разів. “Іржа і кістка” – це історія про двох різних людей: він – безробітний батько, який промишляє боями, вона – дресирувальниця косаток. В результаті трагедії головна героїня Стефані втрачає ноги. Такою, безпорадною і беззахисною, вона зустрічає його знову, щоб, як би банально це не прозвучало, врятувати не тільки себе, але і його.

Дворецький / The Butler, 2013
США

Форест Уітакер, Опра Уінфрі, Кьюба Гудінг молодший – ціла плеяда зірок зібрана у фільмі про дворецького Юджина Аллене, який служив у Білому Домі при восьми президентах. У першому кадрі ми бачимо маленького хлопчика, який збирає бавовну на плантації, який терпить образи і приниження, а в останньому – літнього чоловіка, який йде з гідністю по Білому Дому на зустріч із президентом. 44-й президент США Барак Обама зізнався, що під час перегляду фільму розплакався: “У мене сльози навертаються на очі при думці не тільки про цього дворецького, але і про ціле покоління талановитих і вмілих людей, які через сегрегацію та дискримінацію не змогли повністю проявити себе”.

Гордість / Pride, 2014
Великобританія, Франція

Так, англомовна назва звучить більш двозначно, ніж переклад. Дії у фільмі розгортаються під час шахтарських страйків у Британії в 80-х роках. Про ці страйки ми знаємо ще з шкільних підручників історії, а ось про те, що шахтарі несподівано отримали підтримку від місцевого ЛГТБ-співтовариства, яке незважаючи на ненависть і упередження, продовжувало збирати гроші для людей, які потребують підтримки та не бажають приймати будь-яку допомогу від “збоченців”, нам ніхто не розповідає. До речі, у фільмі ви побачите чимало відомих осіб: Ендрю Скотта – Моріарті з “Шерлока”, Імельду Стонтон – професор Амбрідж з “Гаррі Поттера”, Біла Найі – екстравагантного рок-співака з “Реальної любові” і багатьох інших.

Тренер / McFarland, USA, 2015
США

Історія, яку зображено у “Тренері”, сталась в 1987 році в американському містечку МакФарланд, де 90% населення складали латиноамериканці. У тому році колишній професійний тренер, якого грає Кевін Костнер, зібрав шкільну команду легкоатлетів і повів їх до спортивного Олімпу і перших великих перемог. Звичайно, подібних спортивних драм про нелегке життя спортсменів знято немало і фінал “Тренера” досить передбачуваний, але це вже, швидше, дрібниці, ніж мінуси. Одне можна сказати з упевненістю, навряд чи цей фільм бачив Дональд Трамп. На жаль.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Бути зручною чи щасливою

Салати із сирого БУРЯКА – добірка найкращих РЕЦЕПТІВ