in ,

11 детективних трилерів для справжніх знавців кінематографії

Ви знаєте, є такі порожні фільми (не будемо показувати на них пальцями), навколо яких створили так багато шуму, а подивитись там – нічого. У нашій статті все абсолютно навпаки. Цю підбірку ми створили для тих людей, котрі передивились вже все на світі, а тому їх пошуки фільму займають більше часу, ніж на сам перегляд.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ми в редакції з повною відповідальністю заявляємо, що в цей список не закрався жоден випадковий фільмик. Кожна картина – пряме потрапляння: пронизлива, вражаюча так, що запам’ятовується. Фільми на вечір для двох або для компанії під будь-який настрій, після яких важко заснути, тому що вони вивертають душу навиворіт.

Невидимій гість (Contratiempo), 2016

IMDb — 8,1
Якщо блокбастер – то голлівудський, якщо комедія – то французька, але ніхто не зрівняється з іспанцями в детективних трилерах. Познайомтесь із цим жанром саме починаючи із «Невидимого гостя» із гарячим Марком Касасом в головній ролі. Тут немає фальшивих діалогів та заяложених закінчень, а кінець його такий, що його хочеться заново передивитися.

Тіло (El Cuerpo), 2012

IMDb — 7,6
Для тих, хто ситий по зав’язку голлівудськими штампами, іспанські трилери стануть справжньою віддушиною. Трохи похмура, але дуже реалістична атмосфера, напружений сюжет і просто приголомшуюча розв’язка, після якої почуваєш себе дитиною, яку обдурив фокусник. Зазвичай після крутого фільму хочеться подивитися щось подібне, щоб відчути ті самі емоції. Картина “Тіло” ідеальна для тих, кого вразив “Невидимий гість”.

Колонія Дагнідад (Colonia), 2015

IMDb – 7,1
Зробимо невелику паузу, щоб не перенасичитися одними вишнями на торті. На черзі у нас кінострічка німецько-французького виробництва. У цьому фільмі декілька козирів. По-перше, він заснований на реальних подіях, по-друге, він піднімає гострі соціальні проблеми, по-третє, після нього Емму Уотсон перестаєш сприймати Герміоною. Досвідчені критики не оцінили цю стрічку, мовляв, “Колонія” не відповідає вимогам жодного жанру, але, на наш погляд, це тільки плюс.

Містеріум. Початок (Kvinden i buret), 2013

IMDb – 7,2
Два детективи розслідують заплутану справу 5-ти річної давності і виходять на слід маніяка-психопата. Начебто не така вже і оригінальна задумка, але реалізація гідна усіляких похвал. У дансько-німецькій кінострічці шикарна акторська гра, хороший сюжет, що не дає занудьгувати і похмура нагнітаюча атмосфера, в якій не останню роль відіграє музичний супровід.

Містеріум (Мисливці на фазанів) Fasandræberne, 2014

IMDb – 7,1
Першу екранізацію однойменного данського роману публіка зустріла добре, тому вже через рік вийшло продовження “Містеріуму”. Цього разу ті ж детективи, той же візуальний стиль, але інша, така ж заплутана історія, при цьому ніяк не пов’язана з попередньою.

Містеріум: Темрява в пляшці (Flaskepost fra P), 2016

Flaskepost fra P; Zentropa

IMDb – 7,0
Третій з серії детективних романів про слідчого Карла Мерка і його помічника Асада фільм знову занурює нас в нелегкі будні відділу Q, що займається нерозкритими справами. Цього разу справа про викрадення дітей, де знову замішані релігійні секти і якийсь маніяк, що вже декілька років гуляє на свободі. Поціновувачі скандинавського нуара тепер з нетерпінням чекають екранізації “Журналу 64” – наступної серії детектива.

В кінці тунелю (Al final del túnel), 2016

IMDb – 7,1
Повернемося до іспанських трилерів. Атмосферний, непередбачуваний і захоплюючий фільм аргентинсько-іспанского походження розповідає про інваліда на візку, якому вдалося обдурити банду злочинців. Відмінна акторська робота і грамотно продуманий сюжет, що тримає в напрузі до самого кінця, який прикрашає наявність тонкої любовної лінії.

Подарунок (The Gift), 2015

(L-R) REBECCA HALL, JASON BATEMAN and JOEL EDGERTON star in THE GIFT

IMDb – 7,1
Перший в нашому списку американський фільм потрапив сюди завдяки своїй нетиповості. Психологічний трилер, де немає ні вбивств, ні переслідувань, де взагалі практично нічого не відбувається, тримає в емоційній напрузі до самого кінця. А відкритий фінал залишає глядача на тривожній ноті, примушуючи переглянути своє відношення до усіх героїв.

Вітряна річка (Wind River), 2017

IMDb – 7,8
Знову американський фільм і знову несподіване виконання, де сюжет практично позбавлений інтриги, але стрічка підкуповує своєю естетикою. Багатогранна, вражаюча кінострічка піднімає важливі теми, при цьому тут кожен діалог, кожна панорама на вагу золота. Як і в інших фільмах нашої підбірки, тут зроблена ставка не на видовищність, а на емоції персонажів і окрема вдячність акторам і операторам, які зуміли це передати.

Під покровом ночі (Nocturnal Animals), 2016

IMDb – 7,5
Відсутність запаморочливих сюжетних поворотів в цьому фільмі замінюється стильним візуальним рядом, великою кількістю метафор і важким психологічним тиском, який не дає глядачеві розслабитися. Прикрасою блискучого акторського складу став Аарон Тейлор-Джонсон в ролі огидливого техаського негідника, що грає так добре, що його ненавидиш вже з перших секунд.

Пекло (Brimstone), 2016

IMDb – 7,1
Невипадково цей голландський фільм ми залишили на десерт. Епічний трилер в антуражі Дикого Заходу з важкою атмосферою і жахливими натуралістичними сценами дивиться на одному диханні. Потужне акторське тріо – Дакота Феннінг, Кіт Харінгтон і Гай Пірс – прикрасила юна Емілія Джонс, яка впоралася зі своєю роллю на всі сто.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

20 порад психолога Дейла Карнегі

Чому в жінок трапляються істерики