10 фільмів, які кожен батько повинен показати своєму синові.

© ivi.ru

Моєму синові всього 4 роки. Але я вже склав список фільмів, які я точно покажу йому до його 15-річчя..

Не варто чекати, поки YouTube або, не дай Бог, телевізор, відберуть у вас шанс вплинути на фундаментальні основи світогляду вашої дитини.

Ось фільми, які я обов’язково покажу своєму синові, щоб допомогти йому… та, власне, вирости особистістю, адекватною божевільному, але все ж на диво прекрасного світу, в якому ми живемо.

Так, це список складений мною, мізантропом, гіком і фанатом фантастики. Але все ж, раптом комусь стане в нагоді.

1. Нескінченна історія

Режисер: Вольфганг Петерсен
Німеччина, 1984 р

Найкраща, найдобріша, сама повчальна казка, яку я коли-небудь бачив. Вона підготує дитину до думки, що завжди є добро і зло. Як би циніки-дорослі не намагалися представити все так, ніби в світі переважають відтінки і півтони. Що погані діяння можна виправдати благими намірами.

2. Хороший, поганий, злий

Режисер – Серджіо Леоне
Італія 1966 рік

Ідеальне пригодницьке кіно. І найкращий вестерн в історії. Не завжди просто з самого початку розібратися, хто хороший, а хто поганий. Але в будь-якому випадку, головне, не бути поганим.

А ще – мало бути хорошим. Потрібно ще й стріляти швидше і точніше. Бог завжди на стороні тих, у кого краща артилерія.

3. Блакитна безодня

Режисер – Люк Бессон
Франція, 1988 рік

Кращий фільм про мрію. Точніше, про мрії.

А справжня Мрія повинна бути у кожного чоловіка. Це жінки з самого початку точно знають, що їм потрібно. Для чоловіка життя – це пошук Мрії…

Я скажу своєму синові, що у нього рано чи пізно з’явиться Мрія. І він повинен слідувати за нею, навіть якщо вона буде здаватися нездійсненною. Найкращий доказ – такі люди як Стів Джобс або Ілон Маск.

4. Ворог мій

Режисер – Вольфган Петерсен
США, 1985 рік

Класика космічної фантастики. За напругою і візуальною красою дасть фору багатьом сучасним фільмам, напханий спецефектами.

Але головне – це дивовижна за своєю емоційною силою і філософським підтекстом історія про ворожнечу, а потім дружбу людини та інопланетянина.

Не завжди твоїм ворогом є той, кого так називають. Часом вороги стають найкращими друзями, а друзі виявляються повним лайном…

5. Метелик

Режисер – Франклін Дж. Шаффнер
США, 1973 рік

Справжнє чоловіче кіно. Це фільм про те, що саме свобода робить людину людиною. Про те, що свобода – найцінніше, що є у людини. І про те, що можна бути вільним навіть коли свобода здається недосяжною.

А ще в цьому фільмі – призабута зірка Стів Макквін в розквіті сил. Таких брутальних мужиків в сучасному кіно немає взагалі. І не ясно, чи будуть коли-небудь.

6. Плата за страх

Режисер Анрі-Жорж Клузо
Франція, 1953 рік

А ось це, напевно, саме чоловіче кіно всіх часів. Про витримку, про сталеві нерви, про сьогоденну мужність, про те, що найважливіша перемога – це перемога над собою. І про те, що справжній чоловік ніколи не здається, якою б безвихідною і відчайдушною не була ситуація.

Про те, що справжній чоловік – це не обов’язково накачані “біцепси” і модні кеди. Справжній чоловік – це незламний характер і сталеві нерви.

7. 2001: Космічна одіссея

Режисер – Стенлі Кубрик,
Великобританія – США, 1968 рік

Звичайно, дитина цілком може дожити до статевого дозрівання і без тягучої філософії та візуальної симетрії Стенлі Кубрика.

Але мислячій дитині непогано б дізнатися, що наш Всесвіт – це не просто абстрактний рядок з підручника з фізики, а шлях до пізнання вищих матерій не обов’язково лежить через церкву.

8. Престиж

Режисер – Крістофер Нолан
США, 2006 год

Це не тільки гарна фантастика. Це ще й просто кіношедевр. Покажіть його дитині, щоб вона дізналася, що таке справжнє мистецтво оповідання, що таке мова кіно.

Якщо він виросте “синефілом”, то нехай сама занурюється в безодню артхаусу, до якого Престиж відношення, безумовно, не має. У цьому-то й весь сенс. Фільм Нолана показує, що і масове кіно може породжувати шедеври.

9. Квадрологія про Індіану Джонса

Режисер – Стівен Спілберг
США, 1981-2008

Прекрасне кіно про те, що хлопчики – це хлопчики, а дівчатка – це дівчатка, що добро повинно бути з кулаками, що інтелект і освіченість завжди перемагають грубу силу.

Ну і звичайно, що почуття гумору сильніше танків і зупиняє кулі.

10. Безодня

Режисер – Джеймс Кемерон
США, 1989 рік

Дуже і дуже гуманна фантастика. Нині такого майже не знімають.

Тут є любов, самопожертва, глибини океану, інопланетяни. Вчинки справжнього чоловіка. Вчинки справжньої жінки.

Фото заголовку ivi.tv
За матеріалами nv.ua