10 геніальних комедій, які переживуть навіть апокаліпсис

Комедій начебто знімають величезну кількість, але іноді хочеться підняти собі настрій, трохи посміятися і рука тягнеться до старих комедій, яким досі немає рівних.

Я знову зіткнувся з цією ситуацією цими днями. Коли не знайшов нічого кращого, ніж підняти собі настрій за допомогою старого доброго фільму Несусвітні шахраї.

Може, я старію і стаю менш сприйнятливим до нових трендів. Але реально смішних комедій останніми роками я не пам’ятаю.

Ні, нормальні комедії часто з’являються. Але навряд чи про більшість з них хтось згадує вже через кілька років.

Тому невелике ретроградство не завадить.

Ось декілька комедій, якими насолоджуватимуться навіть зомбі після Судного дня 🙂

Несусвітні шахраї

Режисер – Френк Оз
1988 рік

Обожнюю цей фільм. Історія про двох шахраїв, які не можуть поділити “хлібне” містечко на французькій Рів’єрі, де мешкають багаті вдови.

Справжнє кіно 1980-х, неквапливий розвиток подій, але дуже чітко прописана історія без зайвих скиглінь, з яскравими персонажами (причому, не лише головними, але і другорядними).

Ну і звичайно, Майкл Кейн і Стів Мартін створюють незрівнянний дует.

Гравець

Режисер Роберт Олтмен
1992 рік

Один з найбільш недооцінених фільмів одного з найбільш недооцінених голлівудських режисерів. Навіть попри те, що Олтмен – єдиний американський режисер, який отримував призи фестивалів “Великої трійки” – Каннського, Венеційського і Берлінського, все одно його фільми сьогодні мало хто згадує.
А даремно.

Ось, наприклад, Гравець – це прекрасна сатира на сам Голлівуд. Чудова історія про те, як втомлений від життя продюсер вбив сценариста-ледаря і намагався сховатися від правосуддя. В головній ролі – неповторний Тім Роббінс, якого усі люблять за Втечу з Шоушенка.

Вальсуючі

Режисер – Бертран Бліє
1974

Фільм з тих дивовижних часів, коли дерева були великими, а Жерар Депардьє був ще молодим, відносно струнким і дуже багатообіцяючим актором.

Це дивовижна історія про двох друзів, які намагаються задовольнити одну блондинку. Справжнє французьке кіно.

День бабака

Гарольд Раміс
1993 рік

Без цього фільму жодного списку найкращих комедій бути не може взагалі. Це не просто смішний, це ще і дуже добрий і розумний фільм.

Його можна переглядати безкінечно, тобто приблизно стільки часу, скільки проводить головний герой у божевільній тимчасовій петлі одного єдиного дня, поки не зрозуміє, що в цьому житті дійсно важливе.

Зовсім не найбільш філософський меседж в історії світового кіно. Але іноді й прості речі бувають вражаючими відкриттями.

У джазі тільки дівчата

Біллі Вайлдер
1995 рік

Я колись не любив цей фільм, він здавався мені пихатим і нудним. Але переглянувши його кілька років тому, я різко змінив своє ставлення до нього.

Це дуже достойний фільм, у всіх відношеннях. І одна з найкращих комедій в історії.

А вже Мерилін Монро, яка чудова. Теж в усіх відношеннях, ну ви розумієте, про що я:)

Кавказька полонянка

Режисер – Леонід Гайдай
1971 рік

Слова тут недоречні. Гайдай був геніальним комедійним постановником. Тому для свого списку комедій я міг би обрати відразу декілька його фільмів. Але обійдуся своїм улюбленим.

Кавказьку полонянку я пам’ятаю майже напам’ять і можу цитувати з початку до кінця, а можу і навпаки. Класика:)

Сам удома

Режисер – Кріс Коламбус
1995 рік

Величезна сім’я відлітає на різдвяні канікули до Парижа і забуває вдома наймолодшу дитину. А на будинок вже поклали око два невдалі грабіжники, яким хлопчик здається легкою здобиччю.

Фільм мав багато наслідувань, його часто цитують. І переглядати його можна до безкінечності.

П’ятий елемент

Режисер – Люк Бессон
1997 рік

Фантастичний бойовичок про інопланетян, порятунок світу і про щось не дуже важливе. Тому що найголовніше в цьому фільмі – чистий і добрий гумор Бессона, який втілюють на екрані молоді і прекрасні Брюс Вілліс, Міла Йововіч і Гері Олдмен.

Я бачив фільм багато разів і досі падаю в істерику, коли Віллісу для виконання відповідального завдання підсовують пишну жіночку як фіктивну дружину, а він дивиться на неї з жахом і говорить: “Я нікуди не полечу”:)

Назад в майбутнє

Режисер – Роберт Земекіс
1985 рік

Безсмертна історія про хлопчину, який дружив з божевільним професором і випадково потрапив в минуле, де вплинув на зустріч своїх батька і матері.

Чудесний фільм з безліччю комедійних ситуацій, які вже стали класикою, яскравими персонажами і добрим меседжем.

Чорна кішка, білий кіт

Режисер – Емір Кустуриця
1998 рік

Кустуриця зняв декілька безсмертних фільмів, і в усіх відчувається його незрівнянне почуття гумору. Але я обрав саме цей фільм, як ілюстрацію безсмертної комедії. Легкою, повітряною і при цьому деколи серйозною.

Тут і справжня любов, і божевільний карнавал і покійник, що навіть ожив. Фірмове балканське безумство від Кустуриці.