11 сумних фільмів для часів, коли треба добре поплакати

Вчені довели, що сльози можуть мати позитивні впливи на фізичне та психічне здоров’я людини, допомагаючи знизити рівень стресу, поліпшити настрій та зменшити біль. Коли ми плачемо, нам стає легше виразити і зрозуміти свої емоції та відчуття.

Тому ми в Тутка підготували для вас список сумних і зворушливих фільмів, які точно змусять вас вивільнити власні емоції.

“Чудовий день у нашому районі”, 2019

Фільм про перемогу доброти над цинізмом. За основу взята реальна історія дружби телевізійної зірки серіалу «Наш сусід Містер Роджерс», якого зіграв Том Генкс та журналіста Ллойда Фогеле. Після того, як виснаженого журнального автора відряджають писати про Містера Роджерса, він долає свій скептицизм, вчиться співпереживанню, доброти та порядності від найулюбленішого сусіда Америки.

“Душа”, 2020

Історія про вчителя джазу, на ім’я Джо Гарднер, який помирає саме тоді, коли збирається досягти свого великого прориву як музикант. У світі душ Джо знайомиться з іншою душею на ім’я 22, яка не хоче йти на Землю і досліджує світ душ. Разом вони відправляються у подорож, під час якої Джо вчиться розуміти і цінувати простоту життя та моменти, які роблять його щасливим.

Мультфільм “Душа” досліджує теми життя та смерті, пошуку своєї місії та цінностей, індивідуальності та взаємодії з іншими людьми, зрілості та зміни.

“Фрагменти жінки”, 2022

Історія вибудувана навколо молодої пари — дівчина втрачає дитину під час пологів і тепер намагається впоратися з горем і провиною, щоб навчитися жити заново. Вона робить все, що в її силах, щоб не зруйнувати відносини з мамою і чоловіком.

“Маленькі жінки”, 2019

Фільм є екранізацією однойменного роману Луїзи Мей Олкотт. Це історія про чотирьох сестер, які живуть у Новій Англії в період Громадянської війни в США. Сестри намагаються знайти своє місце у світі та зрозуміти, що є для них найважливішим.  “Маленькі жінки” є історією про дружбу, сім’ю, самостійність та відданість своїм мріям.

“Щоденник пам’яті”, 2004

Ця романтична драма з Раяном Гослінгом та Рейчел Макадамс розповідає історію подружньої пари — від закоханості в юності до любові в старості. Стрічка настільки емоційно сильна, що, безсумнівно, змусить вас розплакатися.

“Спокута”, 2007

Сильна військово-історична драма з елементами детективу про талановиту молоду письменницю яка безповоротно змінює хід декількох життів, коли звинувачує коханця старшої сестри в злочині, якого він не скоював.

“Форрест Ґамп”, 1994

Геніальний драматичний шедевр  про дивовижне життя та пригоди інтелектуально не обдарованого, але чесного та доброго бовдура.

Головний герой  – недоумкуватий та нешкідливий чоловік з благородним і відкритим серцем на ім’я Форест Гамп (Том Генкс). Віра матері в успішність сина дозволила Форесту фантастичним чином перетворитись у відомого футболіста, героя війни, тенісиста, успішного бізнесмена, батька та культову особистість. Він стає мільярдером, але залишається таким же нехитрим, навіть дурним і при цьому добрим та щедрим…

“Шлюбна історія”, 2019

Оскароносна мелодрама з елементами іронічної комедії про непомітний шлях від кохання до ненависті, контраверсійні емоції та оманливі почуття.

“Мости округу Медісон”, 1995

Зворушлива історія кохання про фотографа (Клінт Іствуд), який отримав завдання зняти історичні мости округу Медісон. Він зустрічає домогосподарку (Меріл Стріп), чоловік і діти якої подорожують. У них зав’язується короткий та бурхливий роман двох споріднених душ, які зустрілися надто пізно.

“Восьмий клас”, 2018

Замкнена в собі дівчина-підліток намагається пережити останній тиждень свого катастрофічного восьмого класу, перш ніж піти йти до середньої школи. Цікава, відверта, справедлива та нетривіальна молодіжна драма про юність та дорослішання, яке лише старшим людям здається найкращим періодом у житті.

“Титанік”, 1997

“Титанік” — класика кінематографа, яку обожнюють усі. Кейт Вінслет і Леонардо Ді Капріо зіграли в цьому фільмі визначальні для власної кар’єри ролі закоханої пари, історія якої завершується неймовірно трагічно.