in ,

15 незвичайних шкіл, крутіше яких тільки Хогвартс

Ці школи не тільки виглядають як круті будівлі з футуристичним дизайном, але і по-новому підходять до процесу навчання. Наприклад, у Швеції є школа, де дітей не ділять за статевою приналежністю, а в Сан-Франциско, США, дітей вчать «небезпечним» речам, які їм забороняють батьки.

Тутка представляє вашій увазі 15 шкіл майбутнього, в яких багатьом хотілося б навчатися.

Плавуча школа в Макоко, Лагос, Нігерія

© businessinsider.com

Плавуча школа — унікальна споруда, розташована в прибережному регіоні. Вона призначена для дітей різного віку і спочатку будувалася, щоб підтримувати рівень води в лагуні. В ній є місця для ігор і класні кімнати, одночасно можуть займатися до 100 учнів.

Школа-куб в Копенгагені, Данія

© businessinsider.com

Ця школа — одна гігантська класна кімната, де навчається близько 1100 старшокласників. Навчання відбувається у великому скляному кубі, який називають гімназією. Відкритий простір, умовно розділений «барабанами» з зручними місцями для відпочинку, повинен сприяти креативності та гнучкості мислення.

 Школа з індивідуальним підходом до навчання, Австралія

© adme.ru

Крім крутого і яскравого дизайну в цій школі і саме навчання відрізняється від традиційного. Всі учні проходять індивідуальну програму, яка коригується вчителями та їх батьками. Тут завжди вислухають побажання дітей і зроблять процес навчання максимально комфортним. Заняття проходять в маленьких групах.

Школа, де вчать тому, чим ти хочеш займатися в реальному житті, Род-Айленд, США

© businessinsider.com

З першого дня занять хлопців вчать тому, що їм дійсно подобається. Щоб допомогти школярам знайти свою професійну пристрасть, кожен з них працює з наставником. Дітей навчають тільки тому, що їм реально знадобиться в житті. По цій програмі в країні працюють вже 55 навчальних закладів.

 Школа, яка виглядає як офіс, штат Огайо, США

© businessinsider.com

Замість звичайних кабінетів — один великий офіс з 300 «осередками» для учнів. На столі в кожного учня стоїть комп’ютер з індивідуальною програмою навчання. Студенти займаються самостійно, і якщо у них виникають проблеми, вони завжди можуть покликати вчителя, щоб обговорити їх. Там навчаються діти з 3 по 12 клас.

Школа, в якій вчать «небезпечним» речей, Сан-Франциско, Каліфорнія

© adme.ru

У цьому місці викладачі з більшості речей, які дітям забороняють робити батьки, склали програму навчання. Дітям дозволено бруднитися, грати з вогнем, розбирати і збирати побутову техніку, а також малювати картини — і все в один день. Таким чином діти є співавторами своїх шкільних планів.

 Школа, в якій дітей не ділять по статевій приналежності, Стокгольм, Швеція

© adme.ru

Основа освіти у цій школі — абсолютна рівність між учнями. Тут не використовуються слова «він» чи «вона»: до дітей звертаються або по імені, або «вони» — як до групи. Подібна система спрямована на боротьбу зі стереотипами, а також на виховання психологічно здорових дітей, які не виростуть закомплексованими з-за того, що в школі відчували себе іншими.

Найяскравіша початкова школа, Стокгольм, Швеція

© adme.ru

Замість звичайних бібліотек — «коридори навчання», де робляться презентації в рамках шкільної програми, є місце, щоб повчитися в поодинці і для занять у невеликих групах, також в усіх коридорах є Wi-Fi. Це унікальний простір — серце школи, де можуть вільно спілкуватися діти з одного класу з учнями з іншого, а також з вчителями. «Коридори» оснащені за сучасними технологіями, що виводить навчання на новий рівень.

 Школа в Силіконовій долині, Сан-Франциско, США

© adme.ru

У цій школі постаралися повністю відійти від традиційного підходу до навчання, розвиваючи в дітей гнучкість розуму і роблячи основний акцент на впровадження в програму новітніх технологій. Там вивчають 3D-моделювання, щоб будувати будиночки для ігор, в учнів є свій «плейлист» щоденних завдань у айпаді і багато інших цікавих речей. У цьому навчальному закладі займаються діти від 4 до 14 років.

Школа Стіва Джобса, Амстердам, Нідерланди

© businessinsider.com

Школа Стіва Джобса — затятий противник однакового підходу до всіх учнів. На їхню думку, у кожного учня має бути своя індивідуальна програма, розроблена на основі його талантів, бажань і здібностей. Подібна програма коригується кожні 6 тижнів після розмов із самим дитиною, її батьками та вчителями. Там навчаються діти з 4 по 12 клас.

 Школа, що об’єднує в навчанні участь і креативність, Нью-Йорк, США

© adme.ru

Тут вважають, що школа повинна походити на ігровий майданчик, щоб діти ніколи не втрачали інтересу і хотіли присвячувати навчанню як можна більше часу. Школярі займаються проблемою поліпшення переробки відходів, будують тривимірну модель Нью-Йорка і роблять безліч інших кумедних речей, які розвивають у дітях цікавість. Там навчаються діти віком з 2 до 8 років.

Школа, де діти навчаються в «горах» і «печерах», Стокгольм, Швеція

© adme.ru

У цьому навчальному закладі дітям навряд чи доведеться нудьгувати, адже завдяки старанням дизайнера вся школа виглядає як чарівний світ з деревами, горами, озерами і печерами. Жодних кабінетів — тільки відкритий простір. Завдання можна виконувати на комп’ютерах. Також там навчають музиці, танцям і малювання.

 Школа, в якій немає дисципліни, Торонто, Канада

© adme.ru

Тут учні поставлені нарівні з вчителями, останні — швидше спостерігачі, які можуть тільки радити, але не примушувати. Ніяких домашніх завдань, оцінок і суворого розкладу. Навіть предмети можна відвідувати тільки ті, які подобаються дитині, незалежно від її віку. Учні самі вирішують, як провести навчальний день і чим себе зайняти.

Сама «зелена» школа в світі, Франція

© adme.ru

Тут кожен квадратний метр намагаються використовувати під газон. Дах і всі внутрішні подвір’я школи засіяні травою. Вважається, що школярам слід якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Адже сидіння в запорошених класах йде на шкоду не лише здоров’ю, але й настрою. У гарну погоду уроки проводяться прямо на газонах.

Школа, в якій немає тиску і стресів, Еспоо, Фінляндія

© adme.ru

На уроках кожна дитина сидить де хоче і може вільно розмовляти з сусідом, а ще кататися на стільці чи прилягти на диванчик, якщо втомилася. Атмосфера там дуже розслаблена. Крім сучасних класних кімнат у школі є Будинок молоді, бібліотека, спортивний та театральний зал.

Фото заголовку businessinsider.com
За матеріалами businessinsider.com

 

Сподобалось?

Програми, які бажано видалити з вашого смартфона

10 незвичайних книжок для тих, хто не боїться ламати свідомість