in ,

15 особливостей, які роблять людське тіло унікальним

Одне з найбільших чудес природи — це сама людина. Незважаючи на те, що медики та інші вчені вже не одне століття досліджують людський організм, вони продовжують робити нові відкриття в цій області.

Тутка зібрав для вас 15 цікавих фактів про тіло людини, про які ми зазвичай не замислюємося.

Вчені оцінюють пам’ять головного мозку в 1 петабайт (або 1000 терабайт)

Вченим з Техаського університету в Остіні вдалося з’ясувати, що один синапс (місце контакту між двома нейронами) володіє об’ємом пам’яті в 4,7 біта. Враховуючи відоме кількість синапсів мозку, приблизний обсяг його пам’яті рівний одному петабайту — це в 10 разів більше, ніж передбачалося раніше. Якщо цей обсяг пам’яті представити у вигляді графічного файлу, то його роздруківка шириною до 20 см завдовжки понад 77 тис. км

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ймовірність серцевого нападу в понеділок вище, ніж в будь який інший день тижня

Дослідження, проведені шведськими вченими, показали, що ризик настання серцевого нападу вище всього у понеділок, а також під час різдвяних та новорічних свят, і найнижче — в суботу і в середині літа, а саме в липні.

Людські кістки в кілька разів міцніше бетону

Пояснюється це тим, що наші кістки — композитний матеріал, твердий, але еластичний одночасно. У склад кісток входить гідроксиапатит кальцію (приблизно 60 %) і колаген, завдяки якому їх структура стійка до утворення тріщин.

Щоб спалити 1 кг жиру, потрібно витратити 7 700 ккал

Коли ми активно худнемо, зайвий жир розпадається на вуглекислий газ і воду, при цьому вивільняється енергія. Щоб позбутися від 1 кг зайвого жиру, необхідно витратити приблизно 7 700 ккал, що еквівалентно безперервному бігу протягом 10 годин, 16-годинного плавання або 24-годинному танцювального марафону.

Площа людських легенів приблизно дорівнює площі тенісного корту

В структуру цього органу входять альвеоли — бульбашкові утворення, які беруть участь у газообміні. Якщо скласти площу всіх легеневих альвеол, то ми отримаємо площу, рівну з тенісним кортом.

Гикавка може тривати роками

Причому чоловіки страждають від цієї напасті частіше, ніж жінки. Американець Чарльз Осборн навіть потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, оскільки гикав, не перестаючи, аж 68 років, з 1922 по 1990 рік, після чого його гикавка несподівано пройшла. Незважаючи на цю прикрість, Чарльз жив нормальним життям: працював, створив сім’ю і прожив 96 років.

У людини не 5 почуттів, а набагато більше

Зір, слух, нюх, дотик і смак — це ще далеко не все, що ми відчуваємо. Вчені нараховують, за різними оцінками, від 9 до 20 почуттів. Наприклад, почуття часу, відчуття тепла, відчуття рівноваги, а також  — усвідомлення власного тіла. Завдяки їй ми можемо без легко доторкнутися до свого носа з закритими очима — ми відчуваємо, де він знаходиться, не бачачи його.

Рогівка ока — єдина тканина, в якій немає кровоносних судин

Завдяки відсутності судин рогівка очі прозора, і це дуже до речі — судини напевно створювали б перешкоду зору. Харчування і забезпечення цієї тканини киснем відбувається за рахунок дифузії необхідних речовин із структур, що оточують рогівку.

Більшість дітей народжуються з блакитними очима

Багато діти з’являються на світ з блакитними очима, але надалі цей колір зберігається не у кожного. Це обумовлено тим, що за колір райдужної оболонки ока відповідає пігмент меланін. Чим більше меланіну міститься в райдужці, тим темніше буде її відтінок. У світлошкірих немовлят цього пігменту ще дуже мало, але в міру його вироблення колір їхніх очей може мінятися.

Ембріон лікує свою матір

Вчені помітили, що у 50 % жінок, що страждали кардіоміопатією, ця недуга зникала під час вагітності без усякого лікування. Пояснюється це тим, що стовбурові клітини ненародженої дитини здатні відновлювати пошкоджені тканини матері.

Жінки моргають в 2 рази частіше, ніж чоловіки

Вважається, що це обумовлено відмінностями в гормональній системі: у жінок вищий рівень естрогену. Цей гормон, крім усього іншого, стимулює вироблення природних лубрикантів, зволожуючих слизові оболонки, у тому числі і в очах.

Очі закриваються при чханні, щоб в них не потрапили бактерії

Багато вірять, що чхнути з відкритими очима неможливо, інакше очі «вилетять» зі своїх орбіт. Насправді це не так — чхнути з відкритими очима складно, але можна, і очі при цьому нікуди не подінуться. Але все-таки чхаюча людина заплющує очі зовсім не марно — так організм захищає наш орган зору від можливого попадання бактерій.

Вранці чоловік приблизно на 1 см вище, ніж увечері

Протягом дня, поки людина знаходиться у вертикальному положенні, його міжхребетні диски стають тоншими і щільнішими від впливу давлячої на них ваги. За час сну знову набувають свого свого звичайного розміру, і за рахунок цього людина стає трохи вище вранці.

Людське вухо здатне «чути» молекули

Щоб упевнитися в цьому, проведіть простий досвід: закрийте очі і попросіть кого-небудь налити в одну склянку холодну воду, а в іншу — окріп. Ви почули різницю в звуках наливаючої води, чи не так? І в тому, і в іншому випадку це звичайнісінька вода, а відмінність полягає лише в швидкості руху її молекул.

Вправи на прес не гарантують кубиків м’язів на животі

Нерідкі ситуації, коли люди вперто тренують свій прес протягом місяців, але заповітні кубики все так і не з’являються. Їх видимість, крім усього іншого, залежить ще й від того, скільки відсотків жиру міститься в організмі. Відсоток жиру, при якому тіло виглядає рельєфним, розрізняється залежно від статі: для чоловіків він становить 3-6 %, а для жінок — 8-12 %.

За матеріалами

Сподобалось?

Правда і міфи про український матріархат

25 Жіночих фраз, незрозумілих чоловікам