in , , ,

15 популярних оман, які не мають нічого спільного з реальністю

В наш час навколо стільки інформації, що часом можна заплутатися, де правда, а де ні. Так давайте ж спробуємо розібратися, у що точно не варто вірити.

Спеціально для цього Тутка зібрав декілька найпоширеніших міфів, які ми всі чули, але, всупереч своїй популярності, вони виявилися брехнею.

1. У вікінгів були рогаті шоломи

Жодна історична знахідка не підтвердила цю теорію. Роги на шоломах вікінгів «з’явилися тільки в XIX столітті завдяки тому, що саме так їх почали зображувати художники.

2. Ви набираєте більше калорій, коли їсте на ніч

Не має значення, в який час дня ви їли. Що важливо, так це кількість калорій.

3. Пори року змінюються, тому що влітку Земля ближче до Сонця, а взимку далі від нього

Насправді причиною, через яку міняються пори року, є нахил земної осі і обертання Землі навколо Сонця. Якби вісь не була нахилена, то кількість годин в днях і ночах в будь-якій точці земної кулі була б однаковою і вдень Сонце піднімалося б над горизонтом на одну і ту ж висоту протягом усього року.

4. Чорні діри — це вирви, що поглинають все навколо

Реальна чорна діра нагадує кулю. У ній немає як такої «діри», яка затягує. Це всього лише об’єкт з дуже великою силою тяжіння, який притягує до себе все, що знаходиться поблизу.

5. Існує фотографічна пам’ять

Немає наукових доказів існування фотографічної пам’яті. Видатна пам’ять скоріше є результатом використання мнемонічних прийомів, ніж природною здатністю, яка дана від природи.

6. Будь-які сирі овочі корисніші, ніж варені

Варто зазначити, що це правило діє не для всіх овочів. Овочі, які краще їсти у вареному вигляді: морква, помідори, картопля, брюссельська капуста, буряк. Корисні мінерали з варених овочів засвоюються в 6-7 разів краще, ніж з сирих, незважаючи на те що частина вітамінів втрачається при термічній обробці.

7. Здорові зуби завжди білі

Стоматологи стверджують, що одночасно абсолютно білих і здорових зубів в природі не існує. Білосніжні зуби — це патологія, ознака хвороби, брак кальцію в людському організмі.

8. Якщо доторкнутися до жаби, то з’явиться бородавка

Людські бородавки викликані вірусом, який зачіпає тільки людей, — папіломою (Pappiloma). Вони не можуть передатися від тварин з бородавками і вже тим більше від жаб.

9. Людина «вибухне» в безповітряному просторі

Людина може вижити нетривалий час, якщо вона попередньо видихне повітря з легень, що стримає їх від розриву. Без кисню людина швидко впаде в несвідомий стан або помре від задухи.

10. Сонцезахисний крем захистить від раку шкіри

Хоча використання сонцезахисного крему завжди є гарною ідеєю, воно не повністю знижує ризик розвитку раку шкіри. І, вибираючи неправильний, ви можете опинитися в більшій небезпеці, ніж ви думаєте, адже кожному відтінку шкіри потрібний свій рівень захисту. Але навіть незалежно від того, наскільки високий SPF або наскільки багато і часто ви будете його наносити, крем ніколи не зможе захистити вас на 100 %.

11. Мікрохвильовка призводить до втрати поживних речовин

Будь-який процес приготування їжі призводить до втрати і руйнування поживних речовин, мікрохвильова піч просто нагріває їжу, в результаті чого і відбувається втрата їх частини.

12. Згортання язика в трубочку — генетична особливість

Дослідження, проведене понад півстоліття тому, довело, що цей «талант» не є генетичною особливістю, а значить, не передається у спадок. У процесі вивчення з’ясувалося, що до 54 % малюків у віці 6-7 років і до 76 % дітей у віці 12 років володіють «мистецтвом» згортати язик в трубочку.

13. Від шоколаду з’являються прищі

Протягом одного місяця вчені давали людям батончики, що містять велику кількість шоколаду. Після чого вони зробили висновок, що шоколад не впливає на появу акне.

14. Мох росте тільки на північній стороні дерев

Це невірно, в Північній півкулі він і правда, частіше росте на північній стороні, тому що на цій стороні менше шансів потрапити під пряме сонячне світло, а також більш вологе середовище.

15. Молочні продукти роблять кістки міцнішими

Останні дослідження доводять, що немає ніякого зв’язку між випитим молоком і кількістю отриманих переломів. Більше того, зараз з’являється все більше різних статей про те, що відбувається все з точністю до навпаки: молоко підвищує ризик виникнення остеопорозу.

Сподіваємося, що наша добірка дала вам порцію нової інформації, яка буде корисна. А можливо, спростування якогось міфу стало для вас несподіванкою? Діліться відповідями.

За матеріалами

Сподобалось?

23 поради від Григорія Остера для тих, хто хоче стати хорошими батьками

Якщо у тебе немає 10 хвилин на себе — у тебе немає життя!