in , ,

17 побутових дрібниць, які змушують дуже заздрити фінам

Коли ми бачимо, як приємно і комфортно живуть інші люди, ми відчуваємо захоплення і частково заздрість. І іноді саме вона змушує нас зрушити з місця і намагатися досягти того, чого хочеться.

Тутка пропонує подивитися, як фіни зробили свою повсякденне життя чудово зручним для всіх і кожного. Можливо, ми можемо так само?

Ну, по-перше, чому у нас немає такої милої газованої води з мумі-тролями?

Мами новонароджених отримують в подарунок коробку з усім необхідним для немовляти

Згідно з рейтингом міжнародної організації Save the Children, Фінляндія стала найкращою країною для матерів та дітей. У коробці для новонароджених, яку отримують майбутні матері, знаходиться 50 різних товарів: одяг, в тому числі і верхній, предмети гігієни та іграшки. Саму коробку можна використовувати в якості першої ліжечка для малюка. Мама може вибрати і грошовий еквівалент – € 140.

Дітей до школи і назад возить безкоштовне таксі

За законом, якщо до школи більше 2,5 км, то школяра зобов’язані возити туди і назад до будинку на таксі за рахунок муніципалітету.

Про інші особливості фінської школи читайте тут.

На дитячих майданчиках є кухня, басейн й ігрова кімната

У Гельсінкі в кожному кварталі облаштовано спеціальний обгороджений дитячий майданчик з безпечним покриттям. Тут проводяться квести та ігри і завжди можна знайти мішок з іграшками. Біля деяких майданчиків є невеликий басейн, а також спеціальне приміщення з ігровою кімнатою, де містяться книжки, настільні ігри та іграшки, і кухнею з холодильником, мікрохвильовкою і дитячими стільчиками, щоб можна було погодувати дитину. Все це безкоштовно.

У дитячому садку 1 вихователь на 4 дітей

У дитячий садок беруть дітей з 9 місяців. Для дітей до 3 років призначений 1 вихователь на 4 малюків, після 3 років – 1 на 7 дітей. До кожного індивідуальний підхід – вихователі придумують, як зробити так, щоб дитина любила відвідувати дитячий садок. Собівартість місяця в дитячому садочку €1 000, але батьки платять максимум € 280.

Іпотечний кредит не вищий за 2% річних

Фінляндія входить до п’ятірки країн з найнижчими ставками у іпотеці. При певних умовах можливо отримати кредит в сумі 95% від вартості квартири під 1-1,25%.

Порівняйте: якщо ціна квартири становить $ 200 000, а термін іпотечного кредиту – 10 років, то при 15% річних переплата по кредиту буде $ 187 211, а при 2% річних – $ 20 833.

Жителям країни платять гроші просто так

З січня 2017 року 2 000 фінів щомісяця отримують по € 560 в рамках експерименту. Якщо він виявиться вдалим, «безумовний базовий дохід» в € 800 отримуватиме кожен житель країни. Навіщо? Уряд вважає,  якщо люди будуть впевнені, що не залишаться без грошей, то вони не стануть хапатися за першу-ліпшу роботу, а знайдуть те, що їм до душі. Також це підтримає тих, хто тільки почав власну справу або мріє про нього.

У Гельсінкі є підземний вакуумний сміттєпровід

У кількох районах Гельсінкі працює система підземного збору сміття. Коли ви викидаєте сміття (окремо картон, папір, біовідходи і змішане сміття), воно всмоктується в трубу і зі швидкістю 70 км / год відправляється на центральну станцію сортування відходів. Ні сміттєвозів, ні запахів. Звісно, в місті є звичайні сміттєві контейнери, але в будь-якому випадку все сміття сортується.

Скрізь стоять автомати для здачі банок і пляшок

При купівлі напоїв ви платите заставу, яку можна повернути, тільки здавши тару в спеціальному автоматі. За банку вам видадуть ¢ 15, а за 2-літрову пляшку з-під кока-коли – аж ¢ 40. Тому на вулицях чисто.

У будинках є загальні сауна та пральня для мешканців

Фіни вважають за краще жити в окремих котеджах, але якщо будинок багатоквартирний, там є загальні приміщення – сауна і пральня, якими користуються по черзі, записавшись заздалегідь. Зустрічаються також загальні спортзали і кімнати для зборів з книгами і настільними іграми.

На парковці є спеціальні розетки для підігріву машин

У багатоквартирному будинку можна орендувати місце для парковки на вулиці. Воно обладнане стійкою з розеткою і таймером, який вмикає підігрів машини у визначений час. Майже всі машини в Фінляндії переобладнані так, що можуть підігріватися від розетки.

Рецепт від лікаря видно в електронній системі, загальній для всіх аптек

Коли лікар виписує рецепт, він потрапляє до електронної системи, загальної для всієї країни. Ви можете без будь-яких папірців купити свої ліки в будь-якій аптеці, навіть в іншому місті.

У стелі є спеціальна розетка для люстри

Щоб повісити новий світильник, не потрібно прикручувати дроти – для цього передбачений спеціальний гачок і маленька розетка. Всі світильники продаються з виделками, придатними під ці розетки.

Можна пити воду з-під крана

Згідно з дослідженнями, у воді з-під крана у Фінляндії міститься в 100 разів менше мікробів, ніж у воді з пляшок. Завдяки багатоступеневому очищенню її можна пити без кип’ятіння, як і воду з 80% фінських озер.

Навіть в маленьких містечках є все для повноцінного життя

У кожному фінському місті, навіть якщо там всього лише кілька тисяч жителів, є спортивні центри, басейни і звичайно сауни. Школи тут нітрохи не поступаються школам зі столиці, адже всі школи країни однаково хороші.

Фіни трепетно ​​ставляться до природи

Цю шпаківню не прибили, а підвісили на мотузці, щоб не псувати дерево. Фіни люблять свою природу і піклуються про неї. Зелені зони є сусідами з житловими районами, а білки, зайці і їжаки живуть прямо в межах міста.

Тут божественні дороги

Дороги в Фінляндії будують на совість: 2-метровий шар гранітних валунів і морозостійкий асфальт в 3-4 шари. 1 км дороги обходиться фінам в € 500 000 – 1 000 000, але зате вони вимагають ремонту раз в 10-12 років. На дорогах встановлені веб-камери і туди, де починається снігопад, відразу ж виїжджають снігоприбиральні машини.

А такою є черга в Фінляндії:

У Фінляндії ніхто не буде дихати вам у спину в черзі на касі або до маршрутки. Тут не прийнято ставати до незнайомих людей ближче, ніж на відстань витягнутої руки. Особистий простір – це святе.

Бонус: в Фінляндії є олені з рогами, що світяться

Щоб оленів не збивали автомобілі, їх роги фарбують спеціальним спреєм зі світловідбивальною фарбою.
Мінуси, звичайно, теж є. Самі фіни жартують так: «Найкращий день в році – це літо».

За матеріалами

Сподобалось?

15 ситуацій, в які інколи потрапляють всі батьки

Дитина буде такою, якою її виховали батьки