in , ,

22 божевільних факти про навколишній світ, про які ви точно ніколи не чули

Світ, в якому ми живемо, неосяжний і загадковий і знати про нього все не здатна жодна людина. Однак ніхто не заважає нам хоч трохи до цього наблизитися, адже будь-яке, навіть найкумедніше знання значно розширює світогляд. Ми впевнені, що людина, яка знає про алмазне місто на півдні Німеччини, вже істотно досягла успіху в пізнанні Всесвіту.

Фактичні знання дозволяють порівнювати, знаходити цікаві паралелі в навколишньому світі і в повній мірі усвідомлювати його різноманітність. Будь-який факт у скарбничці знань дає можливість помічати те, чого не можуть побачити інші.

Ми в Тутка знайшли 22 факти, які дозволять ширше поглянути на світ і, може, трохи більше зрозуміти його природу і суть. А в кінці статті вас чекає цікавий бонус.

♦ Праве вухо чує краще лівого. Це пов’язано з неоднаковою роботою півкуль головного мозку: у дитинстві ми зазвичай більше орієнтуємося на ліву півкулю, яка відповідає за мову. А потім це просто входить в звичку.

♦ Самці дельфінів роблять самкам подарунки. Вони підносять їм морських губок на знак серйозності власних шлюбних намірів.

♦ Білий колір в Китаї вважається жалобним.

♦ Існує місто, що складається з 72 тонн алмазів: вони вмуровані в стіни разом з будівельним матеріалом.

♦ Вівці впізнають людей в обличчя, причому навіть по фото.

♦ Микола Шустов, російський підприємець XX століття, задумав просунути свій новий коньяк. Він найняв молодих людей, які заходили до корчми і вимагали подати їм «шустовский коньяк». Не отримавши його, вони вчиняли дебош. У результаті власники закладів були змушені закупити потрібний коньяк, а громадськість дізналася про його існування.

♦ Кити вистрибують з води, щоб поспілкуватися. Стрибком вони створюють гучний звук, щоб привернути увагу родича, який знаходиться на відстані 4 км.

♦ Кішки, як і люди, можуть бути і правшою, і лівшою.

♦ Тварини теж сякаються, однак це дається їм нелегко. Жирафи для цього використовують язик, а примати — палицю.

♦ Дно Світового океану просідає під вагою води.

♦ Домогосподарки Індії володіють 11 % світового запасу золота. Це означає, що золота у них більше, ніж у Швейцарії, США і Німеччині разом узятих.

♦ У дерев під час міцного сну обвисають гілки.

♦ Деякі види мохів вміють пити туман. Можна навіть поглянути, як вони це роблять.

♦ Птахи співають своїм яйцям про погоду. Зеброві амадіни, якщо температура повітря підвищується, подають пташенятам, які ще не вилупилися особливий сигнал, і ембріони починають розвиватися повільніше, так як при спеці маленький розмір вигідніший.

♦ Протягом життя одна клопітка бджілка виробляє 1/12 ч. л. меду.

♦ Японські макаки навчилися купувати товари з торгових автоматів. Для цього вони використовують підібрані монети.

♦ Одного разу математик Джордж Данциг випадково вирішив математичну проблему, прийнявши її за домашнє завдання. Він запізнився на заняття і не знав, що означає рівняння, написане на дошці.

♦ Самка броненосця володіє унікальною здатністю: при стресових ситуаціях вона може затримувати пологи на термін до 2 років.

♦ Самець-пінгвін пропонує руку і серце самиці, даруючи їй камінь. Якщо самка приймає пропозицію, вона кладе цей подарунок в своє гніздо.

♦ Існує держава, яка територіально розташовується на покинутій військовій платформі посеред моря.

♦ Найкоротша війна тривала 38 хвилин.

♦ Багаті люди в Китаї наймають двійників і відправляють їх у в’язницю замість себе, якщо це необхідно.

Бонус: чому інопланетян досі не знайшли?

Вчені давно займаються пошуками позаземного життя, проте, навіть з урахуванням наявності обширної інформації про экзопланети, ніхто з них так і не досяг успіху в цьому. Чому?

Фахівцями з Австралійського національного університету висувається теорія про те, що поява життя у Всесвіті — досить поширений процес, однак імовірність розвитку його в складні форми неймовірно мала. Космос може бути сповнений мікробів, але в основному мертвих. Головна перешкода для розвитку — занадто швидко мінливі умови середовища: життя не встигає виробити захисні механізми і гине.

Крім того, якщо пощастить і життя зможе розвинутися до розумних форм, то наскільки стабільним буде цей стан? За мірками Всесвіту наша цивілізація існує зовсім недовго і найменша катастрофа може легко її знищити. Що, якщо з найближчим розумним життям ми просто не співпали за часом існування?

За матеріалами

Сподобалось?

Людина, яка в душі впевнена, що вона хвора, — буде ХВОРІТИ

Куди приведе вас ваша життєва дорога