in ,

6 маркетингових прийомів на етикетках шампуню

Багато шампуней претендують на роль цілющих еліксирів. Виробники люблять говорити про їх чарівні властивості (навіть всупереч законам логіки і хімії). Але чудеса можуть завершитися на етапі покупки: заявлені компоненти або не приносять користь, або не існують. Трапляються і випадки відвертої маркетингової маніпуляції.

Тутка вирушив на екскурсію в магазини і порівняв написи на етикетках з зазначеним складом. Деякі компоненти повеселили.

Екстракт кашеміру

З кашемірового светру можна приготувати настоянку? Базові знання з хімії не дають в це повірити. Вивчаємо склад і бачимо ланолінвіск, отриманий шляхом виварювання овечої вовни. Як зволожувач він ефективний, але слово «ланолін» не підкуповує користувача. Маркетологи вирішили замінити його на «екстракт кашеміру».

Морські мінерали

Серед компонентів ми знайшли тільки maris sal — морську сіль. Обману ніякого, але звучить надто вже багатообіцяюче.

Біотин

Мова йде про вітамін B7. Він, звичайно, організму необхідний, але його дефіцит — явище рідкісне. Щоб страждати від нестачі вітаміну B7, потрібно старатися. Наприклад, саботувати роботу кишечника, приймати антибіотики, поповнити лави алкоголіків або впасти в депресію.

Здоровій людині шампунь з біотином допоможе приблизно так само, як дереву — склянка води під час дощу. Тим більш засіб недовго контактує з шкірою голови, так що вітамін B7 втрачає шанси зцілити волосся.

Мінеральні оливи

Епітет «мінеральний» у багатьох країнах асоціюється з чимось корисним, хоча насамперед він вказує на неорганічне походження компонента. Мінеральну оливу для вашого шампуню добули з-під землі. Точніше, виробили з нафти. Але про це вразливому покупцеві краще не повідомляти. «Містить нафтопродукти» — не найкраща ідея для етикетки, правда?

Рідкі мікрокристали

«Високотехнологічний» шампунь? Навряд чи. Шукаємо рідкі кристали серед інгредієнтів. Може, виробник мав на увазі кварц? Ось тільки його перехід у рідкий стан пояснити складно. Властивості, знаєте, не ті.

Даємо шампуню ще один шанс. У складі є хлорид натрію — сіль, простіше кажучи. Теж кристали, але у воді повністю розпадаються на іони. На шампунь напруга не подається, температура плавлення хлориду натрію висока (+800,8 °С)… Коротше, кухонну сіль у вигляді рідких кристалів на волосся нанести не можна!

Залишається тільки вигукнути «ой, все!» і сприйняти напис як творчий порив маркетологів.

Мікрочастинки діамантів

На етикетці написано, що вони надають волоссю блиск. Хм… Читаємо склад: в ньому дійсно є алмази, тільки у вигляді пилу. Виробник поспішив назвати її пудрою, оскільки «пил» звучить непереконливо. Тепер питання: як diamond powder може блищати?

Хто-небудь бачив алмаз в природному стані (хоча б на картинці)? Це непривабливий мінерал. В блискучий камінчик перетворить його ограновування. Діамантовий пил — побічний продукт, який використовується як абразив.

Серед компонентів шампуню миготить mica — слюда. Саме її частки переливаються. Технічно виробник обіцянку виконав, тільки при чому тут алмазна пудра?

Висновок

Більшість шампунів лише засоби для миття. Якщо волосся виглядає зовсім невесело, можна надати йому зовнішній лиск, але ефект протримається до наступного походу в душ. Насамперед вибирайте шампунь з делікатної миючої основою. Виключіть агресивні ПАР. Наприклад, sodium lauryl sulfate (лаурілсульфат натрію), ammonium lauryl sulfate (лаурілсульфат амонію), ammonium laureth sulfate (лауретсульфат амонію).

Хочете мати гарне волосся? Дійте стратегічно: уникайте стресів і наповнює організм вітамінами.

Сподобалось?

Сім міфів про справжню дружбу

10 речей, про які потрібно пам’ятати у важкі часи