Ось чому насправді затонув «Титанік»

    Одна з найбільших аварій в історії людства навіть через 100 років не дає спокою багатьом людям. Як міг суперсучасний, оснащений усіма необхідними нововведеннями того часу корабель з гучним ім’ям «Титанік» піти на дно через зіткнення з яким-то айсбергом?

Виявляється, існують кілька факторів крім величезної брили льоду, які в кінцевому рахунку і могли призвести до катастрофи. Ось деякі з них.

У паливному відсіку «Титаніка» палахкотіла пожежа

Цікаве
Loading...

«Титанік», пришвартований в порту Саутгемптона. Квітень 1912 року

Британський журналіст Шенон Молоні (Senan Molony), який ось вже 30 років досліджує історію «Титаніка», вивчив фотографії, зроблені до відправки в рейс лайнера, і прийшов до висновку, що причиною аварії могло стати займання в паливному відсіку корабля.

Пожежа виникла ще до виходу лайнера в плавання, і його безуспішно намагалися загасити протягом декількох тижнів. Журналіст з’ясував, що власники судна знали про займання і намагалися приховати його від пасажирів: для цього в Саутгемптоні корабель розгорнули на березі іншим бортом, щоб пасажири не помітили слідів кіптяви.

Обшивка судна в цьому місці нагрілася до температури близько 1000 °С, і коли «Титанік» зіткнувся з айсбергом, сталь не витримала — утворилася величезна пробоїна. Експерти підтвердили, що при такому нагріванні сталь робиться ламкої і втрачає до 75 % твердості.

Джерело: independent.co.uk

Біноклі були замкнені, а ключ залишився на суші

Один з біноклів «Титаніка», який багато років потому був знайдений на дні океану

В останній момент перед відправленням керівництво компанії White Star Line вирішило змінити на судні першого помічника капітана, призначивши на це місце Генрі Уайлда, що мав досвід в управлінні величезними лайнерами. Але попередній перший помічник Девід Блер забув віддати Уайлдом ключі від сейфа, в якому зберігалися біноклі.

Звичайно ж, на борту «Титаніка» були і дозорці, однак без біноклів їм доводилося розраховувати тільки на власні очі. Вони помітили айсберг, коли було вже надто пізно.

Про замкнених біноклях стало відомо лише через 95 років після трагедії, коли ключ від сейфа був виставлений на аукціон.

Джерела: telegraph.co.uk, en.wikipedia.org

От ще декілька чинників, які могли призвести до катастрофи

Найімовірніше, це і є той самий злощасний айсберг

  • В ту ніч була відсутня місяць, яка могла освітити айсберг, і тоді дозорці змогли б його помітити трохи раніше. До того ж зірки в небі сяяли так яскраво, що важко було розрізнити, де небо, а де вода, в якій відбиваються зірки, — лінія горизонту здавалася вищою, ніж вона є насправді, з-за чого айсберг було помітити ще складніше (тим більше без біноклів).

    Джерело: timmaltin.com

  • Незважаючи на попередження з інших судів, «Титанік» не знизив швидкість при вході в зону з дрейфуючими льодами (в той час правила безпечного мореплавання цього не вимагали). Якби корабель йшов на меншій швидкості, він встиг би зробити маневр і уникнути зіткнення з айсбергом.

    Джерело: autumnmccordckp.weebly.com

  • Офіцер, який чергував на капітанському містку, віддав команду «Ліво на борт!», але для маневрування залишилося дуже мало часу. Також дослідники прийшли до висновку, що перш ніж віддати команду на зміну курсу, офіцер зволікав близько 30 секунд, які могли б врятувати корабель. Тим не менш, якщо б «Титанік» врізався в айсберг, то був би серйозно пошкоджений носовий відсік, один водонепроникний відсік міг бути затоплений, але корабель залишився б на плаву.

    Джерело: telegraph.co.uk

За матеріалами youtube.com

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close