in , ,

Виявилося, що школярів всіх країн вчать по різних картах світу

Закладаємося, ви навіть не замислювалися, що в кожній країні географію викладають за власною картою світу. Більш того, навіть глобуси скрізь різні!

Ми в Тутка розібралися, як так вийшло і чому кожна країна вважає себе центром світу.

Україна

Перед нами карта «нормальної людини». Давайте відштовхуватися від неї.

США

А ось така карта висить у школах Канади і США. Логіка проста: весь світ, ясна річ, повинен центруватися навколо Американського континенту.

Китай

Парадоксально, але на власній карті ця істинно східна країна розташована на заході, а сходом вважається США. Як ви могли зрозуміти з ілюстрації, ця карта центрується навколо східних областей Китаю на кордоні з Тихим океаном, який є однією з найважливіших областей домінування і розвитку Піднебесної.

Австралія

«Хто сказав, що північ повинна бути нагорі?» — подумали австралійці і просто перевернули карту світу. У підсумку Австралія ніби очолює всю планету. Хвацько!

ПАР

Жителі ПАР вирішили не відставати від своїх південних сусідів, успішно перевернули карту і спокійнісінько насолоджуються видимістю свого домінувального положення щодо інших країн. Непоганий хід, зазначимо ми.

Європа

Європейська карта світу не надто відрізняється від тієї, до якої ми звикли: вона центрується за Гринвічем, а отже, трохи зсувається вправо.

Чилі

Чилійські вчені, звернувши увагу на своїх сусідів по Південній півкулі, також намагаються провести у своїй країні географічну революцію і перевернути планету з ніг на голову. Таким чином, Чилі теж піднімається на вершину світу, і це, мабуть, непогано впливає на самосвідомість громадян.

За матеріалами

Сподобалось?

Син сволоти

Вже ДОСИТЬ