Чому в Німеччині живуть по-справжньому щасливі жінки

Життя за кордоном: уроки німецьких фрау

Життя за кордоном або подорожі до інших країн дарують безліч нових вражень. Особливо дивують люди, культура яких так відрізняється від нашої. Сьогодні розповімо про те, чого нам варто повчитися у німецьких фрау, які живуть щасливо та спокійно. Цими принципами поділилася з нами читачка, яка 4 роки прожила в Німеччині.

Життя за кордоном: уроки німецьких фрау

Свої проблеми розв’язуй сама

Багато наших жінок сприймають чоловіка як спосіб розв’язання проблем. Він і гроші може виділити на бажане, і підтримає, і надихатиме. Проте люди в наше життя приходять не назавжди. Навіть коханий чоловік може зрадити, кинути, виїхати на край світу, стати недієздатним, збанкрутувати й так далі. І тоді ти залишишся сама, доведеться самотужки розгрібати всі проблеми. Краще не доводити до крайнощів і від початку стосунків не перекладати відповідальність за себе на іншу людину. Будь незалежною та цілісною особистістю, вчать нас німецькі фрау.

Ти — набагато більше, ніж просто мати та дружина

Багато жінок гордо скажуть: «Я — щаслива дружина та мати трьох дітей». А чим ти є ти окрім цього? Які твої хобі, професійні прагнення? Можливо, окрім материнства, ти ще бухгалтер, успішний менеджер, талановитий кондитер? У Німеччині немає такого культу сімейного життя. Якщо тобі 35 років, а ти досі незаміжня, ніхто не дивитиметься косо й не запитуватиме, де твій наречений. Тут спокійно ставляться до одиноких людей та до чайлдфрі. Ніхто не стане лізти в душу до іншої людини зі своїми розпитуваннями та нотаціями.

У Німеччині ніхто не вживає таких слів, як «стара діва». Дорослу незаміжню жінку тут поважають та не пліткують у неї за спиною. Холостяка тут називають “старим вовком”, а холостячку — «старою левицею», а не нещасними самотніми людьми.

Будь простіше та чесніше

Якщо тобі не подобається ходити на цю роботу — звільняйся. Набридло потурати чоловікові та терпіти його витівки — подай на розлучення. Зніми незручні туфлі й перевзуйся в кеди, навіть якщо йдеш на побачення. Німецькі фрау вчать нас бути простішими та чеснішими. Навіщо мучити себе, навіть якщо хочеш справити гарне враження. У Німеччині нормально відмовитися від зустрічі з друзями та чесно сказати, що тобі ліньки сьогодні вилазити з-під ковдри. Або попросити лікарняний на роботі через стрес та вигоряння. Життя за кордоном може бути значно складнішим, ніж у нас. Але люди там поводяться простіше та природніше.

Природна краса

Багато наших жінок не виходять навіть по хліб без макіяжу. У нашій країні вважається дивним прийти на роботу ненафарбованою. Німецькі фрау не є писаними красунями. Але вони не надають зовнішності такого великого значення. Простий одяг, натуральний макіяж, охайна зачіска — і можна йти куди завгодно.

Особисте життя — особиста справа

Особисте життя на те й особисте, щоб інші люди не лізли до нього. У Німеччині не заведено обговорювати чоловіка, батьків, дітей із чужими людьми. Хтось може дорікнути німцям у відсутності співчуття та душевності, але для них просто дико ритися у сімейних справах інших людей.

Навіть якщо ти попросиш поради — німкені не спішитимуть її давати. «Що мені робити з моїм чоловіком? Чому він обдурив мене?» — питаю я свою подругу-німкеню. «Люба, я не знаю, чому він так вчинив, спитай про це в нього. А зараз ходімо пити каву», — відповідає співрозмовниця. Душевні муки в Німеччині заведено розповідати в кабінеті психолога, а не за філіжанкою капучино з подругою.

Всі ці принципи життя роблять німецьких жінок щасливими та спокійними. Вони думають про себе і свої бажання, роблять так, як їм зручно, впевнені у своїй красі та не лізуть із розпитуваннями про особисте життя.

А як ви вважаєте, чи варто перейняти принципи життя німкень?