in

Ми зібрали 13 домашніх рослин, які приносять максимум користі, але вимагають мінімум турбот

В останні роки культивування кімнатних рослин стало популярним не тільки серед представників дорослого покоління, а й серед молоді. Про це говорить звіт Garden Media Group за 2017 рік. В тренді озеленення житлових квартир і офісних приміщень. Сучасний ритм життя не дає більшості людей можливості приділяти багато часу своїм зеленим друзям. А комусь і зовсім не хочеться з ними панькатися. На щастя, є серед кімнатних представників флори досить живучі екземпляри.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка пропонує вашій увазі підбірку домашніх рослин, які прекрасно будуть себе почувати, навіть якщо ви про них на деякий час забудете.

1. Ечеверія

Рослина родом з Мексики, в народі зветься також кам’яною квіткою. Виживати в посушливій кам’янистій місцевості ечеверії вдається завдяки здатності запасатися водою. Поливати квітку необхідно раз на тиждень влітку і всього раз на місяць взимку.

Крім декоративної користі вона має і практичну. Стародавні ацтеки виявили, що рослина створює освіжений і тонізувальний ефект на організм людини.

2. Ховея Форстера

Представниця сімейства пальмових. Ця рослина прекрасно переносить тінь, засуху, спеку і навіть незначні холоди. Чим вищою є вологість в кімнаті, тим рідше можна поливати вазон. Серед цінних якостей рослини – її здатність дезінфікувати повітря.

3. Сингоніум

Ця ліана, що дуже швидко росте, полюбляє невелику темряву, тому прекрасно виживає навіть в найпохмуріших квартирах. Для нормального росту і хорошого самопочуття рослині потрібна тільки помірна вологість – як в повітрі, так і в землі. До речі, повітря сингоніум очищає. Крім того, прихильники практики фен шуй впевнені, що рослина здатна покращувати настрій і самопочуття людини.

4. Фікус еластік

Один з найпопулярніших фікусів в озелененні житлових квартир. Влітку в залежності від погоди поливати його доведеться до 3 разів на тиждень, зате взимку досить 1 разу в 2-3 тижні. Крім декоративної функції рослина має і цілющі властивості: листя, кору, сік фікуса еластіка застосовують в народній медицині.

5. Пеперомія туполиста

Представник родини перцевих популярний серед початківців квітникарів. В обмін на невибагливий догляд рослина збагатить повітря у вашій квартирі киснем і видалить з нього токсини.

6. Епіпремнум золотистий

Витка кімнатна рослина стане прекрасним елементом вашого інтер’єру. Це природний зволожувач і очищувач повітря. Незамінна річ в квартирах великих міст. Єдина незручність, яку може спричинити своїм господарям квітка вазон – його треба тримати в недоступному для домашніх тварин місці, оскільки для них він токсичний.

7. Хавортія смугаста

Рослина відноситься до тієї родини, що і алое, чиї цілющі властивості широко відомі. Сік з листя хавортії можна використовувати як бактерицидний і антисептичний засіб при порізах.

Рослина любить тінь і помірне зрошення. Спокійно справляється із тривалою засухою. Можна тримати її на кухні або на робочому столі, щоб рятівний вазон завжди був під рукою.

8. Араукарія

Рослина, також відома під назвою «Норфолкська сосна», принесе в ваш будинок приємний хвойний аромат і буде очищувати повітря. При правильному догляді в кімнатних умовах араукарія досягає висоти 1,5 метри, доросле дерево можна використовувати в якості новорічної ялинки.

9. Плющ звичайний

Вічнозелений в’юнкий чагарник – прекрасний варіант для тих, хто хоче рясного озеленення будинку, але не бажає захаращувати його горщиками. Плющ здатний тягнутися на 20-30 метрів, тому йому потрібно надати опору, по якому він зможе стелитися. Тримати таку рослину в міській квартирі не тільки стильно, але і корисно, адже вона позбавляє повітря від багатьох шкідливих домішок.

10. Герань або журавець

Хоча популярність квітучих кімнатних рослин сьогодні не так велика, як раніше, у цього примірника є свій козир. Герань відлякує комарів й інших неприємних комах. Крім того, багато сортів квітки прекрасно переносять відсутність світла і засуху.

11. Традесканція

Одна з найвідоміших кімнатних декоративно-листяних рослин. Традесканція максимально невибаглива: вона любить світло, але запросто переносить тінь, любить вологу, але здатна трохи почекати, якщо ви раптом забудете її полити. Рослина очищує повітря від пилу і токсинів, покращує настрій і допомагає боротися зі стресом.

12. Смикавець

З усіх невибагливих рослин, які наведені в цьому списку, смикавець єдиний вимагає рясного поливу. І тільки з однієї метою: випустити більшу частину «випитого» в повітря. Складе чудову компанію квітам, які потребують високої вологості.

13. Клівія

Навіть в приміщеннях, які рідко провітрюють, ця квітка наводить лад: регулює рівень кисню в повітрі, очищує його від шкідливих домішок. Єдине обмеження – тримати тварин подалі від рослини.

А у вас вдома є вихованці в горщиках? Поділіться з нами в коментарях своїм досвідом озеленення житла.

Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Як дітям любити батьків? Поради старця

Три гірких правди про кохання