10 місць на планеті, які зникнуть протягом нашого життя

Нам так часто повідомляють про глобальне потепління, з-за якого на Землі змінюється клімат, ландшафт і рівень Світового океану, що ми стали приймати це як даність, не замислюючись про велике значення і небезпеки таких змін.

Ми в Тутка уявили, як будуть виглядати в недалекому майбутньому відомі місця, які знаходяться під загрозою зникнення.

Острів Різдва, Чилі

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos   © depositphotos

Сьогодні острів Різдва переживає важкі часи. Це пов’язано з великим потоком туристів, які залишають після себе гори сміття, тим самим завдаючи шкоди кам’яним статуям і крихкій екології острова.

Вулкан Кіліманджаро, Танзанія

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Вулкан Кіліманджаро — найвища точка Африки, покрита снігом. Протягом останніх 100 років сніговий покрив стрімко тане, а опади не встигають компенсувати цей процес. У зв’язку з цим вчені прогнозують, що до 2033 року сніги на вулкані розтануть повністю і він назавжди втратить свій початковий вигляд.

Острів Кулебра, Пуерто-Ріко

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos   © depositphotos

Раніше ВМС США використовували острів для навчальних бомбардувань, що згубно відбилося на рослинному і тваринному світі. У 1975 році бомбардування припинилися, але з тих пір масовий туризм погано впливає на досить нестійку екологію. Екосистема острова знаходиться під загрозою зникнення.

Мадагаскар

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Передбачається, що до 2025 року всі ліси будуть вирубані, якщо їх не врятувати. На острові існують види тварин, які до цих пір не вивчені. Є ймовірність, що вони вимруть раніше, ніж їх устигнуть дослідити.

Велика Китайська стіна

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Велику Китайську стіну відвідують мільйони туристів кожен рік, і багато беруть із собою камінь на пам’ять. Деякі ділянки піддаються актам вандалізму, і іменні камені розтягують для продажу на ринку. Фермери розбирають стіну, щоб спорудити загони для худоби. Інші ділянки руйнуються від ерозії, що несуть з собою піщані бурі. 22 % стіни вже зникло, а це без малого 2 000 км.

Баган, М’янма

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Баган — це будинок для більш ніж 2 000 буддистських храмів і пагод, побудованих в XI і XII століттях. З 1995 по 2008 рік храми активно відновлювалися, однак наплив туристів послідував пізніше. Багато деруться на пагоди для гарного огляду або гарного знімка, що призводить до руйнування стародавніх споруд.

Нуук, Гренландія

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos   © depositphotos   © depositphotos

Нуук — столиця Гренландії, царство снігу і білих ведмедів. Уряд країни має намір відновити тут видобуток дорогоцінних каменів, що призведе до будівництва шахт і бурових, а це значно змінить екологічну обстановку. Також до 2100 року можуть розтанути прибережні льоди Гренландії, а столиця знаходиться якраз на краю острова.

Озеро Нікарагуа

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Нікарагуа — єдине місце у світі, де проживають прісноводні акули. У липні 2014 року уряд схвалив будівництво Нікарагуанського каналу. Проект з’єднає Тихий і Атлантичний океани. Сотні сіл будуть евакуйовані і переміщені. У зв’язку з такими планами у Нікарагуа є всі шанси втратити більше 0,5 млн га дощових лісів і заболочених місцевостей.

Сейшельські острови

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Поступово вода затоплює пляжі на Сейшелах. Зміна клімату і підвищення рівня моря призводять до вимирання коралів, ерозії піщаних порід і вимивання островів в океан. Вчені говорять, що це лише питання часу, коли Сейшельські острови зникнуть під водою.

Великий Бар’єрний риф, Австралія

[twentytwenty]

[/twentytwenty]

© depositphotos

Глобальне потепління несе для Великого Бар’єрного рифу чималу загрозу: при підвищенні температури води хоча б на 1 °С вище звичайної водорості гинуть і корали починають страждати від інтенсивного сонячного випромінювання. Разом з ними зникнуть і інші мешканці цього місця.

Фото заголовку youtube.com
За матеріалами providr.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close