in , ,

11 ресторанів, творці яких потрудилися і вигадали власну фішку

Мабуть, в кожному великому місті світу можна знайти незвичайні ресторани. Одні з них славляться оригінальними стравами, інші – нестандартним обслуговуванням (десь офіціантами виступають роботи і навіть мавпи), ну а треті вражають незвичайними інтер’єрами (як, наприклад, в’єтнамське Amix Coffee, підлога якого – це акваріуми, де плавають сотні риб).

Редакція Тутка підготувала спеціальну добірку, в якій зібрала 11 найоригінальніших ресторанів і кав’ярень світу.

Amix Coffee, Хошимін (В’єтнам)

Перш ніж увійти до ресторану Amix Coffee, вам доведеться роззутись і помити ноги, тому що підлога 2-поверхового закладу перетворена на неглибокі басейни, де влаштувалися сотні красивих маленьких і великих рибок. Необхідно пам’ятати про те, що гратись з ними можна, а ось підгодовувати категорично заборонено.

Kinderkookkafé, Амстердам (Нідерланди)

Кафе Kinderkookkafé відоме тим, що його штат складається з персоналу не старше 12 років. Діти тут готують самостійно (під ненав’язливим наглядом дорослих), вони ж подають замовлені відвідувачами страви і приносять рахунок. До речі, навчитися майстерності кулінарії в цьому кафе може кожна дитина.

Kuappi, Ійсалмі (Фінляндія)

Ресторан Kuappi вважається одним з найменших подібних закладів світу. Його площа – 8 кв. м. У залі і на відкритій терасі розміщується по одному столу і два стільці. Він відкритий тільки в літній період. За фактом відвідування ресторану гостям видається сертифікат про візит.

Hajime Robot Restaurant, Бангкок (Таїланд)

У ресторані Hajime Robot Restaurant офіціантами виступають роботи в типовому самурайському одязі. Високотехнологічний сервіс і якісна кухня – ось що відрізняє цей ресторан від інших. Роботи не лише обслуговують гостей, але і розважають їх веселими танцювальними рухами.

Dick’s Last Resort, мережа ресторанів в США

Мережа ресторанів Dick’s Last Resort (всього в США їх 17) відрізняється особливою оригінальністю. Ці заклади славляться своїми нісенітними інтер’єрами і неввічливими офіціантами, але персонал намагається не доходити до крайнощів. Проте якщо ви попросите серветки, а вони відсутні на столах, будьте готові до того, що вам жбурнуть ними в обличчя. При вході на голови гостей надягаються паперові ковпаки з найбільш божевільними написами.

Rude Food, Мальме (Швеція)

Третина усіх продуктів, що виготовляються у світі, викидається через неналежний товарний вигляд і помилки в упаковці. Ресторан Rude Food займається тим, що рятує ці самі продукти, готуючи з них всілякі страви. Цікавим є те, що левову частку прибутку ресторан направляє на добродійність.

EENMAAL, Амстердам (Нідерланди)

Кафе EENMAAL відкрилося в Амстердамі в 2017 році. Воно працює спеціально для тих, хто задумав пообідати наодинці, адже всі столики тут призначаються для розміщення однієї людини. Ініціатор створення закладу Марина ван Гоор захотіла зруйнувати широко поширену думку про те, що з людиною щось не так, якщо вона їсть наодинці.

Kayabuki bar, Уцуномія (Японія)

Бар Kayabuki є однією з пам’яток японського міста Уцуномія. Вся справа в тому, що в якості офіціантів тут працюють мавпи. Головний офіціант – 18-річна макака Фуку-тян. Вона, як і інші “працівники”, обслуговує відвідувачів в чорно-білій уніформі. В якості чайових мавпи отримують від відвідувачів соєві боби.

Hospitalis, Джакарта, Депок (Індонезія)

Тематичний ресторан Hospitalis відкрив свої двері в 2014 році. Він присвячений лікарняній тематиці. Відвідувачів обслуговують медсестри в коротких білих халатах, всюди розставлені крапельниці та інші атрибути типового лікувального закладу.

Dans Le Noir? Париж (Франція)

Міжнародна мережа ресторанів Dans Le Noir? пропонує своїм гостям повечеряти в непроглядній пітьмі. Перший такий заклад був відкритий в Парижі в 2004 році за підтримки Об’єднання сліпих. Цікаве те, що офіціантами виступають люди з ослабленим зором або зовсім незрячі. Відвідувачі не мають уявлення про те, що опиниться у них в тарілці, вони просто вибирають тип меню, в якому є присутніми м’ясні, рибні та вегетаріанські страви.

The Clink, мережа ресторанів у Великобританії

Перший ресторан британської мережі The Clink відкрили в 2009 році, через декілька років він з’явився в інших містах Великобританії. У цьому закладі працюють злочинці, в яких закінчується термін покарання. Тут все зроблено руками ув’язнених – від меблів до їжі. Творці ресторану поставили своєю метою адаптувати людей, що знаходяться в місцях позбавлення волі, до нормального життя

Бонус: Ресторан Ningen, Токіо (Японія)

У ресторані Ningen (від яп. “людина”) відвідувачам подавали останні обіди знаменитих арештантів-смертників. Так, наприклад, тут можна було покуштувати останню трапезу серійною вбивці Джудіас Буеноано, що складається з брокколі, спаржі, полуниці та помідорів чері, а також обід вбивці Віктора Фегера, який замовив собі одну оливку. Але ресторан був тимчасовим: його закрили через 2 тижні після відкриття.

Можливо, вам доводилося вечеряти в одному з цих закладів? Якщо ні, то в якому з них ви б хотіли це зробити?

За матеріалами

Сподобалось?

50 найнеймовірніших знімків живої природи за 2018 рік, визнаних конкурсом National Geographic Photo Contest

9 ознак несприйняття глютену, які важливо знати кожному