in , ,

8 технокладовищ, масштаби яких справді вразять

Кладовище телефонних будок.
© novate.ru
Останній притулок рано чи пізно знаходить кожен. Причому не тільки людина. Автомобілі, телефонні будки, літаки і навіть втрачені велосипеди з часом відправляються на кладовище. Так-так, можливо комусь і здасться це дивним, то такі незвичайні кладовища є в різних куточках світу.

1. «Чистилище» для культового британського символу

Таксофони в даний час майже скрізь відійшли в минуле, але деякі з цих знакових символів минулих років досі можна побачити… на кладовищах. У Великобританії є два кладовища, де зберігаються телефонні будки. Одне з них належить 80-річному Майку Шорсу з Карлтон Мініотт, який все життя колекціонував колишні телефонні будки. Коли їх накопичилися сотні, то вирішив оновити їх і перефарбувати в червоний колір.

А найбільше діюче «кладовище телефонних будок» в даний час належить Unicorn Restorations і знаходиться поруч з Мерстамом, графство Суррей. Тут будь-який бажаючий може собі придбати повністю відреставровану особисту будку за ціною від £ 2000.

2. Вагони нью-йоркського метро, поховані в морі

Виявляється, деякі застарілі вагони метро в Нью-Йорку було поховано в морі. Після того, як 2500 вагонів були виведені з експлуатації, з них зняли, все що було можливо (сидіння, колеса і т. д.), а потім переробили або продали. Потім каркаси вагонів були вивезені на баржі в Атлантичний океан, де їх скинули на дно для створення штучного підводного рифу.

Проект Metropolitan Transit Authorit був закінчений в 2010 році, а зараз у цих вагонах на океанському дні просто кипить життя.

3. Кладовище дорожніх постів

В американському Нью-Джерсі є спеціальне місце, куди звозять «вмирати» будки пунктів стягування дорожніх зборів.

З будок знімають вікна, кондиціонери, а також «голландські двері» з нержавіючої сталі, після чого їх звозять на таке незвичайне кладовищі.

4. Кладовище неонових вивісок

У 1996 році в Лас-Вегасі відкрилося офіційне кладовище неонових вивісок площею 1,2 гектара. Зараз на ньому можна побачити сотні класичних вивісок «Міста гріхів», в тому числі вивіски весільних каплиць, автомобільних стоянок, деякі із знакових казино Вегаса і т. д.

Сьогодні на таке незвичайне кладовище навіть продаються квитки і проводять екскурсії.

5. Кладовище комерційних літаків

В 150 кілометрах на північний схід від Лос-Анджелеса, в місті Вікторвілл можна знайти кладовище, куди відправляється після списання майже кожен комерційний літак у США.

Южнокаліфорнійский аеропорт Логістікс, який раніше був базою ВПС «Джордж», є одним з найжвавіших в країні могильників для літаків. Коли літакам виповнюється 20 років, більшість з них списують. Деякі з них розбирають на запчастини, в той час як інші літаки купляють інші авіакомпанії.

Могильник Вікторвіль є одним з трьох в США, але він самий популярний, оскільки місцевий вкрай сухий клімат діє як природний консервант.

6. Кладовище шин, яке можна побачити з космосу

В районі Сулабійя у Кувейт-Сіті вириті в землі гігантські ями, в які скидають старі шини. Сьогодні тут накопичилося вже більше семи мільйонів покришок.

Кладовище стало настільки великим, що його тепер видно з космосу. Сюди звозять шини з країн по всьому світу, які платять за це Кувейту. У 2012 році на звалищі біля Джахри загорілося 5 мільйонів шин. Пожежа була настільки великою, що сотням пожежників і військових ледве вдалося приборкати вогонь.

7. Fietsdepot — кладовище втрачених велосипедів

В Амстердамі живе близько 700 тисяч чоловік і є приблизно один мільйон велосипедів. Офіційно санкціоновані стоянки завжди забиті, а на вулицях повно незаконно припаркованих автомобілів. Тому не дивно, що крадіжки є постійною проблемою.

Fietsdepot, який знаходиться біля центрального вокзалу Амстердама — місце, куди звозять «безгосподарні» велосипеди з міста. За рік в середньому привозять понад 65000 байків всіх форм і розмірів. Кожен велосипед заноситься в базу даних, при цьому вказуються всі деталі, такі як модель, колір, гравюри, серійні номери і т. д. Потім дані перевіряються в місцевій поліції, щоб переконатися, що велосипед не був вкрадений.

Велосипеди зберігаються тут протягом трьох місяців. 40% людей в кінцевому підсумку отримують своє майно назад, але незатребувані велосипеди потім продаються з аукціону, розбираються на запчастини або розрізаються на металобрухт.

8. Примарний флот

Протягом багатьох десятиліть десятки неповоротких списаних військових кораблів, що стояли в гавані Саісан і були однієї з найбільш незвичайних туристичних визначних пам’яток Сан-Франциско. Так званий резервний флот гавані Саісан (інакше відомий як законсервований флот чи примарний флот) був створений Морський адміністрацією США після Другої світової війни , щоб служити в якості потенційного резерву для національної оборони.

У свій час тут стояло близько 100 кораблів. Однак, після тривалих екологічних позовів в 2007 році величезний «примарний флот» зник. Екологи домоглися свого — кораблі перевезли на індустріальні верфі на сусідньому острові Маре і в Браунсвіллі, де їх відправили на брухт.

Фото заголовку novate.ru
За матеріалами novate.ru

15 ілюстрацій, в яких вся незручна правда про цю планету

3 життєвих закони Грейс