Цікаві факти про древніх греків, про які ви могли не знати

Стародавні греки

Стародавня Греція має найважливіше значення в історії і житті людей. Тому думаю, буде не зайвим написати вам трохи цікавих фактів з життя стародавніх греків. Недарма Грецію вважають найрозвиненішою державою, в якому жили знамениті і значущі люди, імена яких досі не забуті

Стародавні греки не вміли плавати взагалі. Вони вважали, що в морі живе безліч водяних божеств. Греки побоювалися їх, тому купалися тільки уздовж берега.

Цікаве
Loading...

Як ви думаєте, звідки з’явилося слово «фригідний»? Ця назва походить від міста Фрігія, в якому проживали жінки, які ненавиділи чоловіків.

За своєю природою гречанки кароокі. Але якось раз, один поет сказав, що всі богині мають небесно-блакитні очі. І ось після цього, дівчата, намагаючись відповідати цьому образу, засипали в очі мідний купорос. Візуальний ефект це давало, а от для здоров’я було вкрай несприятливо.

Ходити оголеними для греків – цілком нормально. Обурення і сорому це ні в кого не викликало. Що природно – то не бридко. Тим більше, клімат там теплий, навіщо одяг потрібен? Це вже в Середньовічну епоху служителі церков вселяли народу, що ходити голими – непристойно.

Грецька скульптура повинна бути бронзовою. Це вже римляни зробили її мармуровою. Але греки були засмаглими, а тому не могли зіставляти себе з холодним білим каменем.

Всім відомо, що Давня Греція – батьківщина театру. Грали там виключно чоловіки. Якщо вони виконували роль красивої дівчини – то одягали білу маску, некрасиву – жовту. Глядачами також були тільки чоловіки, з собою потрібно було приносити їжу, питво і подушки, щоб можна було комфортно сидіти. Ніяких квитків не було, місця займали по приходу. Тому, якщо встав зі свого місця – втратив його. А в туалет то людям хочеться. Ось і ходили повз рядів люди зі спеціальними судинами, самі розумієте для чого.

Знаєте про традицію закидати поганих акторів гнилими помідорами і яйцями? Теж прийшло до нас від древніх греків. Звичайно, принесена з собою їжа під кінець вистави начинала псуватися. Навіщо добру пропадати?

І таких фактів чимало. Деякі з нас навіть не підозрюють, що деякі наші повсякденні звички, звичаї і предмети, прийшли до нас з самого древнього і багатого історією держави.

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close