in , ,

Про менталітет американців. Нотатки нашої дівчини-емігрантки

Живу три роки в США, Колорадо, місто Денвер. Ось що з особливостей американського менталітету постійно мені впадає в очі.

Американці завжди і всюди заводять невимушену бесіду. Неможливо купити квіти в магазині, щоб продавець не запитав, з якого приводу ти це робиш. Обов’язково розпитає і дасть свою пораду …

Потім йдучи з цими квітами до машини з імовірністю 95% тобі хтось ще що-небудь скаже з цього приводу. Неможливо проїхати в ліфті з американцем і щоб він мовчав (виняток мекс і афро). Неможливо розраховуватися на касі і піти, не почувши щось від касира. Один раз купувала кілька колод карт і мариновані огірки нарізані кружальцями. Американці ці огірки називають (chips) з англійської це перекладається так само як і фішки для покеру. Так ось касир не втримався і пожартував, мовляв у вас планується велика партія в покер (натякаючи на мої мариновані «фішки»). Прикладів ще купа, але все не вміститися. Факт в тому, що мовчать вони насилу.

Американці страшно бояться снігу. І це незважаючи на те, що я живу на горі (місто знаходиться на висоті миля над рівнем моря) і сніг тут не щось неординарне. Якщо синоптики передали сніг на завтра (який до слова через день розтане, такий тут клімат), то вони пруться в супермаркет і запасаються їжею, ніби передали новини про ядерну війну. А те, що вони їздити не вміють по засніженій дорозі, це взагалі тема для окремого поста. Можете просто глянути ролики на Ютубі.

Всі порушують правила дорожнього руху. ВСІ, поголовно. Подвійна суцільна? Дві подвійних? А що це таке? Їм треба тут повернути – поверне. Обмеження 65 миль .. ніхто не їде 65, всі їдуть 75-85. Єдиний виняток – «платні світлофори» (з камерами). Там всі слухняні, як один.

Але є в цій бочці є ложка меду: поступатися дорогою спецстранспорту. Це у них у всіх в крові. Всі з’їжджають в право до узбіччя і зупиняються. Вони готові пошкодити свою машину, щоб пропустити швидку або пожежну. Лізуть на бордюри, у відбійники, аби пропустити. За це у мене завжди до них прокидається почуття гордості за їх розуміння ситуації. Молодці.

До слова про спецтранспорт. Потрапив ти, наприклад, в невелику ДТП. Зімнули бампера. Другий учасник не хоче просто обмінятися страховками і дзвонить 911. І знаєте що, приїжджають всі, купою. Пожежники, швидка, поліція. У будь-якій ситуації, якщо ти подзвонив 911, то приїдуть всі. Мало того, пожежники ще стануть так, що перекриють всю вулицю своєю машиною.

І так, будете в США, обов’язково запитайте у кого-небудь місцевий номер відділення невідкладної допомоги. Якщо вам раптом стане погано і ви зателефонуєте 911, то хлопці приїдуть всі дружно, а потім ще всі дружно і рахунок надішлють. Кожен окремо. А якщо ще і госпіталізують, то краще з лікарні відразу проситися додому. Ціни на медицину – це теж окрема тема. Зламана нога, без страховки, коштує близько $40к.

Так само більшість американців схиблені на бігу. Бігають, бігають, і ще раз бігають. Скрізь і всюди. Особливо в парках. Добре, що парків тут багато і вони добре обладнані. Теж тема для окремого поста.

Американці дуже терплячі до іноземців і завжди готові допомогти. Вони зі шкіри геть вилізуть і на картинках і малюнках будуть пояснювати тобі, аби ти зрозумів і не залишився в біді. Після приїзду сюди, ми пішли сім-карти підключати. Так працівник нам реально малював схеми і картинки на папері, пояснюючи на пальцях, що він хоче нам донести. Це приємно.

Американці різні. І я зараз не про геїв і лесбіянок з їх субкультурою, я в загальному про народ. Ідеш така вулицями і розумієш, що не потрапила в якейсь містечко, заселене сірою масою. Всі самовиражаються, а ще тут багато приїжджих, теж вагомий фактор.

Так само американці розкуті. Хоче йти в навушниках по вулиці і співати – він так і зробить. Йому добре – буде танцювати. І це не п’яні або навалені, це звичайні люди. Просто вони знають, що на них ніхто не буде пальцем показувати.

Американці схиблені на Різдві, дарують подарунки всім. Єдине, що мене напружує на Різдво у них – 25-го грудня магазини не працюють. Жодний!

Дуже тут подобається ставлення до покупців. Був випадок, я хотіла купити екран для GoPro. Знайшла в магазині – ціна $ 35. Це було незрівнянно низько з ціною в $ 100 на сайті GoPro. Я взяла, пішла на касу. Касир пробиває і оголошує мені суму близько $ 90. Я говорю я не я, там ціна 35. Він каже:”Покажіть”. Я показала, і він пробив мені за 35. Приємно.

Новонароджені. Це дуже дивно, але так і є. Таке відчуття, що жінки тут народжують і з разу після пологів беруть дитину в оберемок і пруться в магазини, торгові центри, кафе. Дитина ще червона і очі відкрити не встигла, а вони з нею вже виперлися в магазин. Дивно. Голі діти взимку це теж норма. Ну не зовсім голі, погано одягнені. Мама в теплій куртці і тато в пуховику плюс діти в майках в мінус 5-10 – це норма. Заробляють, напевно, на державній страховці дітей.

Також зустріти людей в халатах або рушниках на вулиці в межах норми. А навіщо переодягатися в басейн і з басейну?

Пошта тут дуже розвинена. Все, крім паспорта, шлють поштою. Всі документи, всі покупки, картки банківські, та що завгодно – вони шлють поштою. Добре, тут це недорого і дуже швидко. Без додаткової плати зазвичай це 3-4 дні в будь-яку частину США. За додаткову плату можна відправити ввечері в одному кінці США і вдень наступного дня вже отримати в другому.

За матеріалами

Сподобалось?

Чоловік з Вінничини “вишив” будинок пластиковими кришечками, шматками плитки та камінцями

Хочете онуків – не заважайте синові!