Рейс, який ви не забудете ніколи

15 захоплюючих рейсів, які не сподобаються людям з слабкими нервами.

Підбірка Тутки найстрашніших злітно-посадкових смуг змусить вас знову відчути хвилювання під час моментів зльоту і посадки, навіть не перебуваючи в літаку. Якщо вам не вистачає гострих відчуттів, можете сміливо вибирати будь-яке з перерахованих місць і забезпечити собі незабутні початок і кінець відпустки.

Аеропорт Принцеси Джуліани, Голландія

Авіакомпанії, що виконують рейси:

майже всі авіакомпанії США, французький чартерний перевізник Corsairfly, авіакомпанія KLM.

Аеропорт Принцеси Джуліани розташований на острові Сан Маартен, який входить до складу Голландських Антильських островів у Карибському морі. Злітна смуга аеропорту дуже коротка (її довжина 2130 метрів) і тому літаки змушені заходити на посадку буквально в ста метрах від пляжу, на якому загоряють відпочиваючі туристи. Додаткову гостроту відчуттів надає знання, що аеропорт не обладнаний системою автоматичної посадки, тому літаки заходять на посадку під ручним управлінням.

Кай Так – Кулун, Гонконг

Авіакомпанії, що виконували рейси:

Cathay Pacific, Dragonair, вантажні авіалінії Air Hong Kong і Hong Kong Airways.

Завдяки розташуванню аеропорту в оточенні високих пагорбів і близько до води, а також наявності житлових будівель в безпосередній близькості від нього аеропорт «Кай Так» увійшов в історію як один з найстрашніших, а посадка авіалайнерів в цьому аеропорту виглядала дуже видовищно зважаючи на свою екстремальність. Аеропорт був закритий в 1998 році.

Паро, Бутан

Авіакомпанії, що виконують рейси:

Druk Air, місцевий перевізник.

Аеропорт Паро розташований на висоті 2225 метрів над рівнем моря і оточений гімалайськими вершинами висотою понад 4000 метрів, що робить зліт і посадку надзвичайно складними.

North Front, Гібралтар

Авіакомпанії, що виконують рейси:

British Airways, EasyJet, Iberia Airlines і Monarch Airline.

Аеропорт розташований на крихітному півострові площею в 6.8 квадратних кілометрів. Брак простору на цьому півострові просто катастрофічний, тому єдина злітно-посадкова смуга аеропорту перетинає саме жваве шосе під назвою Вінстон Черчілль авеню, що веде до сухопутного кордону з Іспанією.

Mariscal Sucre – Кіто, Еквадор

Через скляну стіну будівлі аеропорту видно, як літаки заходять на посадку. Аеропорт в столиці Еквадору є одним з найскладніших аеропортів для пілотів в Латинській Америці. Тут дуже тісна злітно-посадкова смуга, яка базується практично між декількома діючими вулканами.

Barra – Зовнішні Гебріди, Шотландія

Авіакомпанії, що виконують рейси:

British Airways і Flybe (Англія).

Єдиний в світі аеропорт, розташований на пляжі який має регулярні рейси.

Matekane Air Strip, Лесото

Складними бувають не тільки приземлення. У крихітному африканському королівстві Лесото злітна смуга довжиною 400 метрів розташована на краю прірви. За словами пілотів, є можливість, що, досягнувши кінця площадки, літак не відірветься від землі.

Funchal – Мадейра, Португалія

Злітно-посадкова смуга цього аеропорту розташовується на обриві.

Тонконтін, Тегусігальпа, Гондурас

Авіакомпанії, що виконують рейси:

American Airlines, Continental, Copa Airlines, TACA, Islena Airlines і Aerolineas Sosa.

У пілотів є приказка «Посадка, з якої можна піти, – хороша посадка». Таке дивне твердження набуває сенсу, коли мова йде про аеропорт Тонконтін в Гондурасі. Місцезнаходження поруч з гірським хребтом, занадто коротка злітно-посадкова смуга, складність підльоту роблять аеропорт одним з найнебезпечніших в світі.

Tenzing-Hillary, Непал

Авіакомпаніі, що виконують рейси:

Nepal AirlinesYeti Airlines, Sita Air, Gorkha Airlines, Agni Air. Рейси здійснюються тільки з Катманду.

Злітно-посадкова смуга аеропорту має протяжність всього 527 метрів і розташована під нахилом в 12 градусів на позначці 2860 метрів над рівнем моря. Через великий нахил торці злітно-посадкової смуги розрізняються по висоті на 60 метрів. Польоти тут можливі тільки вдень і за умови гарної видимості. Погода в районі аеропорту непередбачувана, і її нестійкість стає причиною частих відмін авіарейсів. Аеропорт дозволяє приймати тільки вертольоти і літаки короткого зльоту і посадки.

Аеропорт Juancho E. Yrausquin, острів Саба в Карибському морі

Небезпечна злітно-посадкова смуга на самому краю острова Саба.

Аеропорт ім. Р. Рейгана, Вашингтон, США

Аеропорт має незавидне місце розташування в безпосередній близькості від стратегічно важливих об’єктів національної безпеки США. Йдеться про Білий дім, будівлі Пентагону і штаб-квартири ЦРУ.

Куршевель – Альпи, Франція

Аеропорт потрапив в Книгу рекордів Гіннеса через «горбату» і незвично коротку злітно-посадкову смугу. Її довжина становить 525 метрів, а нахил – 18,5 градусів.

Мауї, Гаваї

Вид з повітря на злітно-посадкову смугу аеропорту на узбережжі Мауї. На щастя, це не головний аеропорт на Гаваях.

Kranebitten – Інсбрук, Австрія

Злітно-посадкова смуга знаходиться в горах і оточена будинками.

Фото заголовку
За матеріалами