Наскільки насправді глибокий океан і що знаходиться внизу?

Океан дійсно дуже-дуже глибокий. Набагато глибший, ніж ми можемо собі уявити. Якщо подрібнити всі гори, острови і нерівності Землі та засипати їх в найглибшу западину в океані, то вода з неї підніметься і покриє всю планету шаром товщиною 5 метрів. Але давайте сьогодні не будемо нічого подрібнювати, а спробуємо дізнатися, наскільки насправді там глибоко.

Тутка пропонує вирушити в подорож, разом пірнути на саме дно Маріанського жолоба і дізнатися, що ж знаходиться там, внизу.

Цікаве
Loading...

40 метрів. Це максимальна глибина, на яку вам дозволять пірнути під час підводної екскурсії з аквалангом.

93 метри. Трохи нижче знаходиться місце, де було знайдено британський корабель “Лузітанія”, який затонув у 1915 році. Цікавий факт: довжина корабля складає 240 метрів, а це означає,  якщо поставити його на ніс, велика його частина буде перебувати над поверхнею води.

100 метрів. Дайвінг на глибині 100 метрів може бути смертельно небезпечним, тому що на цій глибині починається декомпресійна хвороба.

214 метрів. Але загроза життю не зупинила людину на ім’я Герберт Нітч (Herbert Nitsch), який встановив рекорд, занурившись на 214 метрів в воду, причому пірнув він на таку глибину без акваланга. До його ніг і голови були прив’язані вантажі, щоб занурення вийшло досить швидким.

250 метрів. На такій глибині плавали німецькі підводні човни під час Другої світової війни.

332 метри. Опустимося нижче. Тут Ахмед Габр (Ahmed Gabr) встановив інший рекорд з пірнання, але на цей раз з аквалангом.

500 метрів. Максимальна глибина, на яку може пірнути синій кит – найбільша істота на планеті. Це також глибина, на яку може безпечно поринути атомний підводний човен.

535 метрів. Максимальна глибина, на яку може пірнути імператорський пінгвін.

750 метрів. Тут можна зустріти гігантського восьминога, який вміє змінювати колір шкіри на червоний, коли злиться.

828 метрів. На цій глибині ми могли б досягти шпиля перевернутої вежі Бурдж Халіфа – найвищої будівлі у світі.

1 000 метрів. Світло з поверхні не може досягти до цієї точки, тому нижче – непроглядна темрява. Тиск тут такий, ніби ви стоїте на поверхні Венери (тобто, нас би розчавило дуже швидко). Тут також починається зона проживання гігантських кальмарів.

1 280 метрів. Максимальна глибина, на яку може пірнути гігантська шкіряста черепаха. Вона може знаходитися під водою до 85 хвилин.

2 250 метрів. На цій глибині кашалоти полюють на гігантських кальмарів. Від схожих битв на кашалоті часто залишаються шрами.

3 800 метрів. Тут спочиває «Титанік». Корабель, який… та ви і самі знаєте його історію.

4 000 метрів. Абісальна зона – тут мешкають жахливі істоти, такі як хіазмодони, батиптери і морські чорти.

4 267 метрів. Це середня глибина по всьому океану, тому тут можна наштовхнутися на дно. Але ми опускаємося в западину, а отже, до дна ще далеко.

6 000 метрів. Ми потрапляємо в зону хадаль, названу на честь бога підземного світу мертвих – Гадеса (Hades), або як його ще називають Аїда. Тиск тут – як 50 пасажирських літаків Boeing 747, що стоять у вас на голові.

6 500 метрів. Це максимальна глибина, на яку занурювався апарат DSV Alvin – дослідницька субмарина, яка допомогла виявити «Титанік».

6 762 метра. Тут спочиває SS Rio Grande – корабель, який затонув під час Другої світової війни. Вважається найбільш глибоко розташованим затонулим судном у світі.

8 848 метрів. Ми досягнемо вершини перевернутого Евересту.

10 898 метрів. Глибина, на яку занурювався режисер Джеймс Кемерон в 2012 році. Занурення зайняло 3 години, протягом яких режисер спостерігав за навколишнім світом у непроглядній темряві і вів зйомку в 3D, щоб залучити отримані кадри до науково-популярного фільму «Виклик безодні 3D» (Deepsea Challenge 3D). Кемерон став третьою людиною, яка ризикнула опуститися на 11-кілометрову глибину і першою, хто зробив це поодинці.

10 916 метрів. Глибина, на яку занурювалися в 1960 році Жак Пікар (Jacques Piccard) і Дон Волш (Don Walsh). Вони зробили занурення в батискафі «Трієст» на гранично можливу глибину і залишалися там близько 20 хвилин, після чого стекла батискафа почали тріщати і їм довелося піднятися. Це занурення тривало 5 годин.

10 994 метри. Ми досягнемо безодні Челленджера, яка вважається найглибшою з відомих і досліджених точок нашої планети.

Однак всі ми знаємо, що океанські глибини вивчені менше, ніж поверхня Марсу – лише на 5%. Тому, як вважають багато вчених, є місця і глибше безодні, і одній лише природі відомо, що таїться в цій глибині.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker