Навіщо потрібні кішки вдома: 10 причин завести пухнастого улюбленця

Я багато років мріяла завести кота чи кішку. Але завжди знаходилися причини, які змушували мене відмовитися від цього задуму. Згодом я звиклася з думкою, що не так вже й мені потрібний вихованець. Мене переконала подруга. Вона буквально розплющила мені очі на те, навіщо потрібні кішки вдома. До речі, колись про такі моменти я навіть не думала.

Фото: pixabay.com

Подруга, як котолюбка з багаторічним досвідом, розповіла, що користі від такого домашнього улюбленця буде предосить. Звичайно, в деяких випадках недоліків у кішок теж є чимало. Але це не може бути причиною відмовитися від пухнастого друга в будинку. Порадившись із подругою, вирішила все ж таки взяти кошеня. А всі переваги та корисні функції кішок зібрала для вас у статтю.

Навіщо потрібні кішки

Звичайно, кожен господар кота чи кішки знає, що наявність тварини в будинку — це величезна відповідальність. Важливо пам’ятати, що є предмети в будинку, які становлять особливу небезпеку для вихованця. А все-таки важливо знати, які плюси у проживання цих домашніх улюбленців поряд з нами.

Антистрес

Кішок заведено вважати чудовим антистресом. Річ у тім, що їхнє муркотіння допомагає людині заспокоїтися і впоратися з наслідками стресу. Кішки допомагають нормалізувати артеріальний тиск, а також частоту серцевих скорочень. Це знижує ризик інфаркту та інсульту.

Фото: pexels.com

Підтримка

Кішки чудово відчувають емоції людей. І якщо вам на душі сумно, ви сумуєте, тужите або злитеся, кішка допоможе вам з цим впоратися. Коти вважаються потужними поглиначами негативної енергії. Тому ваші негативні емоції поруч із котиком дуже швидко заспокояться, а самопочуття покращає.

Фото: pexels.com

Стосунки

Як свідчать дослідження, власниці кішок набагато швидше знаходять собі пару, ніж ті, які не мають домашніх улюбленців. Причина в тому, що жінки, які мають домашніх улюбленців, підсвідомо сприймаються чоловіками як відповідальніші. Оскільки такі пані звикли дбати про вихованця, чоловіка вони точно не зможуть залишити голодним. Саме тому у господині кішки на 40% вища ймовірність побудувати своє особисте життя.

Рівень інтелекту

Вчені з Університету Керролла провели дослідження і виявили, що господарі кішок мають вищий рівень інтелекту проти тих, хто віддає перевагу собакам. Виявилося, що вони також схильні до читання книг. Крім того, ті, у кого вдома живе кіт, набагато швидше налагоджують стосунки з іншими людьми.

Фото: pexels.com

Здоров’я

Про те, що кішки — це пухнасті лікарі, відомо дуже давно. Вони вміють дуже швидко знаходити у господаря хворе місце, щоб потім лягти на нього. При цьому біль слабшає та іноді повністю проходить. Котяче мурчання дуже подібне за дією на лікування ультразвуком. Ця м’яка вібрація активізує процеси загоєння у нашому організмі. Навіть переломи набагато швидше зростаються, якщо тебе лікує такий пухнастий лікар.

Джерело кохання

Якщо тобі в житті не вистачає кохання — заведи кішку. Тварина буде віддано тебе любити та щоразу зустрічати біля порога. Коти дуже відчувають справжнє ставлення до них, а також настрій людини. Тому з їхньою поміччю легко відрізнити не дуже доброго гостя, який увійшов до твоєї хати.

Здоровий сон

Якщо ви страждаєте від безсоння та нічних кошмарів — обов’язково заведіть кота. Дослідження британських учених доводять, що кішка у ліжку діє як безпечне снодійне. Сон поруч із вихованцем стає глибшим, спокійнішим та більш мирним. Муркотіння тварини створює заспокійливий і легкий заколисувальний ефект.

Захист від алергії

Наявність кота у будинку допоможе зміцнити імунітет дитини. Кішки знижують чутливість до вовни та пилюки, які дуже часто стають причиною алергії. При цьому є головна умова — кішка повинна жити поряд з малюком із раннього віку, краще — з народження. Кішка сприяє виробленню антитіл, причому їх кількість збільшується з появою нових вихованців.

Мишоловка

Думаю, що це вміння кішки вам давно відоме. У будинку, де з’являються миші, насамперед заводять саме кішку. Звичайно, в багатоквартирних будинках ця проблема не така поширена, але в старих спорудах такі неприємності продовжують траплятися. Кішка із задоволенням врятує вас від гризунів, адже за своєю природою вона — хижак. А у мирний час вона радісно полюватиме на мух, міль та комарів.

Фото: pexels.com

Безпека

У кішок дуже розвинений нюх, тому вони одними з перших відчувають небезпечні запахи. І це часто допомагає їм рятувати господарів під час пожежі чи втечі газу. А ось сильна інтуїція та підвищена чутливість дозволяють кішкам одним із перших передчувати землетруси, повені та інші катаклізми. Крім того, по кішці можна визначити різку зміну погоди.

А ви мате вдома кішку? Як вам живеться поруч з котиками?

Джерело